Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie zabiłeś AP Yi (być może dobrym rozwiązaniem byłby dual scaling i albo magic/AD obrażenia w zależności od tego jaką opcję mamy silniejszą na chwilę obecną) i pozbyłeś się 105 AD boostu, który dostajemy po zabiciu przeciwnika gdy Wuju Style jest aktywne. Osobiście nie mam zbytnio opinii co zmieniać u niego, bo ekspertem nie jestem, ale np. 10s X% redukcja CC po medytacji byłaby dość niezła na postaci, która cierpi jak mało która przez stun/exhaust.

@Down - jak długo może być skuteczny, tak długo Idc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wszystkie poradniki i wszystkie let's play'e. Może niedługo znów zacznie wrzucać LoL'a. :)

A co do wersji angielskiej gry - gdy zmieniam język w kliencie to gra się znów patchuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warmogs Armor- Zbroja plemienna, Infinity Edge- Krawędź Nieskończoności, Last Whisper-Ostatni Szeptacz, ale jak będzie po angielsku Sheen to Ci nie powiem :O.

Sheen to chyba błysk, blask coś takiego. Pamiętam, bo przez jakiś czas grałem na polskiej wersji językowej. Trochę kuleję, ale o tym już była mowa (mam nadzieję, że jeszcze ktoś pamięta tłuczek).

@up

Patchuje się, bo musi pobrać angielskie głosy etc. Mi osobiście z polskiej wersji do gustu przypadł tylko głos Nasusa i Mordekaisera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie, zrobil sobie przerwę na święta ;).

Polecam jeszcze DRUNK PLAY w LoL'a by JJayJoker.

Napisałem do supportu, czy jest szansa na kupienie Lee w cenie świątecznej, bo nie miałem wtedy możliwości zakupu RP, a teraz gdy je kupiłem to promocja sie skończyła(napisałem to wczoraj). Jeszcze mi nie odpowiedzieli. Myślicie, ze jest szansa ?

BTW to jak sie robi Yi na AP? I jak takim grać(tzn. zadawać DMG. Wiem, ze Q i W maja przeliczniki na AP, ale jedno ma gigantyczny CD a 2 nie zadaje obrażeń)? Bo na DPS ma łączne przeliczniki 1.0(tzn. tylko z Q chyba, ze o czymś nie wiem), a to mniej niż ma większość AP casterow(w okolicach 1.3, 1.5) a do tego brak CC. To chyba nie jest dobra alternatywa dla np. Anivi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - AP Yi polega na tym (w teamfight), by poczekać aż któryś przeciwnik jest low, Q i dostać killa/asystę podczas włączonego Highlandera -> od razu następne Q i czasem jeszcze kolejne. W międzyczasie wykorzystujemy proce lich bane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Yi - na niskich pozimach budujesz się na prawie full carry - berserki, ie, pd, bt, bt, ga/bv i berserki zamieniasz na pd. Dlaczego tak ? na niskim poziomie jeśli wyczujesz moment to wbijesz i zabijesz ich zanim się połapią o co chodzi :P. Niestety gdy widzisz że przeciwnicy ogarniają to taki build nie ma żadnego sensu - padniesz zanim zabijesz chociażby 1 przeciwnika. Dlatego do późniejszego etapu polecam master off-tank Yi - idziesz do jungli (jak nie dasz rady to lane) i tak :

- latarnia

- merce

- Zależnie czy bardziej boisz się ich AD/AP/obu -> rush atmy/rush wits end/pasek i atma

- jeżeli nie mamy atmy to ją budujuemy/kończymy warmoga

- potem zależnie dmg + survi - FM, dmg - IE/LW/YB(pamiętać o aktywie !!!) , survi - GA/BV/coś innego :P

- jeżeli mają dużo cc to bieżemy qss zamiast wits end

Bieżemy flash+smite/exhaust (jeżeli lane).

Jungle zaczynamy od małych golemów.

Jungle: qeqwqr;

Lane: qwqeqr

Btw. Ja zaczynając przygodę z LoLem też chciałem grać Masterem Yi (ogólny charakter postaci bardzo przyciągający :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE CZYTAJ MOBAFIRE!!! jak już to solomid.net.

No właśnie. Na mobafire są teraz same trolle i dzieci, które rzucają minusy na lewo i prawo żeby zwiększyć szansę na popularność swojego. Stąd totalnie beznadziejne buildy mają 90%, a te naprawdę dobre i zgodne z metą mają 10% i same dislike. Aktualnie jedynym viable build-sitem do LoL jest właśnie solomid.

Jednak mimo wszystko polecałbym grać na angielskiej wersji językowej gry i ew. czytać opisy przedmiotów po polsku(na necie jest tego pełno). Tym bardziej, że poza Pasywami i Aktywami nie wiele jest do rozumienia. W końcu chyba kazdy rozumie:

+20 AD(Attack Damage)

+10Lifesteal.

A co oznaczają nazwy przedmiotów nie musisz wiedzieć.

Dlaczego angielska wersja? Całe community(także polskie)posługuje się tylko angielskimi nazwami. I nawet dość doświadczeni gracze mają problem z podaniem polskich nazw. Tak łopatologicznie przetłumaczyłem sobie np. Warmogs Armor- Zbroja plemienna, Infinity Edge- Krawędź Nieskończoności, Last Whisper-Ostatni Szeptacz, ale jak będzie po angielsku Sheen to Ci nie powiem :O.

Grając w gry online po angielsku nie tylko nie masz problemu z komunikacją z graczami (bo jak zwrócisz się do Ashe, żeby kupiła IE? "Hey Ashe, buy Krawedz Nieskonczonosci, you need it!"?), ale też sam uczysz się angielskiego, a to ci się na pewno przyda i wyjdziesz na tym tylko na plus. Nie wspominając już o tym, że te tłumaczenia brzmią po prostu tandetnie ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się dokonać zabójstwa! Chrońmy nasz dom!

Yi do 20 lvla (czyli do czasu run Tier 3) grasz na linii. Później możesz przeskoczyć na jungle. Na 1szym lvlu dajesz Wujka, później alpha. Wujka maksujesz jako pierwsze, później Alphe. Medytacje możesz sobie dodać z 1 pkt w między czasie, żeby mieć lepszego sustaina na linii.

Na początek kupujesz dorana (lub buty + 3 poty). Składasz Berki (albo Merkury/Ninja Tabi, jeśli przeciwnik ma dużo cc/mocne ad), potem Infi -> Phantomy -> Bloodthirstera -> Frozen Mallet -> Banshee's Veil. Jeśli przeciwnicy nie mają mocnego AP, to możesz wymienić Banshee na drugiego Phantoma albo Bloodthirstera. Z takim buildem w late w 1v1 powinieneś każdego jechać śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2up właśnie o to mi chodziło, jednak skoro nie mamy skila do ucieczki (chyba, że miniony przeciwnika/neutrale się tak ustawią) to jednak powinniśmy go budować bardziej defensywnie.

Sam dużo grałem Yi na carry (czytaj 1 item na survi) ale po spróbowaniu Yi off-tanka nie zauważyłem dużej straty na dps (wiem, że carry ma większy dmg, ale porównując jego czas przeżycia w tfcie dps się wyrónuje/jest na korzyść off-tanka), a przy tym pozwalam mojemu carry na dłuższe tłuczenie przeciwnika gdy ten skupia się na mnie - "This is Yi - KILL HIM !!!!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TF to item sprawdzający się na 3-5 postaciach. Z pewnością nie na Yi.

Właśnie ostatnio zastanawiałem się na kogo brać TF, a na kogo nie.

Udyr, Nasus, Poppy(pod AP lichbane), Trundle, Yorick

Z kimś tutaj się mylę?

Kiedyś Corki, ale o ile wiem to obecnie jego pasyw jest zabugowany i 10% true dmg nie działa z pasywem Sheena/Trinity. Więc czy nadal się opłaca?

Teoretycznie Vayne, ale chyba "normalne" itemy na AD carry sprawią się lepiej?

No i kto jeszcze z TF najlepiej skorzysta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezreal, GP, Shaco, Sivir, Wukong, Lee, Trundle, Jarvan

na innych postaciach nie widzę zastosowania z w/w to i tak item sytuacyjny składany jako 4-5 lub w ogóle nie składany. Właściwie na postacie tylko z pełnym on hit efektem (Nasus/Pantheon nie posiadają przykładowo jak wiele myśli pełnego on hit efektu na swoich Q. Wiele Nasusów myśli - i will make tf moaaaar dmg from Q, [beeep] prawda, bo i tak liczy się do TF aktywu tylko bazowy dmg AA Nasusa i stacki nie są przeliczane, więc w konkluzji nie opłaca się go składać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezreal, GP, Shaco, Sivir, Wukong, Lee, Trundle, Jarvan

na innych postaciach nie widzę zastosowania z w/w to i tak item sytuacyjny składany jako 4-5 lub w ogóle nie składany. Właściwie na postacie tylko z pełnym on hit efektem (Nasus/Pantheon nie posiadają przykładowo jak wiele myśli pełnego on hit efektu na swoich Q. Wiele Nasusów myśli - i will make tf moaaaar dmg from Q, [beeep] prawda, bo i tak liczy się do TF aktywu tylko bazowy dmg AA Nasusa i stacki nie są przeliczane, więc w konkluzji nie opłaca się go składać)

Trochę dziwne, bo w każdym buildzie, jakim znajdę, TF to core. Skoro uważasz, że jest on useless dla Nasusa, to podaj alternatywny build dla niego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Chociażby złożyć samego sheena i skupić się bardziej na zrobieniu się na tanka, bo dmg tak czy siak będziesz zadawać ogromny.

A poźniej w grze biegają ludzie przykładowo takim WW budując na nim frozen heart przeciwko duo ap, bo przecież to "CORE ITEM".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...