Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

No i Pupa blada...(Ehh te wulgaryzmy ;) ).

Wchodzę dziś rano do Empiku, schodzę na dół patrzę...Jest...jest Stalker...Rozglądam się, Patrzę w Lewo, w prawo...Nigdzie nie ma Edycji kolekcjonerskiej...

Podchodzę do Ekspedienta i pytam się: "Dobry...Jest Edycja Kolekcjonerska nowego Stalkera"

Sprzedawca odpowiada: " Nie i już nie będzie"...

Przestraszony udaję się do Galerii Dominikańskiej...Wchodzę do sklepu nie dla idiotów idę w prawo,zatrzymuje się przy stoisku z płytami muzycznymi...Nic ciekawego,idę dalej,podchodzę do półki z grami...patrzę ....Jest stalker,ale tylko wersja zwykła...Zrozpaczony wracam do domu,wchodzę na allegro.pl i wpisuję: "S.T.A.L.K.E.R :czyste niebo EK"...Z przerażeniem spoglądam na ceny...170-200 złotych + koszt przesyłki...Cóż, najwyraźniej EK nie dla Nicusia :(*

*Swoją drogą poczułem pewną ulgę: Wydać 160 złotych (wyjątkiem jest GH) na grę to lekka przesada...Cóż,będę miał podstawkę Stalkera, BiA: HH i Cod V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonowcy, naznaczeni stalkerem. Mam do Was pytanie za 100 artefaktów.

Otóż jestem właśnie w trakcie przechodzenia (chyba już od czerwca :P ) Stalkera. Mógłby mi ktoś powiedzieć, najlepiej bez spoilerów, jak grać, by zobaczyć prawdziwe zakończenie? Bo jakoś nie uśmiecha mi się zaliczać go drugi raz (o ile dotrwam do pierwszego razu...) w przeciągu najbliższego roku, a jednak Czyste Niebo kusi. Naturalnie rzućcie to w tagach spoilera, by innym nie psuć zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co podał mateusz(stefan) - o ile się nie mylę, żeby mieć dostęp do któregokolwiek z tych zakończeń musisz wykonać pewien quest poboczny, który spora część ludzi pomija, bo dostajemy go już w samej końcówce, a wymaga on powrotu niemal do samego początku (podróż przez całą mapę). Konkretnie:

Kiedy już odwiedzisz wszystkie labolatoria, powyłączasz mózgozwęglacze i inne duperele, słowem - zakończysz wszystkie główne questy, których nie pamiętam, marker będzie prowadził cię do elektrowni. Mniej więcej wtedy dostajesz quest, którego wykonanie wymaga powrotu do kryjówki Striełoka. Dostęp do szóstego i siódmego zakończenia masz tylko wtedy, gdy ten właśnie quest ukończysz (jest chyba jeszcze jakiś sposób, ale, o ile się nie mylę, z wykorzystaniem buga). Przy okazji dowiadujesz się paru ciekawych rzeczy, ścieżka w elektrowni się zmienia, prowadząc nie do "spełniacza życzeń", a do drzwi, za którymi spotkasz pewnego jegomościa. Dalej postępujesz już tak, jak w linku podanym post powyżej.

Edytowano przez j.TheGrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem więcej. Rzeczywiście jest to quest w Kordonie (czyli trzeba się wracać spory kawałek) a chodzi o to, że dostajemy informacje o tym, że jest tam pewna postać, z którą musimy się poznać. Potem jest jeszcze jedno zadanie w Prypeci, które również łatwo ominąć i lepiej nie przechodzić do następnego etapu bez tego. Cały czas kontroluj mapę.

Co do nowego stalkera. Sformatowałem, poinstalowałem sterowniki i na 1 GB chodzi całkiem nieźle na wysokich, trochę przycina zaraz po ładowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to opuszczone miasto to jak dla mnie jest zbyt zatłoczone Oo. Twórcy Stalkera poszli w złą stronę. Chciałbym chodzić po Prypeci słysząc szum wiatru, przechadzać się po pustych mieszkaniach z poprzewracanymi krzesłami i starymi albumami. Wtedy ten poziom, by miażdżył.

Wyobraźcie sobie taką sytuacje, jesteście w jednym z tych opuszczonych bloków i powoli otwieracie drzwi każdego pokoju tak po prostu żeby pooglądać, już chcecie otwierać następne kiedy wyważa je pijawka, która to miejsce wybrała jako schronienie i bardzo nie chce żeby ktoś jej przeszkadzał ;). Zawał serca gwarantowany, pokłony dla twórców za klimat również ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już świeżo po premierze Czystego Nieba, ale chciałbym jeszcze wspomnieć o "Cieniu Czarnobyla" i mieście Prypeć. Znalazłem stronkę z ciekawym artykułem: http://www.lki.ru/text.php?id=4298, porównującym Prypeć z gry z rzeczywistym miastem. Artykuł jest w języku rosyjskim, dlatego też streszczę poniżej najciekawsze fragmenty (mimo to polecam obejrzeć przynajmniej screeny i zdjęcia):

- w prawdziwej Prypeci nie ma czteropiętrowych bloków (tzw. "Chruszczowek") ze spadzistymi dachami. Wiedziałem o tym wcześniej, można to zauważyć na Google Earth.

- Hotel "Polesie" - ten, w którym znajdujemy dekoder do laboratorium, został pozbawiony kawiarenki z tarasem widokowym na ostatnim piętrze. Co ciekawe, w Call of Duty 4 został on przedstawiony bezbłędnie.

- diabelski młyn jest ok. 200 metrów za tym hotelem, w grze - ok.30.

- na dachu dawnej siedziby partii widnieje napis "chwała partii i Leninowi", a w grze - "1917 - 1986" - ktoś to przewidział katastrofę?

- stopień zmotoryzowania społeczeństwa w ZSRR był mizerny, dlatego też W PRYPECI NIE MA GARAŻY PODZIEMNYCH.

- podobnie nie ma podziemnych przejść dla pieszych, ale tu rozumiem autorów gry - w końcu te snorki musiały skądś wyskoczyć :)

- w Prypeci nie ma pomnika Lenina (ale jest jego ulica)

- dworzec autobusowy to lekka przeszklona konstrukcja, w grze natomiast - wielki betonowy moloch.

To tyle. Rozumiem jednak, że miasto w naturalnym rozmiarze byłoby prawie niegrywalne (bez pojazdów), to z drugiej strony dziwi niedopracowanie budynków. Można też przyzwyczaić się do pewnych niedoskonałości, jak się jest fanem jak ja - w końcu lepsza taka Prypeć niż żadna.

* Prypeć to rodzaj żeński nazwa wzięła się od rzeki na Ukrainie.

To fakt, Czarnobyl jak i jego okolice są moją pasją jeszcze z czasów zanim STALKER się pojawił i muszę się zgodzić.

Mimo tego iż twórcy odwiedzili zonę to Prypeć wyszła im nie dokładnie. Pomijam charakterystyczne dla gry miejsca takie jak kryjówki snorków itp. ale jak chcieli chociaż w połowie dobrze odwzorować miasto to mogli sobie podarować Chruszczowki, które nie pasowały mi od początku.

Tu się kryje też ta prawda, że gdyby chcieli odbudować Prypeć w oryginalnych rozmiarach to wyszedłby im gigantyczny poziom do którego trzeba jeszcze wrzucić akcję (trzymam się założenia fabularnego) z czego otrzymalibyśmy poziom wielkości połowy Zony ze STALKERa.

Z drugiej strony ja też bardzo bym chciał sobie pozwiedzać spokojnie Prypeć by z dachu najwyższego wieżowca móc przez lornetkę dostrzec Oko Moskwy a przeszukując opustoszałe mieszkania natknąć się na pijawkę ukrytą w jednym z nich.

Sam wiele razy rozgrywając misję w CoD4 przeklinałem liniowość i skrypty nie pozwalające mi połazić po świetnie odwzorowanym mieście.

Taaa... Prypeć to niby tylko opuszczone miasto jednak kryje ono w sobie masę tajemnic a też samo posiada pewien urok i piękno.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagraj w Call of Duty 4. Mnie Prypeć i Limańsk odpowiadają, i o ile mogłoby być mniej walki, mnie to generalnie nie przeszkadza, gdyż jest to uzasadnione fabularnie (po wyłączeniu Mózgojoba stalkerzy rzucają się na Prypeć i elektrownię jak wygłodniałe snorki na żółtodzioba), no i w końcu Monolit gdzieś musiał mieć swoją fortecę, prawda?

Abstrahując, silnik X-Ray, szczególnie w wydaniu 1.5, jest niesamowity. Przebija nawet mojego ulubionego Source pod względem rozmachu - przejrzyjcie sobie w trybie Widza mapy multiplayerowe.

<3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie która czesc wam bardziej odpowiada pod wzgledem klimatu , map itp? cien czarnobyla czy clear sky? bo grafika w obu wersjach jest ponoc podobna a ja w grze szukam super klimatu i swietnych map i nie wiem ktora czesc kupic ;)

Powiem tak: Z tego co słyszałem,to CS jest tak samo dobre jak Cień Czarnobyla...Klimat jest rewelacyjny...

Co do zakupu. Jeśli nie grałeś w żadną część to IMO lepiej zagrać w Jedynkę,gdyż z Dwójki możesz nie załapać kilku ważnych informacji (mam na myśli fabułę).

Zresztą Cień Czarnobyla jest tańszy ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm chyba kupię pierwszą część. wydaje mi sie ze tam klimat jest lepszy oraz mapy sa lepiej odwzorowane i lepiej odaja klimat gry. grafika jest podobna a bugi? w 2 czesci tez ich pelno :D a wymagania chyba tez podpobne podstawka powinna mi isc na srednich....

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem kolekcjonerkę i też nie było, ani w 2 empikach w Gdańsku, ani w Saturnie... heh

do tego gra wysypuje mi się do Windowsa..

szukam patcha... patrzę... "save'y z wersji poprzedniej nie będą działać..."

sprawdzam tytuł, czy to aby nie Cień Czarnobyla... nie, to Czyste Niebo

K... PIE... MAĆ! Mają niezły tupet! Wbijam w tego zakichanego STALKERA! Debile, nie dość, że bagna to tragiczna część gry i dopiero po ich przejściu się sensownie gra, to jeszcze te pieprzone sejwy!!

ale się wq!

EDIT:

wgrałem tego durnego patcha i teraz tak - płynniej chodzi (pełne dynamiczne, wysokie, 1280x1024 już tak nie przycina, bo leciutko czasem zacinało), ale.. gdy wrócę do menu, np. zapisać grę.. a potem wrócę do gry, to tnie tak na 15 klatek

PARODIA.. szit szit szit!!!

Edytowano przez Sponsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu do jedynki zdążyło już wyjść kilka łatek (które w Twoim, platynowym wydaniu powinny być na osobnej płytce). Jeśli porównać wersje sklepowo-premierowe, z tego co mi wiadomo jedynka jest bardziej zbugowana.

Poza tym, gratuluję wyboru. Co prawda spędziłem dopiero 5 h w zonie, a aktualnie pauzuję dla Fable, jednak już wiem, że Stalker jest całkiem, całkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, że CS nie jest jeszcze dopracowany i zachowuje sie jak beta wiec bezpieczniej jest poczekać na łatki, a Cień Czarnobyla powinien już chodzić całkiem stabilnie, po za tym to nadal kupa niesamowicie klimatycznego kodu także bardzo polecam i nie zawiedziesz się, a po x18 już nic nie będzie takie samo ;P, ale nie uprzedzajmy faktów ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po zainstalowaniu patcha 1.5.0.4 (czy jaki on tam ma numer), gdy okazało się, że po wejściu do menu i powrocie do gry gra skacze totalnie niemiłosiernie odstawiłem na razie płytę na bok i pograłem w Crysis Warhead... jestem strasznie wq na CS.. nie chce mi się teraz znowu tego wszystkiego przechodzić od nowa : (

Mam ochotę to [beeep] sprzedać w cholerę, Cień Czernobyla i Czyste Niebo na raz... : (

Edytowano przez Sponsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...