Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

Gość Ksiądz666
A ja kocham Gothica za niesamowity realizm świata... a co z tym idzie- klimat, fabula, grafika etc. etc.

z drugim Gothem jest juz troche gorzej, ale wciaz wspanialy klimat (inny niz w jedynce, ale nadal niesamowity)

eh, w dwojeczce genialny jest powrót do górniczej doliny... dla ludzi, którym GI przewrócił w głowie ten rozdział będzie powrotem do przeszłości... wiem, bo jak wszedłem do starego obozu to aż mi się łezka w oku zakręciła...

W oóle - jak przeszedłem GI i GII to aż mi się plkać chciało bo wiedziałem, że jedną z najlepszych gier mam już za soba i drugim razem już nie będzie tak fajnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gothic I byłby rewelacyjny, gdyby nie to, że ma skopany interfejs i to, że, nie wiedzieć czemu, zabiłem kilka postaci, które póżniej okazały się potrzebne :wink: W dwójeczkę nie grałem, i tak mi nie ruszy, ale jak kupie nowego kompa (czyli za jakieś 5 - 10 latek...), to będzie jedna z pierwszych gier, jakie zainstaluję (zaraz po Morrowindzie i Vice City).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Wiesz, interfejs jest moim zdaniem całkiem niezły. Po prostu trzeba się do niego przyzyczaić, nic więcej. A w GI czy II nie tniesz postaci, jeśli nie masz takiego zadania, chyba ze przed samym bossem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marbec > w rzeczy samej, interfejs jest najgorszą częścią G1. To jest po prostu horror, dopiero w połowie gry udało mi się do niego przyzwycaić, a na początku nie wiedziałem nawet jak wziąć jakieś rzeczy ze skrzyni :roll: Jak to dobrze, że w dwójce zmienili go na lepszy... bardziej normalny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

Interfejs tylko na pierwszy rzut oka jest zagmatwany, po 10 minutach idzie się przyzwyczaić i nie zwraca się na to uwagi. Irytują drobne bugi, takie jak wchodzenie po niektórych drabinach (kto grał wie o co chodzi :) ). W II zniknęła ta atmosfera, że jesteś tylko małą cząstką świata, który tak samo dobrze mógłby istnieć bez ciebie. Jeśli chcecie wiedzieć co sądzę o Gothicu, zapraszam tutaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Interfejs rzeczywiście mógłby być zrobiony lepiej. Ale cóż, nie ma gry idealnej, ale do wszystkich błędów mozna sie przyzwyczaić. Natomiast Gothic miał świetną muzykę. Taką, jaką lubię. W czasie gry jej nie słyszysz, a gdy odchodzisz od kompa to sobie nucisz jakis kawałek. Genialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P+-->

(Cardiofag :P)
Jak to dobrze, że w dwójce zmienili go na lepszy... bardziej normalny
Hehe, a wszystko przez to, że wcześniejsze crpgi miały podobne międzymordzie - dlatego ten z dwójki wydaje ci się tym 'właściwszym' ;) Ech, siła przyzwyczajenia.

Natomiast ja się o GI i II nie wypowiem gdyż... nie grałem w te gry :roll: Wiem, wiem, popełaniam herezję ale postaram się to jakoś nadrobić ^_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

Na oficjalnej stronie Gothica można ściągnąć muzę z gry - mój uluniony kawałek to ten, gdy w Gothicu II wczytuje się gra... miodzio :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Na oficjalnej stronie Gothica można ściągnąć muzę z gry - mój uluniony kawałek to ten, gdy w Gothicu II wczytuje się gra... miodzio :roll:

A.D.1 byłem na tej stronce, muzę naturalnie ściągnałem :D . Najfajniejsza jest przeróbka jednego z kawałków Gothicowych na pianino - miodzio.

A.D.2 Muza jest GENIALNA. Niestety w GII musiałem ją wyłączyć, bo miałem kompa za słabego.. :cry: Ale i tak muzy z GI nic nie przebije (no, może poza Morrowindem :D ).

W ogole pomozcie mi (apropo morrowadsa) - Gdzie jest Księga przepowiedni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Ja tam wolę, żeby mi gra żabkowała, niż gdybym miał grac bez muzy!

A w Morrowindzie tez była w porządku, choć do gothicowskiej się nie umywała.

O muzyce zresztą nie ma co gadać - każdy RPG ma wypasioną. A co, może nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

Gothic II - mam 2 ghz 256 ram i geforce 2 mx z win xp, więc żabkowało niemiłosiernie. No ale szkoda było wyłączyć takie piękne detale :D Musiałem włączyć godmode :x żebym mógł jakoś przejść epizod 2 (to ten w starym świecie), żeby jakoś uciekać przed orkami. Dodziś nie wiem jak bez kodów dojść do zamku. Co pewien czas na dodatek wychodziło mi do windows, ale to szczegół...

BTW Ja czekam, aż Morrowinda dadzą w CDA :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Gothic 1 wydaje się być znacznie bardziej mroczny od sequela właśnie z powodu wymagań sprzętowych. Aby gra działa na jako-tako zadowalającym poziomie zmuszony byłem wyłączyć efekty pogodowe. Bez deszczu i brudu gra straciła wiele ze swego klimatu, ale i tak grało się świetnie. Szkoda, że tak zupełnie podobnie do jedynki...

BTW Ja czekam, aż Morrowinda dadzą w CDA
Pogadamy w 2006 roku :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O muzyce zresztą nie ma co gadać - każdy RPG ma wypasioną. A co, może nie?

Wysmiejecie mnie[ze diablo2 to RPG], ale powiem że muzyka w D2 jest żałosna. Gdzie tu sie bac w drugim akcie?

Aha i kto pomoze mi rozkrecic watek w komentarzach o Diablo 2? Jesli takowy jest bo nie wiem :P przynajmniej na pierwszej stronie go nie bylo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj linka a ci pomoge :wink: Fajowa muzyka jest w Lord Of destruction :D tam czuć że porządnie się wzieli do roboty nad ścieżynką dżiękową....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
daj linka a ci pomoge :wink: Fajowa muzyka jest w Lord Of destruction :D tam czuć że porządnie się wzieli do roboty nad ścieżynką dżiękową....

taa, w Lordziku jest całkiem przyjemna, ale i tak czuję ogromny niedosyt grając w Diablo II. Diablo to zawsze był H&S, ale tak, jak spłycili DII to aż płakać się cche... pamiętacie jeszcze muze z Diablo I? A ten klimat? E.... jak dla nie gierka nad gierki, bez dwóch zdań. Budza się wspomnienia... zaraz mnie zjedzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No diablo 1 było głębsze :D dużo głębsze w końcu Diablo był na 2którymś poziomie :D a w 2 potwsorki są najgłębiej na 5...... fakt splycenie że hoho... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Aa, skoro mowa o muzyce w grach... wie ktos skad moge wziac muzyczke z menu glownego Deus Ex? Jedynki, jakby co, bo nie wiem czy dwojka juz wyszla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Aa, skoro mowa o muzyce w grach... wie ktos skad moge wziac muzyczke z menu glownego Deus Ex? Jedynki, jakby co, bo nie wiem czy dwojka juz wyszla.

Wyszła, recka już w CDA jest :P

No diablo 1 było głębsze dużo głębsze w końcu Diablo był na 2którymś poziomie a w 2 potwsorki są najgłębiej na 5...... fakt splycenie że hoho...

Eh, stare, dobre czsy... dlaczego wtedy nie miałem kompa! :evil:

M<usze wam powiedziec, że dla recki Diablo I ostatnio kupiłem sobie Reseta z 97' :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w grach...... Ed Huter :D

A co do DX2...... to pewnie wyszedł bo mnei się kumpel prez gg pytał czy może go uruchomić bez pixel shadera, bo ma pirata od kumpla pożyczonego... ;P......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byście skończyli ten off, bo co za dużo to niezdrowo... A skąd wziąć motyw przewodni z DX1? Na przykład ode mnie, bo mam go w formie mp3 :D Tyle, że coś za coś :twisted:

A teraz back to topic, inne posty lecą papatki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc let's back to topick.

Który z NPC z wszytkich Falloutów jest wg was najlepsiejszy lub ulubiony ?

Ja zawsze kochałem dogeata (w 1 i 2) Sulika oraz Ghorisa .... za nietypowość ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc let's back to topick.

Który z NPC z wszytkich Falloutów jest wg was najlepsiejszy lub ulubiony ?

Ja zawsze kochałem dogeata (w 1 i 2) Sulika oraz Ghorisa .... za nietypowość ^^

Ten gość w menu Fallouta 3 wyglada really niezle :) Jest świetnie umięsniony, no i ta jego postawa!

Ulubiona postac - to ta, ktora zawsze SAM stworzę... Muły na maxa i minimum inteligencji i jazda :twisted:

Aha, jeszcze trzymaj linka do Diablo 2 - http://www.cdaction.com.pl/agora/viewtopic...p=122919#122919

i pomoz mi tam troche pobaraszkowac :twisted: jeszcze ktos chetny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...