Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@ Pojekt Kasahary (czy jak to sie tam odmienia)

Może dodasz do swojego bloga podstrone, na której opisałbyś +/- standardowe kontry na różnych bohaterów ? Przy graniu na drafcie często wiadomo, przciwko komu będziemy na linii, to dzięki takiej notce można by lepiej dobierać swoją postać (bo np. biorąc karthusa vs kassadin dajemu mu darmowe E co kilka chwil)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba grać żeby ogarnąć grę. Czytanie tony poradników nic nie da bez praktyki. Teoria teorią, a praktyka praktyką. Tak więc poradnik nie pomoże ci wyjść z low ELO.

@UP

Przecież jest tam napisane, nietrudno się domyślić o co chodzi.

Obecnie się nie orientuję. To ma być zmiana grafiki czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ahri-nie będzie mieć ogonów? Jak to :O? Pewnie tylko w ulcie ;/

@Kasahara-gdzie jest ten twój tier list? Bo nie moge znaleźć.

@GP. Ja robie tak:

WL

Butki na CDr

TF/Frozen mallet(jeżeli nas focusują to zapominam o TF i biore Wr+Atma)

Warmog

Atma

LW/IE/YGhstbld/LW

WL--->BT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy ktos probowal stackowac itemki z on hit effect. Mam tutaj na mysli polaczenie Madreds, Malady, Wits End i Sword of Divine. Zakladajac, ze przeciwnik ma ~2000HP, a Madredsy daja 80 magic dmg wyglada to calkiem ciekawie. Mamy 80 + 20 + 42 magic dmg z kazdego auto ataku. Do tego bardzo duzo attack speed, a kazdy czwarty hit to dodatkowe 100 magic dmg. Zeby zwiekszyc efektywnosc tego dmg mozna kupic Haunting Guise. Wszystkie te itemki daja tez troche armora, magic resist i health. Probowal ktos takiego polaczenia? Wydaje mi sie, ze to mogloby byc dosc trudne do zablokowania przez przeciwnikow, bo musieliby kupic armora (blok na AD z auto ataku i Madredsow) i magic resista na pasyw tych itemkow. Co o tym myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor, a na kim byś chciał to zrobić?

BTW to możesz sobie dopisać Rageblade'a i TBC. też mają on hit effect.

@Kasahara, faktycznie jestem ślepy, ale nie zauważyłem tych dużych napisów "news", "tier list" i "jak wyjść z ELO Hell" ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gry na grę dochodzę do wniosku że support jest na dłuższą metę nieopłacalny.

Z tego co zauważyłem taki garen (tank) bardziej przyda sie na linie niz soraka.

Oczywiście nie wyhealuje naszej (dajmy na to) vayne ale moze stac w tych krzaczkach w nieskończoność, pomoże w razie gangu, utrzyma linie gdy AD Carry wraca do bazy, a co najważniejsze jest 300% bardziej przydatny w late gamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie rozumiem, jak Garen może być lepszy od soraka na linnie. Jak Garen miałby zagrozić tradycyjnemu set-upowi support + carry? Jakby to technicznie miało wyglądać?

2) Sprawa, jak fighter bez farmy udający supporta, będacy równie papierowy jak nasz carry lub bez dmg (bo musi iść tak, albo tak nie mając farmy albo w ogóle nic jeśli ma kupować wardy/oracle) ma być bardziej przydatny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się Warwickiem grając z Malady, Madredami i Wits Endem + Sorcercki i muszę przyznać, że biłem równo, aczkolwiek to było dawno i teraz pewnie takie coś by nie przeszło.

Oficjalnie ustanowiłem swój nowy rekord ELO 1457 : ) Ostatnia gra to carrowanie Vayne z 15/4. Miałem w planie grać Skarnerem, ale o dziwo ktoś go zbanował ( co mnie bardzo zdziwiło : o ) ale może i dobrze się stało ?

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie gra Volibearem. Gram z kumplem, który jeśli uda mu się dorwać solo topa to bierze miśka i naprawdę nikt nie jest w stanie się mu przeciwstawić. Takiego Nassusa czy Riven divuje jak chce. Aż taki niedoceniany ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo by opisywać ale garen ze swoim pasywem i duzym speedem + silience moze naprawde dlugo stac na linii (w krzakach, wyskakując okazjonalnie). Nie jest to ani fighter ani suport. Tank. Garen robi dmg nawet bez itemow do tego przeznaczonych a juz od samego poczatku trudny jest do zabicia. Nie last hituje, gold wchodzi z itemka, asyst i zabojstw [na naszym lajnie jak i na innych nie trudno o killa przy gangu (q,e,r)].

Strategia prosta do zrozumienia. Fight soraka + ad vs garen + ad najczęściej wygrywa garen. Uciszona soraka, dostająca massive dmg z "e" nic nie poradzi.

Żeby nie było, mam prawie 600 zwycięstw a to są moje obserwacje i wnioski do których dochodzę dzięki narastającej nudzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garen nie może wstać w krzakach. Daje się tam warda Jesteś soraką i walisz jeden za drugim AA na spółkę z własnym carry. Garen nie nastackuje nawet W dla zdobycia Mres/Armora. A w late game dla mnie chodzący free frag. Nie potrafię zrozumieć jak może być zagrożeniem, przecież standarowy set-up by zrobił totalny zoning takiej kombinacji z garenem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to jest praktycznie. Widocznie musiałeś mieć supporta idiotę, który nie postawił warda w krzakach z Garenem, nie widzę innej praktycznej możliwości rozwoju wypadków, impossible.

Jeśli Garen nie rozpocznie z butami, to nie powiniem mieć szansy dobiec do Ciebie. Jeśli zaczął z butami to nie ma szans wytrzymać harrashu jeśli punktujesz go co najmniej raz na 7 sekund. W ogóle jedyną możliwą szansą takiego Garena jest kampienie w krzakach a jeśli te zwardowane to nie wiem jak może do Ciebie podejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że nie jestem na tym lajnie sam. Nie jest tak ze jak do mnie podejdą to odrazu uciekam pod turreta i tam stoje do czasu az nie przyjda z armia minionów. Ze mną jest AD carry. Soraka z cait podchodzą i wtedy się rzucam jak powalony z combo a razem ze mna vayne. Ludzie najczęsciej panikują.

I zaczynam od tarczy. Nie od butów. Takie rashe na samym początku nie są potrzebne a q zapewnia wystarczający speed buff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up jak zaczynasz z tarczą to bym bardziej dla mnie imposible byś dobiegł do gracza o średnim ogarnięciu

To założenie trafienia na idiotów, więc trudno tu mówić o merytorycznym uzasadnieniu.

@Down

Mogę w każdej chwili zagrać przeciwko Twojemu set-upowi, zapewniam, że wynik będzie oczywisty, to nie jest chęć pokazania, że jestem dobry, bo jestem średni a uzmysłowienie Ci tego, że jesteś w błędzie i musiałeś naprawdę trafić na jakiś nieogarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ktoś tu wspominał, że po zmianach lepiej Jarvana nie tykać, bo jest niemal UP. Też przez dłuższy czas nie mogłem się do niego przekonać, ale to był efekt nie do końca trafionego buildu opartego na Triforce. Teraz składam na nim popularny duet Warmog+Atma, do tego Merce i Thornmail+ FoN/Banshee. Teamy zazwyczaj są mieszane więc mr też się przydaje.

Masterki 0/21/9 i runki typowe na tanka: arm pen, flat arm, magic resist per lvl, zmieszane z flat mr. Quinty 2 razy Arm pen i 1 Movement Speed. Od wczoraj bardzo polubiłem tego champa. Jego E+Q przydaje się do ucieczki( również przez krzaki) jak i nurkowania pod wieżę, gdy przeciwnik myśle, że jest bezpieczny :) Bez tarczy pewnie w takich sytuacjach byłby kill za kill a tak jeszcze zwiewam żywy. Takie chodzące trololo dla przeciwników, aczkolwiek to tylko normale. Pół zabawnie, pół smutno jest gdy mam tankiem czasem lepsze staty niż dmg dealerzy w moim teamie.

Sam po kręceniu się w okolicach 1100 spadłem do 950 ELO, więc z większą uwagą śledzę teraz projekt Kasahary. Potrenuję, postaram się zmienić pewne rzeczy i mam nadzieję, że też wzbiję się na średni pułap. Draft jako wprawka mam nadzieję, że się sprawdzi, bo póki co od razu na żywca nie będę ryzykował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki brac pierwszy item na Ryze'a? Jesli sie nie myle, wedlug Kasahary Doran's Ring nie jest odpowiednim startowym itemem na wiekszosc casterow, wiec zastanawiam sie, co powinienem brac. Powinienem rushowac core itemy? Jesli tak to, jakie? Z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...