Skocz do zawartości

San Andreas Multiplayer - dziwne lagi


Polecane posty

Witam, grałem kiedyś w SA-MP'a, ale niestety coś się pochrzaniło i tak zaczęło wszędzie lagować, że irytowało to, np. na teleportach. Gra potrafiła po prostu zaciąć się podczas doczytywania tekstur. To wygląda powiedzmy tak - wchodzę na, powiedzmy, serwer DM i muszę czekać kilka sekund na połączenie. Potem wpisuję hasło przypisane do konta - kolejne kilka sekund czekania. Gdy wreszcie się loguję, muszę czekać kilkanaście sekund na doczytanie tekstur, modląc się przy okazji, bym nie musiał wychodzić z gry. Gdy wszystko się doczyta i teleportowuje mnie na jakąś losową lokację - znajduję się pod podłogą i muszę uzyć komendy /skok, by się podnieść.

Dalej to jeszcze schiza - włażę, powiedzmy, do Ammunation kupić broń (niestety na serwerze w którym gram, nie ma komendy, która wyświetla listę), a tak laguje, że myszka mi działa z opóźnieniem, a muzyczka się pętli. Samo pisanie na czacie jest katorgą. Gdy w końcu wychodzę - wszystko gra.

Problem jest też z teleportami - ilekroć wpisuję komendę, by się zespawnować w Los Santos/Las Venturas/itp., gra podnosi moją postać w górę i muszę czekać kilkanaście sekund, aż mnie przeniesie.

Błagam was, próbowałem wszystkiego - reinstalacji SAMP-a, reinstalacji samego GTA, przeczyszczenia rejestru, przeskanowałem komputer i znalazł jedynie trzy małe wirusiki, które jednak usunięcie nie poprawiło mi i tak lagów. Odinstalowałem Xfire'a, zwolniłem trochę miejsca na dysku - nadal nic.

Moja konfiguracja

- Windows XP SP 3

- Zasilacz Modecom Premium 400

- Procesor Intel Dual Core E2220 (2,4 GhZ)

- 2 GB RAM

- Karta graficzna NVIDIA GeForce 9400 GT.

- radiówka TELECOM 4 MB/s

Podkreślam - przeinstalowałem GTA, więc nie mogę mieć modów. Proszę się zatem wstrzymać z takimi komentarzami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chodzi o lagi w pomieszczeniach - tak, nieważne na jakim serwerze gram, i tak laguje aż siemasz. Ale jeśli chodzi o teleporty... nie wiem, gram tylko na jednym serwerze DM.

2. Tak, mamy kilka notebooków i jeden Mac podłączony do sieci. Ale uwierz - nawet, jak nikt nie korzysta z Internetu, to i tak laguje.

Ok, ustawiłem dystans rysowania na maksimum, teraz szybciej mnie przenosi. Ale wciąż w pomieszczeniach jest tak samo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie nie wiem. Wcześniej, gdy grałem (miałem wtedy Neostradę), działało bez zarzutów, mogłem bez problemów wchodzić do budynków, logowałem się w kilka sekund na serwery i mogłem podchodzić nawet do grupy dziesięciu osób bez szarpnięć myszki (co w obecnym stanie jest niemożliwe, np. w zabawach, gdy wszyscy są stłoczeni wokół organizatora).

Okej, napiszę, co zauważyłem w obecnym stanie

- opóźnienie kamery w środku budynku (Ammunation, komenda policji w LV)

- lagowanie i opóźnienie kamery, gdy wszyscy są stłoczeni wokół mnie, albo gdy podchodzę do tej grupy.

- ładowanie się tekstur miasta i pojawienie ekranu logowania zajmuje teraz kilkanaście sekund, wcześniej śmigało od razu, ekran pojawiał się w sekundę po załadowaniu SAMP-a.

- gdy próbuję się teleportować wklepywaniem komendy, postać lewituje w powietrzu przez kilkanaście sekund, a dopiero potem przenosi się do miejsca, które wpisałem. Wcześniej przenosiło mnie od razu. Ponadto, zdarza się, że postać potrafi się "zawiesić", czat przestaje działać, tekstury przestają się ładować i muszę wtedy robić reloga.

Jak mówiłem wcześniej, robiłem:

- reinstal GTA

- reinstal SAMP-a

- defragmentacja folderu z grą

- przeczyszczenie rejestru

- skanowanie antywirem (chyba zrobię go jeszcze raz...)

- odinstalowanie niepotrzebnych lub działających w tle programów (Xfire)

- instalacja najnowszych sterowników do karty graficznej

- granie w SAMP-a, gdy nikt w domu nie korzystał z sieci.

Żaden z tych sposóbów nie działał. Wydaje mi się, że będę musiał zrobić format całego komputera, ale to byłoby drastyczne wyjście. Pytałem się innych osób na serwerze, czy spotykają taki sam problem jak mój. Nikt nie potwierdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...