Skocz do zawartości

Rozwiązany: Dodatkowe chłodzenie do karty graficznej


Shaker

Polecane posty

W wakacje wysłałem moją kartę Innovision GTX 470 1208MB do serwisu. Dostałem ją cztery tygodnie później z dopiskiem, że jest dobra i nic się z nią złego nie dzieje.

Jednak ja się z tym nie zgodzę. Wiatraczek przy 90 stopniach wyje, jak samolot przy starcie. Do tego regulowanie go ręcznie dużo nie daje. Zaś ,,eksperci" jakoś nie zauważyli w tym nic złego. Stąd też zwracam się do was z prośbom o dobór dodatkowego chłodzenia do karty graficznej w rozsądnej cenie. Po prostu zależy mi na tym, by karta maksymalnie dochodziła do 80 stopni i nie więcej. W obecnej chwili przy maksymalnym uniesieniu przekracza 96 stopni, a przy tym buczy tak głośno, że jest to wręcz irytujące w czasie gry bez słuchawek.

Najlepiej, jakby cena chłodzenie nie przekraczała 300 zł.

PS. Chłodzenie nie może być zbyt duże, bo zepsuje mi obieg powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam dwie sprawy.

Znalazłem na jednej ze stron oto taki minus tego pierwszego chłodzenia:

- Brak przejściówki umożliwiającej podłączenie chłodzenia do wyjścia 4pin na karcie gtx4xx.

Czy trzeba coś dokupić, gdy zamontuje się to już na kartę? Dodatkowo czy traci się gwarancję przez założenie takiego chłodzenia?

Druga sprawa to, czy w punkcie w którym zakupiłem kartę razem z komputerem(sklep, który sprowadza części z morele.net w Poznaniu) będą mogli mi to złożyć, bo sam nie chcę czegoś zepsuć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Zalmana nie ma automatycznej regulacji obrotów. Wentylatory są podłączone bezpośrednio do zasilacza, a w zestawie dostajesz ręczny kontroler obrotów.

Zmiana chłodzenia na karcie równa się utracie gwarancji (aczkolwiek ponoć jak zachowasz oryginalną pastę termoprzewodzącą, i w razie awarii kartę na gwarancję oddasz ze standardowym chłodzeniem to przyjmą). Nie sądzę by się sklep tego podjął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wracając do tamtego tematu, który kiedyś założyłem:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=132913&hl=

Czy fakt, że mam komputer we wnęce na dole przy biurku ma jakiekolwiek znaczenie? Tzn. komputer ma ze 3 cm po lewej(gdzie jeden z wylotów wentylatora ogólnego obiegu) i 1 cm po prawej wolnej przestrzeni. Z tyłu i z przodu wolne. Czy może to mieć gorszy wpływ na obieg powietrza, niż gdyby był ustawiony np. na biurku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wracając do mojego tematu. Rozumiem, że wszystko jest w opakowaniu przy zakupie tego chłodzenia Zalmana VF3000F. Pytanko jednak od strony technicznej, jak mam zetrzeć starą pastę termoprzewodzącą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś przewodnik krok po kroku, jak to zakładać? Widziałem, że są tak jakieś nakładki etc. i boję się, że jak już go będę miał go w rękach to źle założę.

Pasta przewodząca nakładać tylko na GPU(w miarę cienka warstewka?), czy jeszcze w kilka innych miejsc na karcie, bo widziałem różne rzeczy w internecie?(dlatego ta instrukcja zakładania by się przydała)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tubkę z pastą dostajesz w zestawie. Najprościej chyba rozsmarowywać płaskim, twardym przedmiotem (czymkolwiek co by działało jak szpachelka, ja mam od tego jakąś starą plastikową kartę ze starterem Heyah :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tą kartę a nie baw się w jakieś cuda z chłodzeniem ;] (mówiąć sprzedaj mam na myśli opisanie całej jej histori ) Z pewnością prędzej czy później znajdzie się jakiś pasjonat który się nią zainteresuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam ją sprzedawać jest takie pytanie? :huh: Karta jest bardzo wydajna i wystarczy zmienić chłodzenie. Na nową pieniędzy nie mam, a ta kosztowała mnie około 1100-1200 zł. Teraz jej cena jest tylko o 100 zł niższa lub nawet mniej(rynek ostatnio wariował, więc obniżka na cenie nie jest zbyt wysoka ). Nie rozumiem logiki sprzedawania karty, która nie jest już prawie na gwarancji za cenę, która ani trochę mnie nie usadysfakcjonuje ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc obadać do końca sprawę otworzyłem obudowę i włączyłem wysokie obroty wiatraczka na karcie. Okazało się, że obieg powietrza jest inny niż zakładałem. :dry:

Patrząc na zdjecia z tego tematu(mój):

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=132913&hl=

Okazuje się, że karta odprowadza powietrze do dołu, a te z kolei nie ma tam dobrego ujścia, stąd też wyższe temperatury. Chociaż nie zmienia to faktu, że wiatraczek i tak niepoprawnie zwiększa swoją prędkość. Niby wylot jest na dole, jednak ma on 2,5 cm od podłoża, a fabryczny wiatraczek od karty jest maleńki, jak wiadomo i tak naprawdę ma małą wydajność. Raczej zamierzam kupić to nowe chłodzenie.

Edit:

Pomyłka... jednak w drugą stronię zasysa... wystarczy przyłożyć kartkę ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że maksymalna temp w opisie. Nie mówię o takiej maks xd Ogólnie to spadła trochę wydajność(zauważyłem), bo mi zaczęła robić milisekundowe zwiechy. Niby wszystko wróciło do normy(z wydajnością karty, nie wiatraczka), ale wolę nie ryzykować, gdy przyjdą upały ;/

Edit:

poszukam kartki z serwisu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że było ponad 110*C tam napisane(na kartce z serwisu), choć pewny w 100% nie jestem. Prawdopodobnie jest te 105*C. ;/ Kupuję chłodzenie nie ma przebacz, bo nie zagram w nic przez lato :C

Edit:

Ten Zalman ZM-VF3000F to to samo co VF3000F?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Nie ma nigdzie tego chłodzenia Zalmana... Nagle zrobiło się o nim cicho i nigdzie nie można już go dostać.

To drugie chłodzenie widzę, że też ma modele. Jaki na GTX 470 i który z nich ma najniższą cenę?(bo widzę full różnych modeli)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...