Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

Gość Scierael Firestar

Ludzie!

Więc, w NWN tak samo jak Stranger wczułem się w mojego herosa, ale to uczucie to nic w porównaniu z Final Fantasy VII!!!!

Tam, to jest dopiero jazda... Fabuła wręcz genialna no i wykonanie...

Niesamowite... Po prostu grasz, aby dowiedzieć się "what's next", jaki następny kombos może się nauczyć, lub chcesz dowiedzieć się kolejnego skrawka z jego(bohatera) historii.

Zresztą jest wiele takich tytułów, chociażby Warcraft....

Ale ogółem gry RPG rządzą i to się liczy!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość the_Stranger

Pierwszy Final Fantasy w jaki grałem była część 9 więc dla mnie to właśnie 9 jest naj, naj... :) Ale masz racje, FF7 również jest niesamowita. Tak samo jak wszystkie pozostale... FINAL FANTASY RULEZ!!! (ponawiam moją groźbę- jeżeli ktoś tylko spróbuje napisać tytuł Final Fantasy z malej litery to.. to... zniszcze :D tak po prostu :lol: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Hehe, to ja tak samo jak wy z FF miałem z Golden Sunem, bardzo podobną gierką zresztą do samego FF. Genialna muzyka, jak na GBA, cudowna graficzka, genialna fabuła, po prostu bosko... Czkeałem tylko, co dalej się stanie, co zaplanowali twórcy. A teraz muszę zgrzać z neta Golden Suna: The lost age, bo po prostu nie wytrzymam... :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ponawiam moją groźbę- jeżeli ktoś tylko spróbuje napisać tytuł Final Fantasy z malej litery to.. to... zniszcze :D tak po prostu :lol: )

final fantasy :twisted:

Czekam na Mega-limit-breaka w twoim wykonaniu :wink:

Ja zacząłem swą przygodę od FF VI, i oczywiście jest to moja ulubiona część serii. Później ukończyłem FFIV. Później grałem w FF V, FF Mystic Quest, (ale tych nie ukończyłem) Dopiero później grałem w FF VII (i gram nadal, jestem przed jamą Sephirotha, ale chcę najpierw poodkrywać co jeszcze do odkrycia zostało). W FF VI gdy skończyłem zwiedzać, moje postacie były tak rozwinięte, że Kefkę pokonałem z ironicznym uśmieszkiem politowania (choć wyglądał bardzo ładnie). Chciałem zacząć FF VIII, ale coś jest nie tak z płytkami. Może wy wiecie o co chodzi: instaluję grę, uruchamiam, pojawia się menu, wszystkie opcje poza New Game działają. Gdy naciskam New Game wyrzuca mnie bez słowa komentarza do Windowsa :( . Do tej pory nie grałem więc w FF I - FF III i od FF VIII w górę (choć IX gdzieś tam mam, też jeszcze nie uruchamiałem).

Bardzo zabawna ( i irytująca) jest podwójna numeracja starszych części serii. FFIV = FFII, FFVI=FFIII. I przez to do tej pory nie udało mi się ściągnąć FF II i FF III, zawsze okazuje się, że to FF IV i FF VI:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to ja tak samo jak wy z FF miałem z Golden Sunem, bardzo podobną gierką zresztą do samego FF.

Grałem, grałem bardzo mi się podobała, ale....bardzo szybko się zaciąłem :(

Kśundz, co mam zrobić po udzieleniu pomocy temu sędziwemu drzewu?

Nie wiem dokąd mam iść i co robić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger
final fantasy :twisted:

By the power of the almighty Sephiroth,

by the power of the unstoppable Kuja,

I summon before me the might of the ultimate Evil,

to cleanse the world of all that is pure and good.

I mark thee with the Sign of Death,

your soul is lost,

your case is doomed.

There is no hope for this world.

Tremble, alas Sephiroth has come,

to once again rule this planet!

And YOU will be the first one He will annihilate.

And I will be his servant.

Long live the Ultimate Evil.

Tyle mojej klątwy. Co do sędziwego drzewa, trzeba ci pójść na samą północ mapy, do zaśnieżonych terenów. Idź do miasta i baw się dalej, wszak GS wielki jest. Tylko rażąco podobne do Final Fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Grałem, grałem bardzo mi się podobała, ale....bardzo szybko się zaciąłem :(

Kśundz, co mam zrobić po udzieleniu pomocy temu sędziwemu drzewu?

Nie wiem dokąd mam iść i co robić...

wracasz się do tego miasta, gdzie wszyscy ludzie byli pozamieniani w drzewa, tzn. tam, gdzie nikogo nie było tylko same takie niduże drzewa i wielkie, w których w wyrytych jaskiniach były mieszkania. Tam też znajdziesz jednego Djinna, tzn. będziesz musiał wejść do tego domu, przy którym będzie zagroda z kurą i Djinnem właśnie od tyłu. Dalej już będziesz wiedział, co robić.

I can see what you see not,

Vision milky the eyes rot.

When you turn, They will be gone,

Whispering They hidden song.

When you see what cannot be,

shadows move when light should be.

Out of darkness, Out of mind,

Cast down, into the Halls of Blind.

Diablo I, quest "Halls of Blind", dostawane od księgi o tej właśnie treści na poziomie 7 :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

FF mało fajna gra?? Oj, tu bym się kłucił. Mimo, że widziałem tylko przez jakiś czas jak stranger grał to bardzo mi się spodobało. I mam zamiar załatwić sobie 8, mój sąsiad ma po ang. na kompa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I can see what you see not,

Vision milky the eyes rot.

When you turn, They will be gone,

Whispering They hidden song.

When you see what cannot be,

shadows move when light should be.

Out of darkness, Out of mind,

Cast down, into the Halls of Blind.

Bardzo lubię ten wiersz

Mała kurekta :wink:

4 wers: "Whispering Their hidden song"

5 wers: "Then you see what cannot be"

6 wers: "Shadows move where light should be"

Lubisz takie klimaty, to co sądzisz o tym?

Darkness falling upon me

Lonely shadow in the night

Lost within my psyche’s maze

Searching for a peace of mind

Pain’s my brother, pain’s my friend

Feeling which I understand

Puts my head back in control

Brings some rest on howling soul

Oh dear Lord I beg of Thee

Have some mercy on wretched me

Free me from this madness curse

Ressurect the man I was

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Fajnal!^^

Ale się zagrywałem w ósemkę. Phew! Chyba ze trzy razy przeszedłem. W żadną inną część neistety nie grałem, a szkoda, szkoda, szkoda. Widzicie tu desperate man <<< chciałem kupować PS2 dla FFX i nic z tego nie wyszło. Przez dwa tygodnie dosłownie usychałem jak narkoman na głodzie dla tego pomysłu. No i oczywiście nie udało się -_- Ciągle jak o tym myślę, to mnie ochota na granie w FFX bierze i nic się nie da z tym zrobić. Dobra, koniec^^

Widziałem u kumpla FFVII - fabułę przechodził jakieś 50h, a kolejne 50h zajęła mu hodowla Chockobosów na zdobycie KOTRa^^ Psycho :D

Właśnie wpadł mi do głowy pomysł, żeby sobie abika zmienić... Tylko muszę mieć jakiś program do zgarniania screenów, który nie zostawia po sobie śladów^^

Ehh, jak to mawiał Cassidy: I wish I had a limit break... :D

I wonder if Texas survived the war?^^

Wolv, spowiadaj się skądś ściągnął i na jakim emulku grasz! :P:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie FF to luz gierka mój kolega ma z klasy najnowszą ciągle o niej mówi... może od niego pożyczę ? Chociaż jest tu trochę do zastanowienia ... :?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

50h poswiecic na chocki i zdobyć KOTRa? Kurde, niezly jest... mi to zajelo (okolo) 60-70h... a zreszta jeszcze conajmniej 15h nabijalem poziom dowiadczenia przed Stephanem... a sama fabula? z 50h bedzie...

Jezu... ta gra zabrala ponad 120h mojego życia ^^ ide przejsc jeszcze raz n__n

Ale to nic... w Final Fantasy graklem ponad 200h :P (znajdowanie specjalnych miejsc chockobosem wymiata!! pozdrufka dla mojego kumpla ktory mi bardzo w tym pomogl n_n)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolv, spowiadaj się skądś ściągnął i na jakim emulku grasz! :P:wink:

A więc: Kardynale zgrzeszyłem! :wink:

Mojego pierwszego Finala (FFVI) wraz z emulatorem (ZSNES) dostałem w prezencie od psiapsiółki, która tak jak ja interesowała się Manga i Anime. No i wciągnęła mnie w świat JRPG.

Przyzwyczaiłem się do ZSNESa i nadal go używam, tyle, że w nowszej, windowsowej wersji (ZSNESW 1.17). Jeśli coś nie działa próbuję na SNES9xW, ale z reguły ZSNESW w zupełności wystarcza.

Pozostałe ściągałem dzięki netowi kumpla, nie pamiętam już skąd, ale nadal mam wszystkie Finale, o których mówiłem na dysku (Podobnie jak ok. 200 starannie wyselekcjonowanych innych romów, z czego 1/5 to JRPG :wink: ). Więc ojcze, jeśli popełniasz grzech pożądania i pragniesz tych romów daj tylko znak! :wink:

Z ciekawostek: Mam Shadowruna na SNESa! Co prawda to zręcznościówka z cechami RPG, a nie rasowy RPG, ale klimat systemu trzyma. Warto spróbować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Wolv, masz moze na skladzie w angielskiej wersji Magical Vacation ( na GBA)...? Albpo remake pierwszych trzevch Finalkow w wersji angielskiej? (CHYBA tez na GBA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Bardzo lubię ten wiersz

Mała kurekta :wink:

4 wers: "Whispering Their hidden song"

5 wers: "Then you see what cannot be"

6 wers: "Shadows move where light should be"

Lubisz takie klimaty, to co sądzisz o tym?

Darkness falling upon me

Lonely shadow in the night

Lost within my psyche’s maze

Searching for a peace of mind

Pain’s my brother, pain’s my friend

Feeling which I understand

Puts my head back in control

Brings some rest on howling soul

Oh dear Lord I beg of Thee

Have some mercy on wretched me

Free me from this madness curse

Ressurect the man I was

Stary, genialne! Skąd to wziąłeś?

A takie klimaty uwielbiam, to fakt :0 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scierael Firestar

Tiaaa... I o to chodziło! FF rządzi!!!! :D

Golden Sun też nie zły, ale nie przeszedłem całego.

I nie zapominajmy o Final Fantasy V! Gra warta uwagi!

Ale w późniejszej części gry fabuła staje się strasznie pogmatwana...

Ale i tak jest Dobra przez "D"! :D

Ja nie mogę załatwić gostka w świątyni na wyspie... :(

O ile pamiętam, ma na imię "Stranger"... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Golden Sun też nie zły, ale nie przeszedłem całego.

A ja, nie chwaląc się, 3 razy :) . I jak przechodziłem za 3 razem to pod koniec było już nieco nudnawo, niemniej jednak z braku innych gier na GBA zacząłem grać w niego po raz 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolv, masz moze na skladzie w angielskiej wersji Magical Vacation ( na GBA)...? Albpo remake pierwszych trzevch Finalkow w wersji angielskiej? (CHYBA tez na GBA).

Przykro mi Strange, ale nie. Nie mniej jednak poszukam, może uda mi się namierzyć...

Stary, genialne! Skąd to wziąłeś?

Podoba Ci się, cieszę się...

Utwór nosi tytuł "Torment"

Napisał go Paweł "Wolv" Awdejuk w lipcu tego roku...

I teraz robi się mniej przyjemnie.... Bo wszystko co jest w tym wierszu jest prawdą... Każde słówko odzwierciedla to, co czuję od 4 miesięcy...

<ciach!>

<Ostatnie 5 minut spędziłem wklepując serię retorycznych pytań nawiązujących m.in do tego, że w ataku skrajnego żalu rozwaliłem sobie dłoń na drzewie, o ból fizyczny dający chwilę odpoczynku od cierpienia psychicznego, o autoagresję i nienawiść do samego siebie, o ocieranie się o granicę obłędu itp...ale stwierdziłem, że to nie jest temat na publiczne forum, więc to wyciąłem. Zresztą wiersz mówi wszystko...

Ja dodam tylko, że takich 4 m-cy nie życzę absolutne nikomu!>

Dobra starczy mentalnego ekshibicjonizmu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scierael Firestar

Dobra maniaku... :D

Ja mogę pochwalić się tym, że przeszedłem całego Warcrafta III

4x, a The Frozen Throne 2x. Jazda zaczyna się na "wysokim" poziomie trudności.... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scierael Firestar

Ja myślę,że moja lista zamyka się w granicach 40-stu tytółów. :D

Wracając do rpg: Co myślicie o World of Warcraft???

Zdaje mi się, że to będzie porządny erpeg. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...