Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

@Elo hell

Zgadzam się z Kasahara. ELO hell to efekt czysto psychologiczny. po przegraniu 11 ranków pod rząd stwierdziłem, że to nie "głupki" otaczające mnie są za to odpowiedzialne, ale też ja. co teraz? nie rage'uje, mówię teamowi co robi nie tak, etc. etc. A ELO idzie w górę. 5 ranków pod rząd wygranych. z 800 na 1050 ELO, a cały czas idzie w górę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A co robicie jeśli przed 10 minutą wynik wynosi 10-0/1, z czego my mamy staty 0-0/0-1? Skoro nawet 25 lvle mogą grać rankedy, to będą grać przez jakiś czas między sobą, potem kilku się fartem wybije troszkę wyżej, i lepsi gracze będą mieli pograne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<TROLL POST>

co myślicie o ad jannie ? :D ofc chodzi mi o full troll normali, dodatkowy ad z shielda, knockup jako escape ale tez bicie, slow i knockback escape,

wychodzi na to że mamy 2 escape + slow + b duzy ms + shield z dmg

coś pokroju ad lux :D

</TROLL POST>

po pierwszym meczu miałem 9/2 (zaliczyłem doubla i w 4 minucie miałem 100 ad więc nie jest to miarodajny wynik XD) - win

drugi mecz 3/4/11 i cs dzielone z ashką na jednej linii, ale i tak nie było źle - win

ps. zauważyłem fajną opcje harasowania przeciwnika tylk odo tego jest potrzebna najlepiej soraka na lini żeby dawała nam mane, tarcza na siebie, Q,W i w między czasie rightclick (czyli EQW i czasu starcza przeważnie na 1-2 hity)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Elo Hell bla bla bla...

Pragnę przypomnieć że to gra zespołowa więc jeśli team nie współpracuje to chociaż nie wiadomo jak dobrym by się było to meczu samemu się nie wygra. Tak więc gadanie głupot typu: nie możesz wyjść z low elo bo jesteś słaby jest naprawdę głupie. Oczywiście można mówić o farcie w postaci botów u przeciwnika, gdy sami w pojedynkę lub z użyciem bota od nas wykańczamy wrogi team. Można trafić na ciąg gdy ma się całkiem dobrych graczy i w ten sposób wyjść z low elo. Dobrym i sprawdzonym sposobem jest granie we dwóch. Zwiększa to nawet znacznie szansę na wygraną jednak jej nie gwarantuje.

Mimo wszystko trzeba podnosić własne umiejętności i się nie zniechęcać. Jeśli grasz super to przynajmniej sobie nic nie zarzucisz. Co do innych graczy to już inna sprawa. Na różnych się trafia, a przy takiej LOL'owej populacji nie trudno trafić na tych beznadziejnych. Mimo wszystko przypominam - to gra zespołowa. Jej się samemu nie wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zacząłem grać ranki (wcześniej miałem 50?) I szło mi całkiem nieźle, bo tak jak pisałem z 1k (przez to, że grałem jak jeszcze nie ogarniałem) wbiłem 1,2k. Nagle coś się zmieniło i feeduję w prawie każdej grze. Może to też przez to, że albo mam ogromny niefart albo to, że ciągle jest 0/10 w killach, czy coś podobnego i spadłem z powrotem na 1,1k. :/ Nie wiem dlaczego, nagle nikt nie trzyma się mety, wszystko ustalone (xxxx, can u play support? Nope, i play tank), a w ostatnich sekundach osoba, która w ogóle nic nie pisze, rujnuje całą kompozycję. :( Graczem, który sam może zrobić grę raczej nie jestem, moja ulubiona pozycja to bruiser top/jungle watmog i jazda. Często zaczynałem np. takim udyrem ze statami 3/0/2 w 10 min. (czyli 5 sukcesywnych ganków), mimo tej przewagi linie i tak sobie nie dawały rady. Cóż począć, czas znaleźć kogoś do duo i cisnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara

Napisałes, 5 ton tekstu a tak mi smutno, że nie jesteś na tyle kulturalny i wychowany by zapoznać się z projektem.
Moje tons of text nie odnosi się tylko do twojego projektu - głównie wypowiadałem się na temat tego całego ELO HELL, do ciebie sie że tak to ujmę doczepiłem... Jednak zanim przejdę do meritum jedna sprawa - te słowa po przecinku mogłeś sobie albo darować, albo po prostu użyć innych...

A więc tak, po prostu przyszyłem ci pewną metkę, nie znając realnej sytuacji - mniej więcej pamiętam formę Mokattego: na początku takie dość ogólne opisy przebiegu meczu i wynik, później nastąpiła era filmów, które były lepsze od tekstu, jednak brakowało im takiego żywego "nauczycielskiego" komentarza... Był, ale IMO dość słaby, zważywszy na to, że była to platforma own3d.tv ...

Ten drugi odrzucił mnie swoim zatrzęsieniem bluzgów...

Link ten kierował mnie do informacji "Nie znaleziono strony

Niestety, strona szukana przez Ciebie w blogu Kasahara - League of Legends nie istnieje." I of course nie dość, że widząc to nie spojrzałem deczko niżej na mniejszy tekst "Przejdź do strony głównej bloga" -.-", to na dodatek przegapiłem twój późniejszy wpis odnośnie kolejnych spotkań (KAKTUS) -.-" #2 Takie śmieszne (żenujące?) przeoczenie "z automatu"...

Natomiast teraz pobrałem replay, przeczytałem opis do dwóch spotkań - niebo a ziemia jeśli mowa o tym co widziałem "do dziś i dziś"! Brilliant - i jest tutaj taki element wychowawczy...nauczycielski...poradniczy...

Zwracam honor - my bad. Gameplay ciekawy, ale co najważniejsze opis jest bogaty -mam nadzieję, że z czasem ( wyższe ELO = trudniej ) tekstu będzie więcej, bo będzie i więcej do opisania... I inne typy czempionów ^^

Jakbyś mógł mi to wyjaśnić ^^...
Heh i wyjaśniłeś.

Pisane z Nokia C5. Proszę docenić.

:brawa: :brawa: :brawa: Za wszystko - w sumie to jednak rzuciłem się jak lis na kurę - przepraszam, mój błąd.

Nie bójcie się przyznać do słabości,
Nie boję się i przyznaję do błędu - moja wina, moja wina... No sory, ale po tym co zobaczyłem na twoim blogu i będąc onieśmielonym "jakością" tego, do czego nieświadomie "sapałem"... mam ochotę korzyć się w zadośćuczynieniu :uklon:

Jednak tymi słowami o braku wychowania dorzucę swoją "szpilę" - racja, pokazujesz jak łatwo się piąć w drabince... Jednak akurat dla ciebie i dla tych mojego pokroju ( korzę się , korzę... ) :uczen: to już aż takie nie jest - wystarczy popatrzeć na tamtego Branda, czy twoje słowa "Nie dać się wyprowadzić z równowagi, w pewnym momencie straciłem kontrolę nad last hitowaniem" - jednak pewnych rzeczy trzeba się nauczyć i i skupić... Ale i tak wiadomo jak to w życiu bywa - chcesz coś robić, na początku mówisz " cholera, no nie da rady", a po jakimś czasie " Eeee łatwizna" ...

Peace ?

@Elfhelm

Ale nie przeszkodziło mu to jakoś dobić do tego 2k~.

Ale prawdopodobnie przeszkodziło mu w dobiciu tego ~2,1k ELO :P A dzięki temu miałby może inny skład, kto inny by banował itp. itd. ... Kto wie, może i byłoby dzięki temu lepiej, może i nawet gorzej...

A jeszcze co do tego ELO HELL - instalujcie LoLrecordera, i wystawiajcie swoje filmy - może zobaczymy magię tego "piekiełka", a może i tak na prawdę wina nie jest jednostronna !)

...

:uklon:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym i sprawdzonym sposobem jest granie we dwóch. Zwiększa to nawet znacznie szansę na wygraną jednak jej nie gwarantuje.

Niekoniecznie w sumie - o ile nie masz kolegi z "prawdziym ratingiem" 1800 i 1400 na acc, to dla 1400+1800 dobierze drużynę 1500~ vs 5x1650-1750 od czasu, gdy grzebali w systemie duo Q, bo było za łatwo ;)

@UP - w 300~ gier wbił swoje - czyli akurat potwierdza się rzucana tutaj teoria o pewnej ilości gier do uzyskania swojego prawdziwego Elo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KMyL a co będziesz oglądał repy? haha dobre sobie

specjalnie ide właśnie grać dla Ciebie rankeda żeby udokumentować trolle w przyrodzie :D

oczywiscie cały dzień internet chodził ok, tylko zacząłem grać rankeda od razu wywaliło mi neta i gg

za drugim razem wziąłem shaco i wygraliśmy rankeda, 8/4/11 było wystarczające żeby to wygrać (ich jungler który był gre wcześniej ze mną w teamie mał co chwile dc :o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

Racja, teza ta wydaje się trafna.

@NoiTuLove

Wiesz - nie wiem dlaczego nie miałbym oglądnąć replaya :O No ale mi nie trzeba dowodu na istnienie trollów/noobów/newbie etc. ... Jednak jeżeli stawiacie sprawę jasno - przegrywam przez team, siedzę w piekle, itd. To mi (nam) to piekiełko pokażcie...

A wczoraj wieczorem naszła mnie śmieszna myśl - RIOT niefajnie kombinuje: Mowa była o zmianie jungli itd. Wyszło jak wyszło - większość narzeka. Wszyscy oczekiwali hotfixa - pewnie przez jakieś plotki i niedomówienia - 1-XII wszyscy oczekiwali... I nadal czekamy... A w raz z patchem ( niby mała rzecz ) ludzie też piszą, że i jungla na TT się negatywnie zmieniła (ponoć)... I tryb Dominion zmienił miejsce z klasycznym... I akurat w dominionie nie obowiązuje kara za dodge'a...

Ktoś oglądał w sobotę Kwalifikacji na IEM Kiev ? I jak wrażenia ? Bo dziś już wieść o fixie się pojawiła ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up w drugim rankedzie wygraliśmy bo enemy miało junglera który był wcześniej ze mną + dostawał cały czas dc (i po picknięciu rammusa pytał się jak się nim jungluje...)

wyszukaj sobie mojego repa, Shaco, EUNE (nie EUN1) nick taki jak na forum, powinien być pierwszy

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1558036

narobili syfu a teraz jakieś gówniane zmiany, po jakiego grzyba oni w ogóle ruszali jungle skoro i tak dodają mobom w jungli hp i dmg ? żałosne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zepsuli to chyba dobrze że starają się naprawić i lepiej zbalansować? Nie wiem co tu jest żałosne...

A ciężko teraz ocenić ten hotfix zaraz po wprowadzeniu.

Dzisiaj natknąłem się na fajny filmik z akcją z Kogmawem w roli głównej -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa jungla na początku wydawała mi się czymś w sam raz dla mnie. Dość szybko jednak stwierdziłem, że dalej nie będę się tym zajmował, bo jedyne co zostało z niej interesującego to ganki i blue buff, który wolę w sumie oddać casterom. Z resztą widuję na jungli tylko Yi i Shaco. Lee, Warwick, Fiddle i Udyr wrócili na lane. Przynajmniej tak jest na normalach na drafcie.

Ktoś pytał wcześniej o Xina i Pantheona. Obaj w moim odczuciu bywają równie wkurzący, aczkolwiek sam posiadam tylko tego 1. Z nowymi masteries znów gra mi się nim przyjemnie. Elastyczność buildów( albo bardziej tanky albo dps) pozwala dopasować się do sytuacji. Pewnie, że nie jest to champ na rankedy na wyższym szczeblu, ale normale jak znalazł. Do kontrowania Fiddla/Katy, niszczenia range carry stosuję coś takiego: Doran Shield, Latarnia, Berserki, TBC, Phantom i LS/IE. Wiem troll build trochę, bo wychodzi papierowy Xin, dlatego wyczucia trzeba. Źle oceniona sytuacja skutkuje focusem od całego teamu, aczkolwiek jeśli nie dostanę całej masy slowów/stunów/fearów+ignite/exhaust to jeszcze na farcie ucieknę. Dlatego jeśli mecz jeszcze trwa i mam dość złota to staram się Warmoga wrzucić jako finalny item. Swoją drogą efekt z TBC z tym buildem naklada się elegancko, przy Q+E na range carry 3/4 hp znika raz dwa :)

Wiem, że kiedyś polecanym zestawem były: Merce, Youmuu, Frozen Mallet, Phantom, Blood i chyba FoN/Warmog.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@squishy Xin... nawet mie nie mów. Przed chwila grałem z takim mecz. Polazl na botaniki z mordkiem(bo oni są premade) i tak nafeedowali wroga Annie, ze miała Rabbadona w 12minucie =,=". Xin składał się na combo Annie(właściwie to wystarczył misiek+AA i Xin padał ). Co wiec zbudował? FoN i mercurki? "u faggot Udyr Xin need more DMG" i poszedł po PD i berki. Na szczęście ja złożyłem 219 MR(WL+WE+Phage+FoN+merce) i sciagalem Annie w każdym TFie. Potem razem z Ashe i Morgana pushnelismy podczas ace'a 2.5 turreta + inhi i GG. Xin skończył ze statami 4(wpadło mu podczas TFow)/14/3. .......

BTW to zauwazyliscie, ze baron dostał buffa ;D? Ma teraz 600AD :0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gralem przeciwko Pantheonowi na midzie. O-M-G. Nic dodac, nic ujac. Na drugim lvl robil turret dive'a zabijajac moja Ashe na luzie. Doszlo do tego, ze nie moglem nawet minionow zabijac na swojej linii. Jakies porady, jak cos takiego kontrowac? Junglera nie mielismy, a ani bot, ani top nie chcial jakos pomoc. Zreszta, na topie mielismy Galio czyli 'tanka', ktory w 15 minucie mial 3 smierci. Jest mozliwosc wlasnorecznego poradzenia sobie z takim 'czyms' na linii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baron faktycznie dostal sporego buffa, bo o ile przed patchem moglem go solowac 16lvl ww, to teraz na 18lvl z tym samym equipem (nie kompletnym) nie dam rady.

Wierze z kolei dostaly nerfa, bo teraz jest pelno tower diverow nawet na normalu.

Widze, ze brat wykrwawia sie na temat mojej gry Galio- ale jak sie feeduje Pantheona i nie raczy powiedziec, ze idzie na gore to nawet Galio codow nie zdziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gralem przeciwko Pantheonowi na midzie. O-M-G. Nic dodac, nic ujac. Na drugim lvl robil turret dive'a zabijajac moja Ashe na luzie. Doszlo do tego, ze nie moglem nawet minionow zabijac na swojej linii. Jakies porady, jak cos takiego kontrowac? Junglera nie mielismy, a ani bot, ani top nie chcial jakos pomoc. Zreszta, na topie mielismy Galio czyli 'tanka', ktory w 15 minucie mial 3 smierci. Jest mozliwosc wlasnorecznego poradzenia sobie z takim 'czyms' na linii?

Widze, ze brat wykrwawia sie na temat mojej gry Galio- ale jak sie feeduje Pantheona i nie raczy powiedziec, ze idzie na gore to nawet Galio codow nie zdziala.

[CIACH] co to pantka na midzie to jest tak samo głupia postać jak powiedzmy xin który na 3 lvlu może zrobić fb, talon i kilka innych assasinów

głupia =/= nie skuteczna

ok, ta jungla jest niedorozwinięta :| teraz już nei da się tam junglowac+gankować, żeby utrzymać lvl tylko z bot lane trzeba tam non stop siedzieć i bić ten creepy -.- tak jak wcześniej mogłem bez problemu junglować szczurem to teraz się nie da bo w momencie kiedy ja miałem 6 lvl to kata z mida miała 10... w t f ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie pytanie w temacie sie pojawilo, wiec nie bijcie.;) Chcialbym kupic skina dla Ashe i zastanawiam sie, czy jest szansa, ze niedlugo jego cena spadnie. Chodzi mi o Queen Ashe, ktore kosztuje ~1000RP. Wyglada fajnie (przynajmniej troche inaczej od innych skinow tego champa), ale cena jest dosc wysoka mimo juz chyba calkiem dlugiego czasu od wypuszczenia skina (a w miedzy czasie pojawila sie takze Amethyst Ashe). Riot ma z gory ustalone ramy czasowe na obnizanie cen skinow, czy jest to w calosci zalezne od ich nastroju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, skiny zawsze maja taka sama cenę. Stałe obniżki są tylko w przypadku czampow. Ale możesz liczyć na czasowa przecene.

@Panth na midzie.... Jest kontra. Idziesz na mida APcarry. Proste co nie? A jak Panth na 3lvlu będzie chciał zrobić turret dive'a na Anivce, to walisz combo E>Q>E>Ignite i Panth będzie uciekał z 20 HP albo masz free killa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontra na wszystkie głupie picki (talon, xin, panth, akali, jax etc etc) to przynajmniej wg mnie cassiopeia, ostatnie kilka meczy miałem wszystkie z tych wymienionych na midzie i było 0 problemów, Q - jak skakali na mnie to W i spam E, wystarczyło zrobić tak raz żeby nauczyć przeciwnika że nie warto ^^ (on mi ściąga 1/5-1/2 hp a ja mu prawie zawsze pół hp ^^ po prostu trzeba być pewnym siebie a nie że skacze nam na głowe pantheon i od razu myśleć "o nie on pewnie jest pro zestunował mnie a teraz zabije" po prostu trzeba go orać!

ps. zastanawia się ktoś jak trzeba rzucić ulti cassiopeią na kate w ulcie ? o.O jak ona się kręci to gdzie ona ma przód a grze tył ? :D to samo z wukongiem i garenem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulti Cass rzucone na wszystkie postacie, które mają jakiś spin zadziała w sposób zależny od tego w którą stronę zwrócona była ta postać tuż przed castowaniem. Czyli Katarina ustawiona przodem do ciebie przed rzuceniem swojego ulti - zamieniasz w kamień, w przeciwnym przypadku - slow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...