Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maciejtwadine

Rozwiązany: Komputer za 3000-3300 zł

Polecane posty

Witam! W najbliższym czasie zamierzam składać nowego kompa (do gier, rzecz jasna). Chcę na niego przeznaczyć przynajmniej 3 tys. zł, a max. 3200-3300. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to waham się między Radeonem HD 6970 a GeForce'em GTX 570. W temacie procesorów kompletnie się nie orientuję, więc zdaję się na Waszą radę: Core i5 czy AMD Phenom II X4? A może warto zainwestować w Core i7? Oczywiście, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Reszta zestawu ma być wystarczająca do udźwignięcia CPU i GPU, nie planuję OC (przynajmniej w najbliższym czasie). Zastanawiam się również nad napędem: czy opłaca się kupować BluRay? Dodam, że te 3000-3300 zł to wyłącznie "bebechy" i obudowa (nie potrzebuję wypasionej karty dźwiękowej, wystarczy mi zintegrowana), peryferia (monitor, klawiatura, mysz, głośniki) już mam. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy jest możliwość, byś dysk twardy zostawił z obecnego komputera (tymczasowo)? Bo problem jest taki, że w chwili obecnej ceny dysków są kompletnie z czapy - ok. czterokrotnie droższe niż jeszcze tydzień temu.

Ew. czy jest możliwość by tymczasowo przepracować na dysku SSD (64GB)?

Co do procesorów, to zdecydowanie i5-2500k. W grach daje niezłego łupnia Phenomowi, a i7-2600k w zdecydowanej większości gier nie jest lepszy od i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych trendach i w tym budżecie Blueray jest nieopłacalny. Jedno pytanie: czy jest możlwość zostawienia dysku twardego ze starego kompa? Tymczasowo. Bo obecne ceny są po prostu szalone. 3 tygodnie temu 1 TB niecałe 200 zł, teraz 600 zł. Pochłonie lwią część kasy. Wszystko przez powódź w Tajlandii, gdzie zalało fabryki WD i Seagate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zauważyłem, że ceny dysków poszły ostro do góry. Wygląda to tak, że mam w domu dwa kompy: dziewięcioletniego PC (który półtorej roku temu się zjarał, do tej pory nie wiem, co poszło...) z dyskiem 40 GB (nie wiem, czy używanie go w tej sytuacji ma sens... i czy w ogóle działa) i laptopa (na którym aktualnie pracuję). Od biedy mam dysk zewnętrzny 1TB. Z drugiej strony, nie spieszy się tak bardzo z zakupem, więc może za jakiś czas ceny spadną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...