Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Kupiłem Vayne,jedna gra jestem strasznie zadowolony póki co,świetny dmg,mobilność,ulti niczego sobie.

Pierwszy raz jako Carry miałem 0/0 przy pierwszym powrocie do bazy a na linie wróciłem z doranem,bf swordem,scepterem oraz butkami :)

Ogólnie świetny mecz.W mid miałem staty 8/1,niestety mieliśmy first time siona na topie vs nasus....

Late było prawie przegrane,lecz postanowili zrobić barona w 2 ( w tym nasus ),zostali zabici a baron ukradziony,wtem szybki push przy okazji zabicie 3 squishów ( shaco,brand,karthus ) i GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Na litość Imperatora...

Uprzejmie informuję, że z okazji świąt dostaniecie prezent za spam/stats/trolling/whatever w tym temacie. 9 dni urlopu, bo co tutaj zajrzę - muszę coś usunąć. Ten temat powoli przeradza się w śmietnik. Czujcie się poinformowani.

Mod widzę podłapał świąteczną atmosferę. Wesołych również życzę ; )

@Mortgar - Ja tylko tak napisałem o tego Gravesa, bo jeśli coś mówimy, to miejmy uzasadnienie. ; )

Co do Carry - w sumie ja polecam również Vayne, ale to zależy od stylu gry. Koga można robić i AD i AP, choć(z opinii zasłyszane, ale wierzę w to) podobno AD lepszy. Na pewno to inne typy Carry - Vayne jest całkiem mobilnym zabijaką z True Damage, hard CC i chwilowym Invi oraz niezłym bonusem do AD, ale z drugiej strony musi wbić się praktycznie do serca bitwy by móc ten potencjał wykorzystywać. Z kolei Kog to zabójcza artyleria - W zadaje również procentowe obrażenia, ale choć magiczne, to tak dużo nie tracą na znaczeniu, tym bardziej, że dostajemy sporo dodatkowego zasięgu. Mamy również boost stały do AS, redukcję resistów i slowa(no i mniamuśne ulti), + pasywkę pozwalającą na rewanż, ale... No właśnie, ale. Postać praktycznie nie ma mobilności - jedyne czym możemy się ratować to Slow, który choć jest całkiem niezły, to tyłka nam raczej nie uratuje. Niemniej jednak myślę, że Kog - jeśli przeżyje - ma większe szanse na zadanie dużych obrażeń. Ale znowu, Vayne ma tego stuna...

Ja polecam Vayne, bo wolę mobilne postaci, a skoro już kupiłeś - życzę powodzenia w graniu nią. Wielu fragów! ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ciągną się kolejne posty "oh, opowiem wam mój ostatni mecz" to ja też się do tego doczepie XD

premade ranked 5v5:

- ashka od nas miała lagi :D

- solo top trundle dostawał caly czas dc

- morgana outfarmed bo gankowała bota

- w 30 minucie po dive pod turretem wysypał mi się windows (tak, teraz jestem po formacie)

a teraz wisienka na torcie :D wygraliśmy ten mecz, właściwie nie wiem jakim cudem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze każda wzmianka na temat danego bohatera kończy sie flame war'em to proponuje świąteczna zabawę :)

Wymyslamy własnego czampa :D

1. Imie i przydomek np Bogdan The Firefighter

2. role jaka pełni w teamie np. ADCarry

3. Pasyw, skile i ulti

4. Opis(ale rysunki, arty i wyklejanki z makaronu są mile widziane) wyglądu bohatera

Przykładowy build jaki na nim składamy

Potem w atmosferze, radości, spokoju i świat wybierzemy najlepszy projekt. Zwycięzca otrzyma nagrodę(niezbyt cenna, ale nie o to chodzi :P). Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Malzahara - używanie ulti w teamfighcie to głupi pomysł :) Self stun w tak krótkim zasięgu oznacza śmierć w przeciągu pół sekundy. Dużo lepiej spisuje się spamowanie QWE. Silence i procentowy damage nieźle mogę napsuć krwi przeciwnikom.

BTW, ktoś wie, jakie będą następne wyprzedaże skinów? Chciałbym spożytkować jakoś świateczny prezent od Riotu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie marzy ranged offtank. Niby możnaby zbudować Warmog+Atma na np. Vayne, ale żeby jeszcze od tego miała jakieś profity... np. payw który daje hmm... life steal od ilości HP. Albo postać która walczylaby summonami, a sama byłaby squishy(taki Yorick nastawiony na DMG, a nie survi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c00rtka

nie no źle :P jak summony Cie interesują to prędzej Orianna + ulti Annie :)

weźmy taką orianne do przerobienia

- Pasyw: w sklepie są dostępne 3 summony - można je kupić wszystkie, ale im więcej, tym więcej kasy one kosztują ( dps/tank(ale nie offtank qrde...)/support ), dodatkowo na summony działają runy, spelle i itemy przez nas posiadane

- Q przyzywa summona na 3 minuty(cd 12/11/10/9/8) ze statami:

dps: 60 ad, 35 def/mres, 430hp

tank: 50 ad, 45 def/mres, 500hp

support: 55 ad, 30 def/mres, 400hp

Pasyw: w momencie przywołania kupione itemy działają o połowę słabiej (np zamiast nastackowanego bt nie dostaniemy 100 ad tylko 50, to samo z hp i defami)

- W

dps:

tank: po odpaleniu W dostaje tarczę i snaruje wroga (coś jak maokai)

support:

dalej nie chce mi się wymyślać, chcialem bardziej pokazać na jakiej zasadzie mogło by to działać

na graves'a im więcej masz ad tym lepiej ściągasz ludzi na combo, więc jak najbardziej BT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Malzahara - używanie ulti w teamfighcie to głupi pomysł :) Self stun w tak krótkim zasięgu oznacza śmierć w przeciągu pół sekundy. Dużo lepiej spisuje się spamowanie QWE. Silence i procentowy damage nieźle mogę napsuć krwi przeciwnikom.

BTW, ktoś wie, jakie będą następne wyprzedaże skinów? Chciałbym spożytkować jakoś świateczny prezent od Riotu ;)

Moze sie myle, ale ulti mozna przeciez przerwac w kazdym momencie po prostu ruszajac sie. Owszem, stracimy skilla i bedzie on na cooldownie, ale to chyba dalekie od self stuna? Chyba, ze koniecznie chcemy utrzymac ulti na postaci. Oczywiscie, popieram jednak ogolna koncepcje nie uzywania ulti w team fightach. To raczej nie ma sensu. W chwili odwrotu przeciwnikow - wtedy ulti Malza nabiera na znaczeniu. Uzywamy flasha i wylapujemy kogos, kto nie zdarzyl odsunac sie na czas. Problem w tym, ze takie ulti ma srednia wartosc i przynajmniej w moich oczach to jest najwiekszy problem tego champa. Ulti przydatne w team fightach to moim zdaniem must dla AP casterow. A tym bardziej dla Malza, ktory ma dosc dlugie cooldowny, wiec spamowanie 'Q' jest srednio efektywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Graves, jak na razie to wykombinowalem(prawie sam)takie buildy:

1. rush BT, potem zeal, last whisper, PD, IE, drugi BT

2. 2dorany+latarnia, potem IE, PD, LW, BT

3. 2dorany+brutalizer, sheen, BT, LW, IE/PD, sheen-->TF, brutalizer--->Yomumu

Poza pierwszym to nie są testowane, wymyśliłem je na poczekaniu bo nie mam teraz dostępu do kompa :)

Do każdego buildu dodajmy jeszcze Berserki(do ostatniego ew. buty na CDr/merce/tabi). Zobaczymy jak sie sprawdzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c00rtka

Moim skromnym non-skillowym zdaniem:

1. Jeśli idę na linię z suppem z sustainem(soraka, taric, sona, ew. karma lub ali), to mogę lecieć Doran.

2.Jeśli idę na linię bez suppa, sup bez sustaina(janna? ew. karma, ali) lub widzę że wróg ma dorana*, to biorę butki +3hp poty.

*Opcjonalnie

I w sumie taki opening. Potem zależnie od sytuacji:

1. Świetna lajtowa farma(+ew. wrogowie idioci): BF, potem w zależności od jakości farmy BT lub IE.

2. Zwykła normalna gra: z reguły BF przetknięty gdzieś pomiędzy BF a Vampiric lub BF+vampiric a BT wciskam jeszcze Zeala.

3. Trudna linia/zwykła gra(tutaj w zależności od tego, czy czuję się na siłach na opcję 2. czy nie): 2dorany+latarnia.

Buty? Patrzę na ich team; Z reguły jestem zmuszony brać te pod mresy. Czasem jednak nie ma aż tyle CC/magii, wtedy biorę z reguły Berserki.

Core jak dla mnie:

Buty

BF

IE

Zeal

Trochę sztywno, ale...

Co potem?

Z reguły Banshee(chyba, że ich team ewidentnie niemagiczny, wtedy z reguły buty stykną). Mamy 2 sloty. Przydałby się AS - na magiczne może być Wit's End lub jakaś inna forma AS, w zależności od wymagań, ale raczej phantoma nie ruszam, nie potrzebuję go.

Mamy już 5 miejsc zajętych. Pod koniec zmieniam Zeala na Tri Force, a co do ostatniego miejsca, to jeśli robią armora(czyli w sumie zawsze), to albo Last Whisper(sporo armora) lub Black Cleaver(nie tak dużo i AS się przyda). Jeśli nie stackują armora(low elo macha do nas) to można się pokusić o kolejnego BT. W sumie w tym buildzie finezji nie ma, ale i nie potrzebujemy jej chyba, bo mamy zabijać, prawda? ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up IMO jeżeli rushujemy IE, to PD jest must have.

Graves jak na razie jest genialny. Gigantyczny DMG ze skili, nie żre many jak szalony(runki na M.Regen robią swoje ;D), closer gap jest genialny, tak smao jak dash(który pomaga przy pushowaniu). Wypróbuje 2 build w następnej grze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piecyk8

Nie ma czegoś takiego jak "must have feed at early". Ona jest właśnie najsłabszym carry w early game. W carry chodzi tylko i wyłącznie o CS, ja sobie schodzę z linii z tymi 150-200 CS i dzięki temu nawet z 0/0/0 czy nawet 0/2/0 spokojnie wycarruje grę.

To jest to, co częściowo miałem na myśli mówiąc o feedzie. Vayne ciężko zdobywa się cs, przez co bez zaplecza w postaci fragów, nie jest sobie w stanie pozwolić na dobre osprzętowanie w midgame.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Oczywiście. W ciagu ostatniego miesiąca spotkałem może 3Gravesow. Teraz kiedy go kupiłem pickowany jest ZAWSZE tak, żebym nie mógł nim zagrać.... W ostatniej grze byłem zmuszony wziąć supporta. No cóż. Nie gram supportami. Wzialbym tanka, ale team zaczął flame war, ze oni chcą supporta. GP był zbanowany, wiec wziąłem Alistara. Nigdy nim nie grałem, ale szybkie spojrzenie na solomid.net i jedziemy.

1. Flame na mnie, ze wziąłem heal na 3lvlu(tak radziły wszystkie 4solomidowe poradniki ^^). Potem nasz ADcarry stwierdził, ze on ze mną nie gra(uratowalem go od turret divu, zgarnalem killa)bo nie powinienem mieć kili... i ragequit.

2. Zostałem sam na bocie(w ekwipunku toną wardow...)i reszta teamu nie kwapi sie, żeby pomoc.

4. Gry da krzyczy na mnie, żebym przestał ginac(gine tylko jeżeli ratuje przy tym resztę teamu, tzn. poświęcam sie)

5. Wkurzylem sie. Sprzedałem wszystkie supportowe itemki(poza AoL)i kupiłem Rabbadona. Od tej chwili zacząłem ownic.

6. Przegraliśmy

7. Zaczne grać APAlem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up IMO jeżeli rushujemy IE, to PD jest must have.

Zależy. Ja tam bardziej niż Crit chance cenię sobie survi, i z reguły wolę inne itemy niż PD, ale może się nie znam:P

@piecyk - od kiedy vayne ciężko zdobywa się cs? Nigdy tego nie słyszałem.

@up pewnie że dobrym. Możesz poszukać filmików usera stonewall008 na yt, on jungluje praktycznie wszystkim, tam masz pokazane jak zacząć junglę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vayne ciężko zdobywa się cs

?_?

Jak na jakimkolwiek AD carry z 0 cs supportem ciężko zdobywa się cs? Nawet Sivir z 50 range mniejszym zasięgiem nie ma tu problemów.

@2xUP - w październiku była Exiled Morg, w grudniu 2 tygodnie temu~ Blade Mistress. I tak, Noct to dobry pick do jungle, jeden z najlepszych.

Btw, teraz oglądałem na streamie Hotshota coś zadziwiającego-skutecznego - support Ashe z Cait na lane - perma slow, stun, clairvoyance+hawkshot - intrygująco dobre rezultaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nocturn

To zdecydowanie dobry pick do jungli. Zabójcze gangi, a sam exp w jungli łatwy. Bierz w ciemno.

--------------------------------------

Czy te 300 RP są dawane do każdego doładowania?

--------------------------------------

Jakie runki brać pod junglującego Olafa? I jak iść w specjalizacje? Dawać wszystko w utility (5% expa więcej) ? Lepiej iść - armor + 5 potków i zacząć od blue, czy raczej sword + potek i startujemy od wilków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vayne ciężko zdobywa się cs

?_?

Jak na jakimkolwiek AD carry z 0 cs supportem ciężko zdobywa się cs? Nawet Sivir z 50 range mniejszym zasięgiem nie ma tu problemów.

Brak AoE dmg, na tle reszty ad carry trzeba uczciwie przyznać, że Vayne pod tym względem ma minusa, oczywiście doświadczeni gracze z umiejętnością last hitowania nie będą mieć problemów, ale dla reszty już pewna różnica jest jeśli chodzi o kwestie zabijania minionów pomiędzy Vayne a np. Gravesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak AoE dmg

Za przeproszeniem, na cholere AoE do zwyklego last hitowania creepsow? Przeciez grajac taka Ashe nie pakujesz 'W' w miniony...

oczywiście doświadczeni gracze z umiejętnością last hitowania nie będą mieć problemów

Dla mniej doswiadczonych graczy nie robi to absolutnie zadnej roznicy, bo na lane nie spotykaja harraserow tylko ludzi, ktorzy sa na ich poziomie i tylko i wylacznie last hituja. A jak dojdzie sie do momentu, w ktorym ludzie probuja odciac drugiego AD carry od farmy to znaczy, ze mamy wystarczajaco doswiadczenia, zeby sie temu przeciwstawic w ten, czy inny sposob.

dla reszty już pewna różnica jest jeśli chodzi o kwestie zabijania minionów pomiędzy Vayne a np. Gravesem.

No pewnie. Gravesem moze byc trudniej last hitowac, bo - jak na AD carry - ma strasznie krotki zasieg.

W ciagu ostatniego miesiąca spotkałem może 3Gravesow. Teraz kiedy go kupiłem pickowany jest ZAWSZE tak, żebym nie mógł nim zagrać...

Mialem tak z Xerathem. Z ta roznica, ze ja nie spotkalem zadnego Xeratha od momentu, kiedy byl we free weeku kilka tygodni temu. A po przecenie? W kazdej grze... Mam jednak to szczescie, ze na 'moim poziomie' ludzie Xeratha nie ogarniaja w ogole i mysla, ze jest UP. W ciagu tygodnia ludziom sie znudzil, chociaz jeszcze czasami go widuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...