Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shurikan

słuchawki + klawiatura

Polecane posty

Witam!

Chcę sobie kupić słuchawki do kompa oraz klawiaturę. Łącznie planuję przeznaczyć na to do 120 zł. Przy czym wolę kupić droższe słuchawki i tańszą klawiaturę, powiedzmy że słuchawki za ok. 80 zł, a klawiaturę za 30 - 40 zł (mniej więcej).

Słuchawek będę używał zarówno do gier, jak i do słuchania muzyki. Klawiatura także do gier (wiem, że w tej cenie nie ma co oczekiwać cudów, po prostu podajcie najlepszą propozycję w tej cenie). Dobrze by było, gdyby słuchawki miały mikrofon, ale jeśli miałaby na tym ucierpieć jakość dźwięku w porównaniu ze słuchawkami bez majka, to mikrofon dokupię osobno.

Liczę na pomoc :)

PS Polećcie też jakąś tanią, szmacianą podkładkę pod mysz. Steelseries QCK Mini podobno jest dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura może być chociażby http://allegro.pl/klawiatura-a4tech-evo-xg...1984652610.html . Mam ją i nie sprawia problemów, wygodna. QCK Mini też mam, i sprawuje się świetnie z MX518. Co do słuchawek bierz HD201, dobre słuchawki, chodzą tanio na allegro z wysyłką ok. 90 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

@ tomsto100 w tym logitechu nie pasuje mi trochę to, że wszystkie klawisza są koło siebie, wolałbym normalnie z odstępami między blokiem numerycznym itd. ale dzięki za propozycję ;)

Obaj polecacie HD201. Dlatego, że sami je macie, czy mieliście porównanie z innymi w tej klasie cenowej?

I czy może ktoś powiedzieć coś o tej klawie: http://www.ceneo.pl/395047 ? Obiło mi się o uszy, że całkiem dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości odstęp między zwykłymi, a blokiem numerycznym jest - wiem, bo leży przede mną na biurku. Układ jest dosyć wygodny i w zasadzie jedyną wadą jest to ze jeśli ktoś pisze bardzo szybko, to klawisze są dosyć słyszalne (ale trudno wcisnąć niewłaściwy klawisz, co ma często miejsce w netbook'ach itp.) ale jeśli od śpiących osób dzielą Ciebie drzwi to problemu nie powinno być.

HD201 są definitywnie bezkonkurencyjne za ~80zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Polećcie też jakąś tanią, szmacianą podkładkę pod mysz. Steelseries QCK Mini podobno jest dobra?

Jeśli Cie interesuje to mam na sprzedaż nowiutką, oryginalnie zapakowaną Steelseries QCK+

Sprzedam Ci ją za 25zł + koszt przesyłki. W takiej cenie nie znajdziesz jej nawet na allegro

Jeśli jesteś zainteresowany, to proszę o kontakt PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że tylko teoria, a dajesz linka na potwierdzenie moich słów :P

Autor artykułu pisze:

Wszystkie sa podkladkami szmacianymi i nadaja sie glownie do myszek optycznych, a nie - obecnie najpopularniejszych - laserowek. (...) Po prostu laserowki, ktore i tak cechuja sie zazwyczaj spora akceleracja wsteczna, sa zbyt wymagajace wzgledem podkladek w przeciwienstwie do myszek optycznych. Slyszalem teorie, ze lasery sa zbyt dokladne i (szczegolnie na wyzszym DPI) wykrywaja niektore nierownosci na podkladkach materialowych (a jako, ze jest to material, to moga sie one pojawic) jako powieszchnie i stad tez okazyjne skoki kursora i inne dziwne zachowania.

To jak z tym jest w końcu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba pomyliłem link - ale, jest problem, który teraz zauważyłem, bo o ile na dobrej myszce problemów nie będzie to u ciebie mogą wystąpić, ze względu na naprawdę kiepski sensor montowany w 750.

Na twoim miejscu wybrał bym QcK/Goliata i zbierał na coś co ma lepszy sensor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laserami od A4Tech tak już po prostu jest, ponieważ niewiele jest sensorów laserowych godnych polecenia, a właściwie to tylko jeden Avago 9500, ale koszt myszki z nim to 130-350zł, ale optyczne sensory a4tech są świetne a A3080 z np:X748 wg. kilku znanych mi osób są znacznie lepsze.

BTW: Mój znajomy ma jakiegoś Logitecha na a 9500, ale dostał na urodziny Razera Imperatora - po 20 minutach chciał go wyrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem, dlaczego Twój kolega chciał wyrzucić imperatora - ponoć posiada całkowity brak interpolacji i akceleracji wstecznej (http://www.frazpc.pl/artykuly/412701,Myszek_i_podkladek_historii_ciag_dalszy.html). Czyli sensor świetny, w przeciwieństwie do powszechnego przekonania o nowych razerach na tym forum :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w każdej myszce może to wystąpić, więc pisanie, że jakiś model tego niema to bzdura to samo tyczy się interpolacji, nie jest to negatywne działanie sensora, a programowe zwiększenie DPI, a na tych dodatkowych DPI sensor może szaleć.

Po za tym nowe konstrukcje Razera mają sensory Philipsa, które na swą nie sławę zasłużyły właśnie wysoką szansą na wystąpienie akceleracji wstecznej, podczas gdy w Avago 9500 szansa jest na to mała. BTW ile trwał test?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...