Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Wyobraź sobie, Blitzcranka, nie jest traktowany jako Tier 1 support? Dlaczego? Ponieważ jak nie będzie trafiał grabem na bot lane, co jest bardzo przypadkową kwestią (rola przypadku, skilla przeciwnika do omijania skillshotów), jednak jeśli przyciągnie może go dodatkowo podrzucić + dołożyć silence. Wiec x3 CC.

Teraz mamy Ahri, jej "Taunt" to gorsza wersja graba:

- Leci wolniej, łatwiej go uniknąć

- Nie przyciąga tak szybko, bo bazuje na movement speedzie przeciwnika

- Jest to "taunt" a nie taunt, mimo, że postać jest pod jego efektem może nadal atakować inny cel

- Nie uchorni w jakikolwiek sposób przed gankiem

- Nie zapewnia sustainu, movement speed, ad, as, dodatkowych efektów dla carry.

- Na bocie wolniej się leveluje, bez tego po kilku skillach zabraknie jej many

Podsumowanie? Jeśli miałaby byc supportem by był to Tier 5 i najgorsza możliwa wersja tego typu postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przepraszam, że po tylu postach, ale muszę:

Czy grałem Trundlem ostatnio... Nie. Ale pamiętam, jak fatalnie grało się nim przed reworkiem - już wtedy był raczej słabszym typem junglera, nie dorównywał WW, Xinowi czy Lee. Teraz jest jeszcze gorzej, bo pula dobrych junglerów się zwiększyła - ba, można junglować wszystkim - i Trundle z jego średnimi skillami i słabym ulti przechodzi na koniec listy picków na dżunglę.

Błagam, Trundle był kiedykolwiek słabszym typem junglera? Nie dorównywał WW, który był junglerem chyba tylko dzięki sustainowi, bo nigdy nie był specjalnie szybszy od Trundla, a jego ganki były o kilka poziomów niżej? Nie dorównywał średniemu Xinowi? To była ta sama liga co późniejszy Lee. I to jest dalej jeden z najlepszych picków do jungli.

Średnie skille? E -Baaardzo przydatny filar, W- spory boost do movement speed, tenacity i atack speed w jednym skillu, pasyw sprawiający że junglowanie nim zawsze było proste, Q dający AD Trundlowi, jednocześnie odbierając je przeciwnikowi i dodatkowo zapewniając mały nuke co kilka sekund? I niedoceniane ulti, które jednak ma kilka fajnych zastosowań(boost do survi i heal dla samego Trundla/uczynienie wrogiego carry jeszcze bardziej squishy/zmiękczenie wrogiego tanka)?

Jak mi nie wierzysz to może słowa znanego wszystkim junglera cię przekonają? http://rog.clgaming.net/tier-lists/46-jungle/latest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyciąga tak szybko, bo bazuje na movement speedzie przeciwnika

I nie dość, że bazuje na ms, to jeszcze spowalnia przeciwnika o 50% - byłoby to świetne na jakimkolwiek innym skillu... Poza tauntem.

A Trundle nie jest słaby - nawet pomimo lekkiego power creepu, który wkrada się powoli do gry miejscami, jego utility jest niesamowite. Wspominany wcześniej Xin po 4 lvlu może już tylko Trundlowi buty czyścić. WW też nie spisuje się już od dawna jakoś wspaniale w jungle (bez odpowiedniego kompletu ofensywnych run+long sword jest taaaki wolny) - co innego na lane.

Lee Sin zaś ma utility na poziomie trolla - on ino ma więcej dmg, gdzie Trundle tony debuffów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same zdanie jak Pewker. Nikt nie docenia Trundla bo po prostu rzadko kto nim gra. Jak już się go zobaczy to ciska aż miło. Nie rozumiem również czemu ludzie tak nie doceniają ulti. Przecież w dobie offtanków wszelkiej maści jego ulti jest jedną z najlepszych kontr na takowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a mógłbyś to jakoś uzasadnić? Trundle ma junglę banalnie prostą i szybką. Ganki są naprawdę skuteczne (niech no ktoś ucieknie po W+E bez flasha lub długiego dasha...), a w teamfightach po prostu miecie. Nie muszę chyba mówić, co robi skutecznie rzucone combo W+E. Rzucamy ulti na tanka, potem kilka razy Q na carry i po zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie zagrałem Trundlem. I teraz mam pewność, że to, co pisałem, to prawda - jest on nadal gorszym z tych gorszych picków do dżungli.

Parafrazując - aż zagrałem Akali. Nigdy nie potrafiłem i teraz mam pewność - to słaby pick. Pisząc prościej - nie gram tym czym nie potrafię.

Trundle jest zarówno mocny, przydatny jak i szybki. Czemu ludzie nim nie grają? Bo nie jest aż tak prosty jak Lee Sin, Udyr, Nocturn czy Plank. Nie wspominając nawet o Tryndzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ej, no to skoro ganki wychodziły i miałeś najlepsze staty, to w czym problem? o_O No chyba, że przez najlepsze staty rozumiesz coś w okolicach 7/12/6 kiedy reszta miała po 0/8/0. Sam Trundlem nie grałem, ale widziałem go w akcji parę razy i sprawiał się dobrze, do tego jak gracz postawi postawić filar odpowiednio, to ciężko skubańcowi uciec, albo samemu go dogonić. No i weź tu walcz z nim 1vs1, jak ci nagle zje część AD. Poza tym skoro wszyscy dookoła, w tym również gracze z wysokim ELO mówią, że to dobra postać, to radziłbym uwierzyć i zmienić zdanie na "może i dobry, ale mi nie pasuje", bo teraz to wygląda na (nomen omen) trollowe zacietrzewienie w stylu "A Lee Sin to Tier 5 bo jest ślepy!!!!11". Ewentualnie uzasadniaj swoje zdanie trochę bardziej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kehen - Bo Nunu kiedyś (zanim go zepsuli #1/2/3 jungler) faktycznie bazował na swoim mocnym late game :| Razem z noitu prowadzicie ciekawy trolling. Ktoś mi powie jak się ignoruje niechciane posty? Ten temat i tak zbyt szybko rośnie.

Ahri na mid to słaby pick, bo ani zasięg

Q: 880, W: 800, E: 975. To raczej więcej, niż ma spora część casterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

1. Bezużyteczne na dłuższą metę ulti, które może później służyć jako słaba wersja ignite i nic więcej.

2. Słaby dmg z Q.

3. Niska przeżywalność.

4. Gry to się nim nie wykeruje.

5. W teamfightach wiele nie zrobi, tylko slow i nic więcej.

Jak na moje tyle starczy. Zastrzegam też, że nie obchodzą mnie żadne "SUPER TIER LISTS LOLOLOLOLOLO" napisane przez jakichś "SUPER PRO PLAYERS 2999k ELO LOLOLOLOLO", bo dla mnie to sobie można to o kant pupy potłuc.

Moje staty - 6/3 pod koniec. Ale wiele nie mogłem zrobić, bo reszcie teamu (co za niespodzianka) szło o wiele gorzej. A są postacie do dżungli, które nawet na nafeedowanym teamie robią dmg i potrafią bardzo osłabić przeciwników. Trundle się do nich nie zalicza.

Rankedy z nim - zdecydowanie nie, normale - tylko dla zabawy kiedy chcesz przegrać - może się nadać.

Elfhelm - czyli jak ktoś ma inne zdanie niż twoje to trolluje? Fajnie. To teraz idź pograć w Pasjansa, tam ci nikt trollować nie będzie, a i nam oszczędzisz nerwów i sił na robienie facepalm'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bezużyteczne ulti? ocb, wiesz, że dzięki niemu wystarczy trochę HP i można iść w ofensywę? Jeśli rzucasz te ulti na papiery to pwn xD (a z tego co piszesz to wynika, jeśli piszesz, że to taki mały ignite)

2. Jak nie składasz Shena/Trinity i idziesz w full tanka co jest idiotyzmem, to możliwe

3. On ma ogromną przeżywalność za sprawą ulti o_O

4. Spokojnie się wycarruje na każdym ELO

5. To jest, aż slow, i aż obiekt jak ściana Anivi, wygrywa TF które są w jungle.

Chyba nie znasz mechaniki tej postaci, skoro piszesz takie brednie.

Obejrzałem Twoje konto, zagrałeś raptem nim jeden mecz, który zapewne skończył się w 20-25 minucie (masz tylko buty + latarnia) i ty dyskutujesz o jego late game xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara:

A kto powiedział, że to ma być support? Czasami są składy nietypowy: brak jungli, brak supporta. I o takiej sytuacji mówiłem. Nigdy bym jej nie określił jako support. Tak samo Siona określiłbyś supportem? :P

@Elfhelm:

Q: jest wolne. W: atakuje najbliższego przeciwnika. E: można zablokować. I to jest, IMO główny problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki, jeśli chodzi o forumowe żale. Zauważyliście, że nowe masteries są strasznie niekorzystne dla Shyvany? A może inaczej, buffują resztę tak, że Shyvana jest po prostu słaba. Pamiętam jeszcze ostatni tydzień przed nowymi masteries kiedy była ona wówczas w rotacji, miała bardzo mocne early i imo również mocniejszy late niż teraz. Obecnie zaś nie jestem w ogóle w stanie wycarry'ować 1v2 na topie, a na solo na ostatniej grze, Xin robił ze mnie sobie omlety. Żałuję trochę wydanych 6k, bo wolałbym już chyba zakupić Skarnera i mieć alternatywę na jungle, jeśli banowany jest Lee.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Zgadzam się. Nowe masteries dają radę. Z resztą - ja zazwyczaj daje mojej Shyvanie 21/9/0 i uważam ją za jednego z najlepszych solo champów. Innym jest Renek, ale to swoją drogą. Choć to zależy jeszcze przeciwko komu i jak, ale IMO nie powinieneś przegrywać z Xinem. Chyba, że wychodzisz na zupełnie otwartą walkę z nim.

I jeszcze jedno... Shyvanna była chyba wypuszczona po nowych masteriesach, nie? Czy się mylę...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ktoś ma inne zdanie niż twoje to trolluje? Fajnie.

Jak ktoś pisze bez sensu, już któryś z kolei post, to trolluje.

Opinia kogoś "XXX ssie, bo nie mogę 1v5" w rzeczywistości nie zasługuje na wiele uwagi.

Q: jest wolne. W: atakuje najbliższego przeciwnika. E: można zablokować. I to jest, IMO główny problem.

Q jest wolne, to prawda - to dla balansu, bo chodzi tu o pozycjonowanie przy użyciu R do odpowiedniego castowania; co nie zmienia faktu, że łatwo nie jest z tego trafić.

A E... Mówiłeś o midzie, więc nikt Ci nie zablokuje :P

imo powinni udostępnić skiny świąteczne z przed roku i w dodatku -50/25%

Te skiny były wyraźnie z 'limitowanej' edycji. Przypuszczam, że ludzie kiedyś je kupujący bardzo by się poirytowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, ale albo nie grałem nią wystarczająco dużo przed nowymi masteries(jakieś 4,5 gier), albo faktycznie nie wykorzystuję ich obecnie należycie. Używam 14/0/16 i faktycznie może rozwiązaniem będzie 21/9, bo to czym dla mnie obecnie jest największa zmorą, to najzwyklejsza "papierowość" Shyvany. I nie jestem też pewien, czy zaraz po latarni i mercurach, składać brutalizera, czy wit's enda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kehen

bo dla mnie to sobie można to o kant pupy potłuc

No i tutaj pokazujesz jedynie ignorancje. Nie ze wszystkimi Tier listami, ktore widzialem w sieci, sie zgadzam, ale przynajmniej niektore z nich ludzie, ktorzy maja wiedzie, doswiadczenie i umiejetnosci. Nawet jesli opisuja tylko to, co zaobserwowali jako gracze >1600 ELo jest bardzo cenna informacja. Tam po prostu nie trafia sie przez przypadek.

Rankedy z nim - zdecydowanie nie, normale - tylko dla zabawy kiedy chcesz przegrać - może się nadać.

To ciekawe, bo dla mnie taki opis najbardziej pasuje do Vlada, ktorego - jesli sie nie myle, jeszcze kilka stron temu wychwalales pod niebiosa mimo, ze po przegladaniu kilku popularniejszych tematow na roznych forach dochodzi sie do wniosku, ze 70% graczy uwaza go za co najmniej lekko underpowered.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że 70% graczy nim nie grało/jedyny ich mecz z nim to fail ze statami 0/10/zostali zjechani przez Vlada i teraz tak gadają.

Wbrew temu co napisałeś, tam trafia się głównie przez przypadek. Bo trzeba mieć szczęście, żeby nie trafić na ruska w teamie. Jak takiego nie ma - gra jest wygrana, jeśli jest - gg, /surrender.

Elfhelm - opinia kogoś, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem (ciebie), też jest niewiele warta. Więc nie będę się zbytnio przejmował twoimi płaczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto pisze, że Trundle jest słaby najwyraźniej niewiele nim gra/ niezbyt nim grać potrafi. Jego pillar to jeden z lepszych IMO skilli w grze - można za jego pomocą przyszpilić przeciwnika do ściany, tak że nie może się ruszyć - nie muszę chyba mówić, że oddalenie TFa od nieruchomego Cho to raczej huge profit. Ulti słabe w late? Jest procentowe, więc im dalej w grę, tym więcej Ci daje - Odczujesz różnicę między 100 armora, a 200 u wroga, wierz mi. Z jednym się tylko nie zgodzę - gram trundlem dosyć sporo i IMO atma i mallet lepiej się spisują niż Triforce, którego składam z reguły na samym końcu, kładąc większy nacisk na hp i resisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...