Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

To ja mam pytanie. Czy warto kupić gravesa po przecenie ? Ogólnie lubię grać postaciami ad carry , mam trystanę i sivir , planuję kupno caitlyn. A że jest promocja na rp , i graves jest w przecenie , to zastanawiam się nad zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego co słyszałem (i widziałem częściowo też) to Graves jest bardzo mocnym pickiem. Po mojemu Graves>Caitlyn. Nie grałem żadnym, ale takie są moje odczucia. Dziewczę po kilku nerfach nie jest już takie trudne do zatrzymania. Poza tym podobno strasznie nudna (taki ppm jak Tryndek). Niestety jak jest z Gravesem to nie wiem ;p

No i teraz mam już konkretny dylemat :D Kogo zakupić Lee, Kennen, Graves, Maokai, Galio czy Yorick. Kto da dużo zabawy i jest ciekawy do grania? Raczej chodzi mi o zabawę z gry niż moc.

Talona mam (zakupiony w bundlu) grałem nim całkiem sporo, ale też mi się znudził po około 40-50 grach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak dla mnie to caitlyn jest bardzo ciekawą postacią do grania ;p Testowałem ją jak była darmowa ,i wydawała mi się bardzo mocnym pickem , praktycznie w każdym meczu miałem nią dobre staty ( mówię o normalach lvl- 25) . A no i tryndamere to nie jest wcale taka łatwa postać do ogarnięcia , jak się może wydawać :D Jeżeli ktoś jeszcze poradzi mi gravesa , to chyba kupię ;p A z tych postaci co ty wymieniłeś, to kupiłbym kennena , ma świetne ulti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen - chyba sam musisz zdecydowac, ktora z tych postaci da Tobie najwiecej funu.;) Wydaje mi sie, ze Galio nie jest szczegolnie fajny, wiec jego bym z listy wyrzucil. Kennen jest chyba mocny w CC, a to zawsze czyni postacie ciekawszymi.;)

@Wisniak777 - jest (lub bedzie) jakas przecena na Gravesa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio gram Warwick tankiem i naprawde podoba mi sie taka gra ;] . Generalnie doszedlem do wniosku, ze skoro i tak nie da sie nim junglowac (bez ulti 90% gankow to faile, a z nowa dzungla gdzie dostaje sie jeszcze mniej expa to po prostu glupi pomysl) to wykorzystam wysoki base hp i resisty i zbuduje tanka. Oprocz tego biore itemki z AP, zeby zwiekszyc sile Q i zabieram 1/4 hp dla squishy, a reszta przeciwnikow focusuje mnie zamiast innych championow :D

Taki build nie jest az tak efektywny w high ELO, bo nie tylko ja na to wpadlem, ale w moich grach spisuje sie swietnie, szczegolnie kiedy wszelki damage mozesz naprawic lifestealem z Q ;]

Ogolnie z matematycznego punktu widzenia, AP tank jest lepszym wyborem dla ww niz typowy tanky ad, poniewaz sam flat z Q zadaje 275 damage i mozna kupic wiecej tankowych itemow. Do tego, wzmacniajac AP wzmacniasz heal idacy z uzywania Q wiec majac 200 armor i 200 mr naprawiasz wszystko co ci zabieraja, a thornmail nie jest tak dobrym counter itemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xidi

czlowieku prosze cie albo zacznij grac supportem albo nie udzielaj sie w ich kwesti

nie wiem jakim bardzo trzeba byc geniuszem zeby ogarnac w ktorym momencie niszczyc wardy, chyba logiczna kwestia jest to ze nie wtedy jak moja linia jest pod turretem tylko po pushu lane'a

@kasahara

oracle u mnie wywoluje u przeciwnika panike i strach przed stawianiem wardow wiec nawet nie musze go aplikowac przed 7-8 minuta, pierwsze ganki mojego junglera sa w okolo 3-4 minuty aja sie wracam zaraz jak konczymi sie ward wiec nie oplacalne jest kupowanie oracla przy pierwszym powrocie, przy first itemie robi lepsza robote

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoiTuLove

Jak zaczynasz z oraclem to sam masz jednego warda, którego przy obecnej mecie musisz postawić w 2 min (trwa do 5), więc totalna głupota, bo od drugiej minuty to Ty narażasz własnego carry na K.O lub musisz wracać do bazy i zostawiać go samego w tej 5 minucie, co jest też durnym pomysłem, bo dostanie natychmiastowe zone.

Jak grałem z Tobą i grałeś supportem to wypadło to u Ciebie katastrofalnie. Mam taką prośbę, trochę pokory, masz ELO 1250 czyli na poziomie startowego, a zachowujesz się jakbyś miał 2 k i najeżdżasz na innych od "noobów" z perspektywy jakbyś był niby "pro". Nie bierz tego jako atak na Ciebie (bo Cię lubię w gruncie rzeczy), ale po prostu jakiś głos rozsądku. Sam z moim 1550-1700, nigdy bym o sobie nie dał większego określania niż "średniak". Czasem po prostu nie masz racji, nikt nie każe Ci walić się w pierś, przyznawać się do tego i prosić o wybaczenie, jednak proszę mniej w pamięci, to, że również jesteś bardzo słabym graczem i nie traktuj innych forumowiczów, często mających nawet wyższe ELO od Ciebie jak idiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riot albo ma jakieś problemy, albo jest totalnie hojny. Nigdy nie kupowałem nic w sklepie (dostałem kiedyś tylko 300 rp - również nie wiem za nic!) a mam na koncie 510 rp. Dodatkowo, tak dziś jak i wczoraj, do mojego IP zostały dodane po 1k tej wartości, również nie mając pojęcia za co. Run na dodge miałem mało (z pewnością nie wartych 2k), przy czym je transmutowałem...

<3 <3 <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie zaczynałem od Oracle'a i warda. Zwłaszcza, że Soraka na pierwszych lvlach jest squishy aż do przesady, więc jedno combo od takiej Vayne+Nunoob, albo Sony&Sivir i 400 golda idzie w plecy, a to dla supporta olbrzymi cios (nawet pomimo wszystkich możliwych run w kase). Ja Oracla kupuje tylko jak mam już 2 przedmioty do $/10, oraz w zależności jak radzi sobie mój ad carry i jungler. Jeśli jesteśmy stompowani, to o Oraclu mogę na dość długi czas zapomnieć, bo pewnie i tak spod wieży nie wyjdziemy. Z drugiej strony jak rozgrywka jest ok, albo przeciwny lane dostaje baty na Oracla pozwalam sobie wcześniej. Jednak wtedy i tak na niszczenie wardów wybieram się z kimś, bo jeśli spotkam kogoś Soraką 1vs1 to pozostaje mi tylko Shift+4 i czekać na respawn.

Zawsze mawiałem, że support sam z siebie nie jest nigdy dobry, wszystko zależy od teamu.

edit:

@up

Dzisiaj koledzy dostali RPki o 4, ja musiałem czekać do 5 więc zapewne falami to wszystko idzie. Nie martw się, dostaniesz, tylko może troszeczkę później. Zapewne to taki prezent świąteczne od RIOTu. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że też mam te darmowe RP, to jeszcze (przynajmniej na US) można kupić Viktora. Tzn, chyba można, bo w store go nie widze, ale jest w "champions" w profilu, gdzie można zobaczyć skille, skiny itd., a obok jest przycisk do kupienia. Nie mam tyle RP/IP żeby sprawdzić czy rzeczywiście można. Lol, może jednak się postarali na święta ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara z całym szacunkiem do Ciebie, ale elo nie jest wyznacznikiem skilla (może w małym stopniu), szczególnie jeśli najlepiej grasz supportem, przytoczę tutaj przykład gdzie grało tsm z clg i osoby grające supportami miały najniższe elo (support na 1800 a reszta na 2k+), dzisiaj w końcu będę miał dostęp do swojego PieCa to wrzucę 3 teamowe rankedy, gdzie grałem soraką na 3 heale i start item oracle+ward+potka

Tak masz rację, grałem słabo bo nie najlepiej gram czymś co nie jest supportem xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoITuLove

http://imgur.com/7FP70

To miejsca, w których porządny support powinien zapewniać wardy od samego początku gry. Jeśli postawisz sobie tego jednego warda na rzece, to będziesz narażony na tzw. ninja ganki (z krzaków na linii), albo z tribusha (jeśli jesteś w teamie blue). Jak wrócisz się po więcej wardów w 5 minucie, to raz, że tak jak pisał Kasahara, narazisz swojego AD na zoning, i dwa, że będziesz w tyle z expem, a na bocie bardzo ważne jest, który duet wbije pierwszy 6.

Start z oraclem może (ale w większości przypadków pewnie nie) sprawdzić się na normalach i bardzo niskim ELO, ale gdzieś tak od 1300+ będzie to czysty trolling ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...