Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Mam kilka pytań oto one:

1.Da się Udyrem grać rankedy żeby mieć staty +30? (asysty+Kill-Death)

2.Ile można pociągnąć najwięcej AD w master Yi?

3.Kto jest najlepszy na rankedy?

Co lepsze Udyr czy Akali ?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich....i moderatorów.(jeśli są jakieś błędy to proszę o uwagi.

1.Można mieć nawet ap Talonem takie Staty.Po prostu dużo zależy od Ciebie,twojej oraz przeciwnej drużyny.Jednak +30 to się chyba rzadko zdarza.Jak w miarę dobrze grasz,nie padasz grę to myślę że ok +20-25 dasz rade.

2.Hmm Masterem.Chyba najlepiej by było złożyć 6 Bt.Co prawda w grze to nie ma sensu,ale skoro chcesz:

-Base AD na 18 - 111,

-6 BT - 600 AD,

- Jego E - 35

-elixir na 10 Ad

To w sumie daje 756 AD.Do tego dochodzą jeszcze runki,Czyli Hmm koło 780 AD (nie jestem pewien runek) pewnie można mieć.

3.Najlepszy..Pod jakim względem?Pod różnymi względami są różne GRUPY najlepszych(przynajmniej zbliżonych siłą)czempionów.Nie wypowiadam się na ten temat,zagrałem tylko 19 rankedów na razie.

4.Nie wiem,natomiast jeśli mam do wyboru w teamie solo top Akali vs Udyr to wolę Udyra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dobrego picka na solo top/jungle to polecam Skarnera. Jest akurat w free weeku i muszę powiedzieć, że buff zadziałał na niego bardzo pozytywnie. Jeden z lepszych picków, ale podobnież na elo 1500-1700 (aktualne mam 1430) często banowany.

EDIT :

Over 20000 na Eu West. Whata fłack?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie ostatnio League of legends.

Co rusz gdy przeszukuje forum, tak z czystej ciekawości raz na 2 tygodnie, to widze mase osob pytajacych o buildy... ( ??!! )

Ludzie od kiedy gry typu dota to MMO? Tu nie ma jednego jedynego slusznego builda ( ew. jakis malych nieznacznych odskoczni ), którego trzeba się trzymać jak tonący tratwy. Macie tak dobierac masteries i runy zeby to WAM sie dobrze gralo. Mimo to co rusz spotykałem niegdys ( obecnie nie gram już od ponad 5 miesiecy ) ludzi ze zdziwieniem pytajacych sie dlaczego mam hp runy do takiego np. xina albo annie. Dla takich typkow jedyne sluszne runy to te, ktore wskazuja "lolowe trendy" na wszelkiej masci stronach. Oczywiscie 80 % z nich, na pytanie co takiego widza zlego w hp runach ( pominmy fakt ze sa to jedne z najlepszych run dla KAZDEGO herosa poniewaz nigdy sie nie zmarnuja. Hp przydaje sie kazdemu, w przeciwienstwie np do ap czy as wiec mozemy sporo zaoczszedzic zamiast bawic sie w kupowanie run dla kazdego rodzaju championa) z reguly milczy...

Zreszta co mnie to teraz. I tak odpuscilem sobie granie. Riot games nie czyni na razie nic po za wydawaniem herosow jak fabryka politechniki lodzkiej inzynierow. Z reszta prawie kazdy kolejny heros w tej grze niczym sie nie rozni. Nie ukrywam, przez pierwszy, nawet rok grania, gra jest bardzo przyjemna, chociaz ma oczywiscie swoje wady. To nie zmienia faktu, ze prawie kazdy mecz wyglada w tej grze tak samo, rzadko dochodzi do jakis ciekawych sytuacji, championi z reguly dzialaja na tej samej zasadzie ( jakis skill q,w,e ktory wali na 5 lvl okolo 250 dmg, kolejny ktory cos tam wali, slowuje/stunuje i do tego jakis passive/active passive + malo ciekawy ultimate, ktory bardziej przypomina kolejny skill ala q,w,e ).

Teraz wiem ze do gry juz nie wroce bo najzwyczajniej w swiecie mnie znudzila. Wole Hona...

I nie, w Honie czy tez w ,najlepszej w mojej opini, Docie herosi sa duuuzo bardziej zroznicowani (praktycznie kazdy ma wlasny styl gry) + sama gra jest bardziej offensywna, mozna robic dive'a pod wieza nawet na niskim lvl-u.

Nie staram sie udowodnic wyzszosci jednej gry nad druga, wszystko jest dla ludzi, jedni wola cole, drudzy pepsi. Ja chce tylko wyrazic swoje zale :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie każda zmiana tego co jest teraz będzie dobra. Sztywne zasady jak caster na mid i ad ranged carry + 0 cs support na bot, a raczej ślepa wiara ludzi w to, że tak trzeba i to jest jedyna możliwość jak dla mnie zabijają przyjemność z gry. Całe szczęście że grywam z ludźmi którzy nie są ograniczeni umysłowo i nie trzymają się ściśle zasady "skoro grają tak na turniejach to tak musi być i już".

IMO tak mówią osoby które potrafią grać 2/3 postaci albo każdą mają ogarnięta do tego stopnia żeby wbić double killa na botach i na tym koniec, mam znajomego który wszystko wie najlepiej i w grach są rezultaty np:

1. tankujący ad/ap carry po czym jest cry mode "GDZIE WY KUR... BYLIŚCIE"

2. bot lane gdzie jak próbuje zgankować to oni siedzą pod turretem przeciwnika (bo przecież ich ciśniemy! - po co nam gank?!) a później kolejny cry mode że ich wrogi jungler zabija

3. mid lane który ciśnie mida i woli przez 10 minut bić turreta niż gankować top/bot a w między czasie dopada go wrogi jungler pod turretem i placz dlaczego mu nikt z bota/topa nie pomógł na midzie

4. na ad carry składa: berki, 2x pd, inf, 2x bt i jeśli wejdzie w niego przeciwny ap carry to ściągnie go albo na combo albo zbije mu 3/4 hp po czym jest płacz "co miałem zrobić, patrz na moje hp ocb!)

Co do zasad, twierdzisz że clg,tsm,fnatic są ograniczeni umysłowo bo grają ap carry na midzie i ad+support na dole? to jak byś chciał grać? są inne kombinacje ale są one po prostu gorsze a te w/w spisują się o wiele lepiej.

To jest gra zespołowa (mowimy o rankedach) i nie da się grac 5 ad albo 5 ap, najlepszy team to taki który ma dużo cc i każdego typu postać (ap carry/ad carry/offtank/support/jungle)

1.Da się Udyrem grać rankedy żeby mieć staty +30? (asysty+Kill-Death)

2.Ile można pociągnąć najwięcej AD w master Yi?

3.Kto jest najlepszy na rankedy?

Co lepsze Udyr czy Akali ?

1. udyr to bardziej tank niż dps - przykładowo na rankedzie 5v5 premade (według ww wzoru) miałem staty 45+ - gra trwałą godzine gdzie w mid pushneli nam turrety a później nie potrafili tego skończyć

2. jak ktoś wyżej powiedział 700ad, ale co ci z tego jak będziesz padał od jakiegokolwiek ad który ma tego ad 300

3. ad carry - ashe

ap carry - cassiopeia/brand/annia

support - sona/alistar

jungle - shaco/udyr/trundle

solo top - talon/wukong

(mówimy o ogarniętych postaciach a nie 1 gra nową postacią i od razu ranked)

4. udyr to tank akali to dps, więc sam sobie odpowiedz co wolisz bardziej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - cięta riposta po 5 stronach, długo nad tym myślałeś? Co jak co, ale Pewker prezentuje sobą solidne ogarnięcie mechaniki rozgrywki, w przeciwieństwie do niektórych/większości tutaj.

A Udyr stanowczo tankiem nie jest. Off-tank, perhaps.

@Batonik "hey, sflame'uję waszą grę w waszym temacie, ale mnie nie ruszajcie, bo to moje zdanie" really mature.

Co do run - kwestia preferencji - uwazasz, że 90 hp Ci się przyda w early? To bierz. 15 AP da Ci lepszy efekt? To bierz to. Ja osobiście wolę MS Quinty, bo te dopiero pasują do wszystkich postaci, a ich efekt można odczuwać zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie flamuje...

Czy dla ciebie stwierdzenie faktu to flame? Wiedzialem, ze wypowiedz na forum skonczy sie jakims docinkiem...

Zreszta nikt ci nie zabrania "mnie ruszac", z checia rozwine swoje argumenty jesli ktos chce

Znadinterpretowales

90 hp Ci się przyda w early? To bierz. 15 AP da Ci lepszy efekt? To bierz to. Ja osobiście wolę MS Quinty

I o tym wlasnie mowie. Coraz bardziej poglebiajaca sie tendencja do zerowego myslenia: co dla nas jest najlepsze? ;

i trzymanie sie trendu z turniejow czy opini specow, ktorzy fakt maja czesto racje, ale nie jest to racja uniwersalna, wiec nie dla kazdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tych chcesz mieć tych ścieżek przy 5ciu campach z creepami? 20?

3 podstawowe (Blue/golemy/wilki) + bonusowo red (Shaco) to i tak nieźle. Biorąc pod uwagę podkradanie obozów przeciwnikowi na 1szym poziomie jest lepiej niż nieźle.

Tak, jest lepiej niż nieźle. Co nie zmienia faktu, że wciąż nadmiernej filozofii w tym nie ma i ogarnięcie naprawdę nie wymaga nie wiadomo jakich umiejętności. Jest oczywiście kwestia skilla, ale ona decyduje głównie przy gankach, bo jednak czyszczenie campów specjalnie trudne nie jest. W sumie pokusiłbym się o dość ogólne stwierdzenie, że LoL jest grą prostą w teorii i ciężką w praktyce.

Całkiem sporo junglerów może gankować na 3cim lvlu bez drugiego buffa (domyślnie red). Amumu, Rammus, Fiddle, Trundle, Udyr. Dodaj do tego tych, którzy mogą to robić wcześniej (Maokai, Jarvan, Gankplank, Lee, Nocturne, Nunu, Riven, Xin) i wychodzi na to, że 'na 4tym i basta' nie bardzo ma przełożenie na rzeczywistość.

A jaka jest różnica między wbiciem 3 a 4 lvlu? Na najczęściej robionej ścieżce, która zaczyna od blue golema jest to kwestia zabicia małych golemów po zrobieniu red buffa, czyli coś koło 15-20 sekund? Zależy kim zabijamy. Prawda, daje to pewną swobodę, trochę przesadziłem pisząc, że można przewidzieć dokładny czas ganku, jednak IMO nie aż tak bardzo. Zwykle choćby ogarnięty support potrafi śledzić junglera całkiem nieźle, często zdarzało mi się, że byłem traktowany Clairvoyance w kluczowych momentach jungli. Obecnie jest to utrudnione, jednak w dalszym ciągu jak najbardziej do zrobienia. Poza tym tak naprawdę ganki opierają się o to, czy przeciwnik jest cymbałem i po 3-4 minutach znajduje się już radośnie pod naszą wieżą, pushując. Jeśli gra ostrożnie... Cóż, to jeden z powodów, dla których cieszy mnie częstszy respawn campów, obecnie czasem po prostu nie ma co robić.

Rammus, Yi, Shyvanna, Riven, Twitch. Skarner jak już wejdzie ci do jungli to samemu też go raczej z niej nie wyrzucisz.

Racja, chociaż oprócz Rammusa to rzadko widywani junglerzy, zwłaszcza Master, do którego jednak potrzeba wbrew pozorom sporego skilla, by sensownie junglować. Co do Shyvanny bym się zgodził jedynie w aspekcie czyszczenia campów, raczej ciężko nią zabić przeciwnego junglera z racji braku jakiegokolwiek cc. Co to Twitcha... Sprawdza się głównie przy junglerach 'niebezpiecznych dla siebie', czyli junglujących na naprawdę niskim hp, co zwykle ma miejsce tylko do czasu kupna Wrigglesa. Bałbym się zostać złapanym choćby przez Lee Sina w trakcie podkradania mu Wraithów, chociaż racja, dobry szczur jest strasznie denerwujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - cięta riposta po 5 stronach, długo nad tym myślałeś? Co jak co, ale Pewker prezentuje sobą solidne ogarnięcie mechaniki rozgrywki, w przeciwieństwie do niektórych/większości tutaj.

A Udyr stanowczo tankiem nie jest. Off-tank, perhaps.

lol dude, ta wypowiedz jest z wczoraj?

@up

raz spotkałem jungle twitcha która próbował robić mi countera kiedy ja byłem na ramusie, odpuścił sobie w momencie kiedy mając drugi lvl miał 0/2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Elfhelm

Dzięki za słowa uznania :wink:

IMO tak mówią osoby które potrafią grać 2/3 postaci albo każdą mają ogarnięta do tego stopnia żeby wbić double killa na botach i na tym koniec, mam znajomego który wszystko wie najlepiej i w grach są rezultaty np:

1. tankujący ad/ap carry po czym jest cry mode "GDZIE WY KUR... BYLIŚCIE"

2. bot lane gdzie jak próbuje zgankować to oni siedzą pod turretem przeciwnika (bo przecież ich ciśniemy! - po co nam gank?!) a później kolejny cry mode że ich wrogi jungler zabija

3. mid lane który ciśnie mida i woli przez 10 minut bić turreta niż gankować top/bot a w między czasie dopada go wrogi jungler pod turretem i placz dlaczego mu nikt z bota/topa nie pomógł na midzie

4. na ad carry składa: berki, 2x pd, inf, 2x bt i jeśli wejdzie w niego przeciwny ap carry to ściągnie go albo na combo albo zbije mu 3/4 hp po czym jest płacz "co miałem zrobić, patrz na moje hp ocb!))

Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem. Naprawdę :huh:

Co do zasad, twierdzisz że clg,tsm,fnatic są ograniczeni umysłowo bo grają ap carry na midzie i ad+support na dole? to jak byś chciał grać? są inne kombinacje ale są one po prostu gorsze a te w/w spisują się o wiele lepiej.

To jest gra zespołowa (mowimy o rankedach) i nie da się grac 5 ad albo 5 ap, najlepszy team to taki który ma dużo cc i każdego typu postać (ap carry/ad carry/offtank/support/ad melee)

Powiedziałbym inaczej. Oni są ograniczeni(nie wszyscy i nie cały czas oczywiście) przez to że na ich etapie ryzyko się nie opłaca. Ale jak już ktoś z nich pomyśli i złamie schemat, przy okazji osiągając sukces, co nie jest takie trudne- w większości przypadków kształtuje się nowa meta.

Wcześniej supporty nawet były znaaaacznie mocniejsze, ale co? Ashe szła na mida nawet na turniejach, na bocie były ciekawe duety, a wspomniane supporty były tylko opcją, a jak się pojawiały to robiły użytek z tego, że jednak mają całkiem fajne AP ratio.

Kiedyś ktoś ze znanych wymyślił ciekawą opcję jak roaming, i taki Alistar, Blitz, Eve czy Maokai chodzili między liniami i wkurzali przeciwników. I na midzie dalej pojawiały się różne typy championów, nie tylko AP carry. Potem kolejny turniej- o jaaaa, nowość! na midzie non stop AP Carry, na bocie support robi za biedną niańkę dla AD Carry. I już, stagnacja, zero nowej taktyki, bo na turnieju tak zagrali.

Z gry, która po części jest strategią ta strategia znika. I to nie przez mechanikę, bo ta niewiele się zmieniała, a jednak istniały inne taktyki. Przez zwykły brak wyobraźni i ślepe kopiowanie schematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaiwan Co do jaxa to czeka go rework, master zależnie - czy jungle czy AP.

Ja na masterze(jungle) uzywam

-seale na armor

-marki na armor pene

-glyphy na mresist(albo flat albo /lvl - ewentualnie manareg/lvl)

-quinty na atack speed

Na udyra imo też będą pasować.

Eve i alistarem nie gram, a na shaco używam runek j.w.(z racji braku ip) więc mogą się nadać (oprócz glyphów i quintów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 z E po aktywacji.

Plus baron buff.

Faktycznie,nie pomyślałem.Co nie zmienia faktu że i tak buildy +400 ad się składają od byle czego.

@Batonik

A jak ta "Bardziej ofensywna" gra się objawia?Pytam z ciekawości,po prostu nie grałem w HoN'a.

@Topic

Większość ludzi podpatruje co się dzieje na turniejach,dlatego jest taki,a nie inny schemat rozstawienia postaci.

Niby nie ma w tym nic złego,tylko szkoda że ludzie czasem wolą iść do Dżungli 1-2 raz niż na linie " Bo tak na Drimhaku grali".

Btw ciekawe czy w tej materii się coś jeszcze zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano racja, powyżej 400 AD tylko AD Sion może sobie pozwolić.

Co do "bardziej ofensywny" - HoN jest jak dota w tej kwestii - zabijasz przeciwnika, traci golda i golda którego zdobyłby na linii, wieże są do niczego, postacie mają niesamowite ilości CC, LoL się chowa (Midas, 3 AoE 2s stuny, GG S2).

Swoją drogą, http://www.own3d.tv/live/89932/Perfect_Reign - miała być turniejowa gra, ale najwyraźniej pogoda psuje plany i będzie jakaś trollowa rozgrywka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu takie głupoty pisze, że aż jestem zmuszony do pisania bardzo długiego postu z komórki.

Jakiś as tu bardzo błędnie zinterpretował dawne czasy carry na midzie. Aż nóż w kieszeni się otwiera. Meta na obecną nie zmieniła się jakimś szalonym pomysłem LOLowego Einstaina. To były czasy 40stu champów i kompletnie innych specyfikacji ich umiejętności oraz itemów.

Jeśli przykładowo Shen rok temu był top pickiem a teraz nie jest to z jakiś powodów. Dostał nerfa, 5 innych bruiserów buffa, wprowadzono 5 nowych bruiserów.

Dlaczego Ashe nie chodzi na Mida? Bo dodano longe range casterów, brand, casio, xerath, orianna.

Dlaczego akurat zeszła na bot lane a nie top? Dlatego ze zmiejszono jej movement speed i ma za mało CC by obronić się przed gankiem nowych junglerów mogacych to robić od 2 lv.

Dlaczego ma supporta? By zapewnił jej sustain, pomoc i ochrone w gankach.

99 % ZMIAN W META GAME JEST PODYKTOWANYCH PATCHAMI ZE ZMIANĄ SKILLI, MECHANIKI, NOWYMI BOHATERAMI A NIE DURNYMI POMYSŁAMI LUB PRZYPADKIEM JAK KTOŚ SOBIE TAM UBZDURAŁ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shen dostał serię nerfów, a późniejsze awkward, nieudane buffy zupełnie nic nie dały (po dziś dzień nie rozumiem po co Riot dał mu buffa do pierwszego, imo perfekcyjnego niemal wydania X_x).

Jednakże zdarzają się przypadki, że jakiś znany gracz sprawi, iż coś wchodzi w kanon: Lanewick GBoba, roaming Alistar tuż przed jego remakiem, Irelia wickeda (przed nim ludzie starali się budować ją na asasyna, z wiadomym skutkiem), Rumble od Eskimo (przed nim na US nikt nie miał pojęcia jak się gra tym champem).

Co do zmian, które sprawiły, że AD carry poszedł na bot: zwiększony XP dla duo-lane. Oczywiście, na solo to wciąż więcej, jednak różnica nie jest od tego czas aż tak porażająca jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże zdarzają się przypadki, że jakiś znany gracz sprawi, iż coś wchodzi w kanon: Lanewick GBoba, roaming Alistar tuż przed jego remakiem, Irelia wickeda (przed nim ludzie starali się budować ją na asasyna, z wiadomym skutkiem), Rumble od Eskimo (przed nim na US nikt nie miał pojęcia jak się gra tym champem).

I jeszcze SorakaBot i jego AD Eve, początkowo jungle z Revive, potem nawet na lane. Ile ten pomysł zapewnił mi winów na koncie, hmm :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie boli w tych champach ze stealthem ( Twitch, Akali, Eve , Shaco juz nie ) ze oracle i ich nie ma.

Bez oracle te postacie były by OP, nie wiem dlaczego wspomniałeś tutaj o Akali, ona ma tylko obszarową osnowę na co nie potrzeba raczej oracle, zgodzę się co do Twitcha i Eve, na nich jak najbardziej to priorytet, aczkolwiek czasami potrafią sobie poradzić nawet jeśli ktoś ma oraclesa, wystarczy szybka reakcja i pozamiatane. Tak że nie zawsze oracles vs Twitch lub Eve = win

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oracle w early game vs twitch , eve , i tak Akali ( czy to nie Akali podczas 1 na 1 atakuje sie i chowa sie za zaslona zeby przeczekac reus skilla i zaatakowac ponownie ? :) ) to w wiekszosci przypadkow free win. Twitch imo w late game nawet nafeedowany nie istnieje, jest tak papierkowy ze ap carry nie powinien miec najmniejszego problemu ze zdjeciem go w ulamek sekundy. Sila tych postaci polega wlasnie na zaskoczeniu. To taka chodzaca pulapka ktora jest grozna jak nie mozemy ja natychmiast odeprzec , a nic nie znaczaca jesli jej sie spodziewamy i mozemy zareagowac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, grałem troche twitchem i nawet tank który ma oracla nie jest w stanie być przez cały czas przy swojej drużynie, a takie ad carry lub jakikolwiek inny papier pada w kilka sekund, z tankami tez wielkiej tragedii nie ma, nie zapominaj że na odpowiednim buildzie twitch ma troche hp, dmg i 2.0+ atk spd'a

zresztą co ja będę gadał ^^ wyobraź sobie że jest jungle twitch jest 2v2 na botlane i enemy ma oracla, twoi zaczynają się bić a ty pierwsze co robisz to wbijasz się na wroga z oczkiem i jest gg

bardziej niż oracle irytuje pick ward gdzie kiedyś sam się przekonałem, ale i na to też jest rozwiązanie, wystarczy aby ktoś z lini mówił czy są wardy i tak to gdzie... chyba nikt mi nie powie że nie potrafi sprawdzić gdzie stoją wardy :X (chodzi mi tutaj o sprawdzanie z tabem ilości wardów i gdzie porusza się posiadająca je osoba)

da się grać każdą postacią, wystarczy mieć ogarnięty team :s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...