Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

W Starku marnujemy $ na hp regen (lol) i prawdę mówiąc lifesteal. Atk speed aura jest nice do pushowania, nawet gdy działa na magów, -20 armoru też (choć przy obecnym 2xWoTA trendzie już znacznie mniej), ale reszta statów jest dość bezużyteczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up (c00rtka)

Przecież nie poślą Soraki do jungli -.- SK zaklepało sobie Sorakę, aby potem się zamienić postaciami...

Heal na MF - ? Co z tym złego ? Po niedawnych zmianach Heal coraz częściej pojawia się w grach, a największa moda to Carry drużyny... Nie wizę nic dziwnego...

Shyv ? Mnie dziwi to, że Shyvana ( w chwili, w której to piszę ) odstaje o jakieś kilkanaście creepów od AD CARRY SK :O

Shyvanna ponoć była średnia, Merde ponoć dostał nerfhammerem...

No i jeszcze ta agresywna gra M5 :wub: Serio - imponują mi i to masakrycznie...

PS : Ktoś jeszcze nie widział ogarniającego Rosjanina ?! :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze heal jest dobry, ale myślałem, ze najlepiej brać go na supporta, albo APcarry.

Jungle Soraka jest w tym samym tierze(3)junglerow co Fiddle.... Podobno.....

Mordę po nerfhammerze dostał buffa, choć podobno nadal jest UP....

Co do ADKennena-widziałem jednego ale był slaaaaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Last Whispera nie opłaca się kupować jak przeciwnicy nie kontrują cie armorem (LW daje % armor pen), bo im mniej armora mają, tym LW jest mniej efektywne. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się właśnie Black Cleaver lub Stark's Fervor (redukują armor) albo nawet Youmuu, który daje flat armor pen, dużo AS no i CDR.

Black cleaver daje jakąkikolwiek efekt dopiero przy drugin uderzeniu, a aby wykorzystać pełny potencjał trzeba uderzyć przynajmniej 4 razy. Przy LW masz te 40% już przy pierwszym ataku.

A wrogowie najczęściej troche tego armora mają:

Runki

Bazowy

Jakieś aury od itemów/tarica etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jednak, że wtedy każda postać z Twojej drużyny, która zadaje fizyczne obrażenia/autoataki/magowie z lich bane korzystają z tego -45 armora jaki zabierzesz przeciwnikowi.

Jako AD carry najczęściej najlepszym wyborem jest LW, ale zawsze warto rozważyć za i przeciw, biorąc pod uwagę kompozycję Twojego teamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Co do soraki w jungli- to ANTY-Ganker - wybiegasz z buszu, leczysz kumpli i uciekasz

2.A co do heala na Ad carry - ma sens, support weżmie exhaust(ad carry jak tylko sprobuje podejść żeby go rzucić dostanie focus i koniec) a carry miałby 2xwiększy heal niż gdyby go miał support

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah, to co zagrało TSM w półfinale prosi się tylko o oklaski :D W obu grach wykazali się perfekcyjnym timingiem oraz współpracą a zwłaszcza w rundzie drugiej robili niesamowity counterjungling, Maokai nie miał po prostu czego czyścić, dobra kontrola mapy, świetny pushing... długo by wymieniać i teraz czekam na to kto wygra finał. Mecz zapowiada się naprawdę ekscytująco ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Kennen to niesamowicie uniwersalna postać. Świetny jako AP Carry, świetny jako semi-tank, świetny jako pure tank(inicjacja o niebo lepsza niż u 90% championów, którzy domyślnie powinni być tankami, bazowy AoE dmg też lepszy niż u większości z nich) i całkiem skuteczny jako AD Carry(przed jego pierwszymi zmianami grałem nim tylko na AD/AS).

A i na inny temat:

Ionic Spark. Co myślicie na temat tego itemu na Summoner's Rift? Osobiście sprawdziłem na Phoenix Udyrze(jungler) i był to bardzo dobry wybór. Nieco HP, AS i jeszcze więcej AoE dmg bardzo dobrze komponowało się z fenixem. Tigera nawet nie ruszyłem. Gra się szybko zakończyła wygraną i nie miałem czasu na rozwinięcie buildu, ale Ionic Spark, Sunfire i Wit's End brzmi całkiem sensownie. Zastanawiam się, czy Sunfire + Spark to nie jest generalnie ciekawy wybór na wzmocnienie/zyskanie AoE dmg u tanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był solo top kenen. Zaczęli mniej standardowo od odwrócenia linii. Ich cała dolna linia była na górze, więc Gejna miał pomoc w postaci supportu, Nyph kilka minut później również przesunął się żeby pomóc Kevinowi. Zarówno TSM jak i M5 awansowały bezproblemowo, jednak w przypadku obydwu drużyn nie mieli zbyt trudnych rywali (dig i sk są praktycznie bez formy na tym turnieju- a w przypadku dig jeszcze widać dosyć małe zgranie z junglerem), dodatkowo akurat te dwie drużyny podeszły do sprawy bardzo poważnie, grając bardzo dużo treningów przed turniejem.

@l1on - M5 nie zmienia wcale mety gry, używa tylko bardziej niestandardowych rozwiązań na pozycji ad carry. Reszta mimo wszystko jest bez zmian (a samo zamienianie górnej linii z dolną już kilkakrotnie widzieliśmy w wykonaniu CLG na poprzednich turniejach).

Ogólnie jestem najbardziej ciekawy tego co zrobi Diamond, który bardzo dużo konterjunglował, teraz natomiast spotka się z OddOne'em, który to jest bardzo dobrym junglerem. Poza tym Alex vs Regi będzie też bardzo ciekawym match-up'em.

Co do dyskusji o heal'u to coraz częściej ad carry go bierze, natomiast support ląduje z ignitem lub exh (coraz mniej z cv). Sam osobiście ostatnio z kolegą grałem na bocie (sivir/nidalee) z double healem i jeszcze nie przegraliśmy naszej linii. Poza tym jest to bardzo wkurzające dla junglera przeciwnej drużyny, który jak już wpada do nas i liczy na łatwego fraga nagle nadziewa się na 2x heal i z reguły sam ucieka z minimalna liczba życia. Po chwili leci na nas coś w stylu "noobs with heal omg", ale to już raczej nie nasz problem :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tą metą trochę przesadziłem - miałem na myśli prawdopodobną zmianę w postaci picków. Do tej pory wydawało się, że obecnie jedyni używani AD carry w ważnych meczach to Trist, Graves, Vayne, Caitlyn i Corki. A co na to Rosjanie? Kennen. Shyvaną też nie przypominam sobie, żeby ktoś na poważnie junglował - tylko Skarner, Lee, Rammus, ostatnio Maokai. Morde na mida? Żaden problem. Jestem ciekaw ich poważnego meczu z fnatic bądź CLGus, ciekawi mnie forma tych zespołów. Ale to chyba zdarzy się dopiero na Dreamhacku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moscow5 po raz kolejny zmiotlo przeciwnika. Stosunek killi M5 do TSM to 24-9 (poprawcie jeśli się mylę). 16k złota przewagi na korzyść M5. Kontrola mapy i spawnow świetna. W momencie, gdy TSM miało 2 wardy w dżungli, M5 miało ok. 10. Myślę, że Rosjanie, jeżeli utrzymają formę, mogą wygrać z każdym. To co Kennen robił z Irelią w meczu z SK było wręcz śmieszne (Irelia cały czas na low hp, pół hp zdjęte w 2-3 hity).

Szykuje się ciekawy mecz teraz. Po stronie TSM: Sona, Sivir, Cass, Lee Sin i Tryndamere. Może być ciekawe połączenie buffów Sony i Sivir dla barbarzyńcy. M5: Nunu, Kog, Morde, Irelia i Shyvana.

Jak na razie Irelia i Nunu zabici przed spawnem minionów. Dobry początek TSM'a.

UPDATE: 3-0 dla TSM w przeciągu 6 minut.

Edit: Zespół Moscow 5 wygrał zawody IEM w Kijowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teemo jest OP ze swoim oślepieniem i trucizną. Taki wniosek mi się nasunął po jednym z dzisiejszych meczy. Wystaczy, że walnie nas z Q i przez chwilę nie można mu zrobić NIC. Może być tak naprawdę z byle kim na linii. W przypadku o którym myślę był na linii z Alistarem, ale nie ma to znaczenia. Myślicie, że powinni mu dać jakiś nerf?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to inspiracja nietypowymi układami, ale przed chwilą trafiłem na coś takiego:

top Karthus, Vlad, mid Yi na AP, bot Kennen i jungla Lee. 4 heale(każdy poza Kennenem) i 4 razy ignite. Nienadążyłem Soraką healać i rzucać silence. Inny przykład też z dziś 3 Ap po 1 na każdym lane: Nidalee, Swain, Annie a jako wsparcie Shyvana i Shen. Takie teamy aż się proszą o Galio, ale jak na złość, gdy go pickuje dostaje wtedy team offtanków/ad. A jak gram Malphitem to znów AP-ków od groma :/

Być może tylko u mnie blindy są tak specyficzne....Zdecydowanie wolę już poczekać w tej kolejce na drafcie i na trafiać takich ustawień. Do tego pełno trafiam teamów z Amumu i/lub Morde. Ten drugi jak jest to poluje przez większość czasu swoim ultem na AD Carry i jak już złapie, to jest bardzo nieciekawie. Niby up, ale jakoś tak trochę ciężko go ubić w stosunku do tego co było jeszcze nie tak dawno.

I to co podobało mi się w tym turnieju to właśnie gra teamu Moscow5 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teemo jest OP ze swoim oślepieniem i trucizną. Taki wniosek mi się nasunął po jednym z dzisiejszych meczy. Wystaczy, że walnie nas z Q i przez chwilę nie można mu zrobić NIC. Może być tak naprawdę z byle kim na linii. W przypadku o którym myślę był na linii z Alistarem, ale nie ma to znaczenia. Myślicie, że powinni mu dać jakiś nerf?

Najwyżej lekki buff. Grzyby są przydatne, Blind też , ale tak naprawdę to i tak słabsze CC od stuna, którego ma wiele championów. Ciężko o miejsce w teamie dla niego. AD Carry z niego marny, caster też nie najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...