Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Kolego kettle18 mylisz się. Gothic III u mnie nie tnie się. Co prawda komp mam już nie z pierwszej młodości, bo z grudnia 2007 roku. Nie da się ukryć, że autorzy spartaczyli(żeby nie mówić nie ładnie) optymalizacje G3 przez co wczytywanie gry po ewentualnej śmierci/wpadce długo trwa. G3 by chodził dobrze wymaga co najmniej(w przybliżeniu):

2rdzeniowego procka zbliżonego do wydajności jaką daje Athlon X2 4000+, 2GB RAM, Grafiki z serii:(ATI)x1900 lub lepszej, (Nvidia) GF 7xxx lub lepsza. I to by było na tyle. Oczywiście płynnie może już chodzić na gorszym sprzęcie, ale nie dam sobie ręki uciąć.

Niestety, taki sprzęt jest póki co dla mnie nieosiągalny ze względów finansowych. W Gothica III zatem płynnie zagram za około 2 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taki sprzęt jest póki co dla mnie nieosiągalny ze względów finansowych. W Gothica III zatem płynnie zagram za około 2 lata.

oczywiscie ze sie da grac na full detalach i wcale nie trzeba wydawac na to astronomicznych pieniedzy. Drastyczne spadki fps do granic bliskich zeru :P byly od poczatku :rolleyes: cos po prostu tworcy spartolili i nic juz z tego nie zmieni;]. Mam pytanko, mam pare sejwow na podstawce czyli bez zadnych patchow. Zastanawiam sie czy da sie przejsc gre?! bo niejasno mi swita w glowie ze gdzies czytalem o bugu uniemozliwiajacym zebranie wszystkich kielichow?! Czy pamiec mnie nie myli?! kielichy sa potrzebne do ukonczenia gry? Czy moze po prostu stary jestem i pamiec mi szwankuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NIE. Sam dysponuję takim configiem:

Pentium DualCore 2140 1.6@2.8ghz

Geforce 8800gts 320 MB(podkręcona)

2GB ramu itd.

Gram w rozdzielczości 1280x1024 z włączonymi prawie wszystkimi bajerami ( podkreślam nie wszystkimi...) i gra co pewien czas mi się doczytuję, szczególnie na początku zabawy. Niestety taki jest Gothic 3 i nic na to nie poradzisz... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z wyzwalaniem Trelis. Konkretnie zabiłem wszystkich orków ale quest się nie uaktualnił. Kiedy wchodzę do miasta ciągle gra ta muzyka, jakby w pobliżu był wróg. W dodatku z klasztoru zniknął Milten i nie mogę zdobyć wszystkich ognistych pucharów...

Ktoś wie, co z tym zrobić? Próbowałem już reinstalki, a grę mam upatchowaną do najnowszej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi G3 chodzi na:

AMD Sepron 1,8

Ati Radeon 9550 256

756 RAM:)

Oczywiście się przycina letko ,ale da się grać.

Mam problem znalazłem kowala do Reddock już go tam przyprowadziłem wszystko załatwione ,ale w dzienniku pisze żebym go przyprowadził co mam zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem znalazłem kowala do Reddock już go tam przyprowadziłem wszystko załatwione ,ale w dzienniku pisze żebym go przyprowadził co mam zrobić?

Powiedz o tym Javierovi - on to Ci chyba zlecał, jak się zameldujesz to wtedy powinno się odhaczyć.

Co do konfiguracji - grałem na P IV 3 Ghz, 2 Mb RAM, i Radku 1950 PRO 512 Mb - sama gra (większość suwaków na maxa, wysoka rozdzielczość - nie pamiętam jaka) chodziła płynnie - tyle, że ładuje się godzinami i raz na jakiś czas wysypuje się przy save'owaniu - a to boli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze. Ja mam takie pytanie co do Gothica 3:

Jestem w Nordmarze, i szukam niejakiego Hansona (tego, co poszedł z Xardasem). Za nic nie mogę go znaleźć. Mógłby ktoś opisać jego położenie? Z góry wielkie dzięki.

PS: ja mam taki sprzęt:

C2D 8200 (2,66 GHZ)

4 GB RAM

GeForce 960 512MB.

Na maksymalnych detalach chodzi BARDZO płynnie. A wczytuje się około 10 sekund.

Więc nie opowiadajcie ludziom historii, jakiego to super sprzętu do Gothica potrzeba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchalt - Hanson, o ile dobrze pamiętam, był na takim wzgórzu na którym jest bodajże jeden troll, jelenie i chyba rozpruwacze. Pod tym wzgórzem zazwyczaj kręci się stadko bizonów. Dotrzesz do Hansona wychodząc z klanu młota i kierując się w lewo, idź drogą to powinieneś natrafić na bizony, wtedy skręć w dróżkę za nimi, w prawo. Dom Hansona będzie po lewej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie opłaca się wyłączać kilku opcji grafiki na np.GF8800. Na moim kompie(podpis) nie ma większej różnicy fps pomiędzy minimalnymi a maxymalnymi detalami. :) A i osobiście nie polecam patcha 1.6. U mnie spartolił grę doszczętnie dodając ogromne spadki fpsów i widok pulpitu raz na ok.30 min. Ale tak się dzieje U MNIE. A szkoda tak wierzyłem w tego patcha. Może dodatek coś zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem ,,Zgoda wytapiaczy rudy". Znalazłem Pedara i Larsona. Poszedłem do Klanu Ognia po zgodę hm... Keitela? W każdym razie wywiało go z klanu. Poszedł po rudę tak jak Larson?

Nie pamiętam już dokładnie, lecz w każdym razie jeden z kowali którzy zmienili miejsce zamieszkania (:P) był otoczony przez orków zaraz przy obozie klanu w którym się wcześniej znajdował, natomiast "po drugiego" trzeba się wybrać na wycieczkę w kierunku południowo wschodnim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następny problem z tą przeklętą grą!

Wykonałem większość misji z wątku głównego.

Jako zakończenie opowiedziałem się po stronie Xardasa, zniszczyłem artefakty Adanosa, zabiłem Rhobara, Zubena i mam ich kostury i te inne rzeczy :P

Problem w tym, że jak idę się tym pochwalić to Xardas coś tam mówi, a potem nic. żadnego zadania, wskazówki itp. z bólem zajrzałem do poradnika, i dowiedziałem się, że teraz Xardas powinien mnie zabrać do portalu. ale on nic mi nie mówi...

Co robić? nie mówcie mi, że muszę grać od nowa, bo to gra wyjątkowo kiepska. gram w nią, co za nią zapłaciłem, szkoda zmarnować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek - moim zdaniem gra jest świetna, jedna z lepszych w które grałęm, ale każdy moze miec odmienne zdanie na ten temat. a co do Twojego pytania, to Xardas powinien wyjść z wieży i zaprowadzić cię na miejsce gdzie znajduje się portal. po drodze napotkasz asasynów wynajętych żeby was zabić, później paladynów (swoją drogą z paladynami jesy głupia sprawa, bo atakują cię pięściami :P). jeśli z nim porozmawiałes i nic sie nie stało, to pewnie bug. spróbuj wczytać grę sprzed rozmowy i porozmawiać jeszcze raz. poczekaj też chwilę po zakonczeniu rozmowy, u mnie Xardas po chwili dopiero ruszałsię z miejsca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak, że jak wracam z pustyni, i gadam z Xardasem, to mam dwie opcje w oknie dialogowym: o śmierci Zubena i o zdobyciu kostura. (Rhobarem zająłem się wcześniej). jak już o tym wszystkim powiem, to rozmowa po prostu się kończy... zupełnie, jakby było coś jeszcze do zrobienia... nie na może jakiegoś kodu/czitu, żeby on się ruszył? w tym wypadku to byłoby uzasadnione użycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedziałeś Xardasowi o śmierci Rhobara i o tym drugim kosturze? a może jakims cudem nie dobiłes Rhobara i jeszcze żyje? chyba ze go załatwiłes magią. to na pewno nie żyje :P spróbuj wrócić do vengardu i zobaczyć jak to jest. dużo czasu ci to nie zajmie, masz przeciez kamienie teleportacyjne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...