Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rudy104

Ocena konfigu

Polecane posty

Co o tym sądzicie?

Plyta glowna ASUS P8H61 Rev. 3.0, H61, DDR3-1333, PCIe x16, SATA2, GBLAN, ATX

Procesor Intel Core i5-2300, 2.80GHz, 6MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX

Ram Kingston 2x2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 Single Rank

Dysk Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 16MB cache

Karta graficzna Gainward GeForce GTS 450, 1GB DDR3 (128 Bit), HDMI, DVI-I, VGA

Naped dvd Lite-On Super AllWrite DVD+/-RW 22x, SATA, bulk, k. czarny

Obudowa Whitenergy Obudowa komputerowa Midi Tower PC-3029 z zasilaczem 400W ATX 2.2 12cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalny to za mało jak dla niego.

Słaba, nie przewiewna obudowa, zasilacz grożący spaleniem zestwu, słaba płyta główna, nieopłacalny procesor, nieopłacalna karta graficzna, ram lepiej w jednej kości. Podaj lepiej budżet, złożymy coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kompa mogę mieć za 900zł więc cudów nie oczekuję. :) Jako tako się nada żeby sobie pograć w max detalach?

oto cennik:

Plyta glowna ASUS P8H61 Rev. 3.0, H61, DDR3-1333, PCIe x16, SATA2, GBLAN, ATX 169

Procesor Intel Core i5-2300, 2.80GHz, 6MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX 455

Ram Kingston 2x2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 Single Rank 44,85

Dysk Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 16MB cache 213,2

Karta graficzna Gainward GeForce GTS 450, 1GB DDR3 (128 Bit), HDMI, DVI-I, VGA 206,7

Naped dvd Lite-On Super AllWrite DVD+/-RW 22x, SATA, bulk, k. czarny 37,7

Obudowa Whitenergy Obudowa komputerowa Midi Tower PC-3029 z zasilaczem 400W ATX 2.2 12cm 66,3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 900 zł ... to można już pomysleć. Ale i tak zasilacz do wymiany od razu, przy okazji i można było by od razu obudowę. ( to dolicz sobie 200 coś zł ) No a w grach powinien dawać radę.

Czy ja bym brał ? :happy: Nie jestem do końca przekonany, ale raczej tak. Chociaż szkoda kupować coś, gdzie trzeba od razu coś wymieniać. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie kwestia certfikatów 80+ (mniejszy pobór prądu, mniej wydzielanego ciepła), modularności czy jakiejś super jakości wykonania - po prostu ten wymieniony przez Ciebie może spalić zestaw przy pierwszej lepszej okazji - a realna moc zasilacza ma się nijak do tego co podają na nalepce. Owszem - opłacalnego Corsaira ciężko kupić w takim budżecie, ale jest masa tanich fortronów, czy aerocool'ów które są też dobre.

A co do zestawu - mógłbyś zostawić dysk twardy ze starego kompa? Bo obecnie ceny dysków są chore...

Aha - i czy wchodzi w grę dopłąta/dozbieranie? Bo za mniej niż 1500zł można mieć zestaw który w HD powinien pociągnąć nawet BF3 na ultra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nówke kupioną niedawno. Jakiś seaate 750gb. Tata kupił jak tą fabrykę w tajwanie zalało. A co do zasilacza to ja doskonale rozumiem że potrzebny jest dobry markowy ale mój tata tego niestety nie rozumie....

A ta płyta główna ma zwykłe PCI?

EDIT: Co trzeba zmienić by BF działał na ultra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł można mieć zestaw na AMD oparty z o wiele wydajniejszą kartą graficzną. Co jest dość opłacalne. O ile można dozbierać.

Ale jak mówimy już o rodziałce. To w jakiej rozdzielczości i w co masz zamiar grać. ?

EDIT;

Do BF3 trzeba było by przejść na AMD 4 rdzeniowego, a do tego dać kartę pokroju HD6870. Na ustawieniach prawie ultra powinno dać się grać w full HD. ~40fps

Ale jak wspomniane ~1,5k potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitora jeszcze nie mam ale myślę że na pewno mniej niż 1920 na ileśtam. A co do gier to różnie. Jakies NFS Rfactor, Left 4 deady, Bad company 2, Assasins creedy. Różnie. Na pewno wszystkie te gry będą działały na zestawie który podałem ale muszę to jeszcze z ojcem uzgodnić w końcu on płaci. :) Wystarczyło by mi core 2 duo ale core i5 za 900 to kusząca propozycja. Ta karta całkiem dobrze w testach wychodzi ale zobacze. Z tego cennika to jestem 200zł do przodu to mogę trochę dopłacić do karty albo zasilacza.

Ale żeby nie było że bronię tego zestawu. Po prostu to nie ja płacę i mały wpływ mam na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 6870 odpuścił bym sobie - można spokojnie podkręcić do jego poziomu HD6850 (a podkręcanie grafiki to naprawdę łatwa rzecz - wystarczy dobry program i jako taka cierpliwość {OCCT i MSI AfterBurner).

Swoją drogą - może daj do poczytania autorstwa yoja2, nt. gotowców - ten komputer podany przez Ciebie chyba nim jest. I pozostaje kwestia składania - nie trzeba samemu, w sklepie mogą to zrobić (chociaż IMHO się nie opłaca). A jak rozumiem będziesz podkręcał ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...