Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
raket:Jeśli nawet się zainstaluje i włączy to nie pograsz sobie, bo sprzęt jest za słaby. Przyjacielska rada: następnym razem pisz w temacie: "czy pójdą".
Pogra sobie na najniższych detalach tylko żeby gra mu płynnie chodziła będzie musiał jeszcze zedytować plik g3.ini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie.

Czy ktoś dysponuje szerszymi informacjami na temat patcha 1.7 ?

Na jakiejś stronie przewinęła się krótka notka, jakoby poprawka ta miała zmieniać kilka aspektów w samym gameplay'u, niestety nie potrafię już jej odnaleźć.

Myślę, że taki patch przy dobrej woli, zaangażowaniu, wprowadzeniu ciekawych pomysłów przy jednoczesnym wsłuchaniu się w głosy gothicowej braci przez studio Spellbound, mógłby okazać się czymś znacznie ważniejszym niż rzekoma optymalizacja w wersji 1.6. Być może udało by się nawet zbliżyć Gothic'a 3 do poziomu, który reprezentowały wcześniejsze odsłony serii.

Tylko pomyślcie: lepsze zbalansowanie poziomu trudności, jakieś nowe ciekawe wątki, może bardziej zróżnicowane zadania albo całkowita zmiana systemu walki gdzie cała gama bloków i ciosów nareszcie stała by się potrzebna aby powalić przeciwnika etc. etc. [-o<

Przepraszam, trochę się rozmarzyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje szerszymi informacjami na temat patcha 1.7 ?

Narazie konkretnych informacji o patchu 1.7 nie ma a patch 1.6 tak rozsławiont to wddług mnie porażka i kompromitacja studia Spellbund i wydawcy JooWood, zebrali oni patche pirani ( twórców G3) i Fanów w jeden "NOWY" patch i bezczelnie podpisali się pod nim jako współautorzy

Wracając do patcha 1.7 poczytaj tu Community Fixes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michapoda pana "Inteligenta"

Ty napewno instalowałeś tego patcha 1.6 ? A może jesteś poprostu (Proszę tu modów o wybaczenie ale inaczej niemogę) tak głupi w językach obcych i gromadzeniu danych, że niezauważyłeś sto razy lepszego chodzenia gry ? (Na AMD Athlonie 3000 + (2,14 GhZ), 1 GB Ramu i karcie graficznej 7600 GeForce GS bez zaciachów (prawie ale wogóle ich niewidać) na full detalach to jest coś) Jeszcze dodatkowe info dla ciebie "Geniuszu" i userów martwiących się o instalowanie patchów.

Wersja 1.6 jest do ściągnięcia w 2 wersjach.

Pierwsza (Full update) zawiera wszystkie patche od 1.09 do 1.6, a druga od 1.5 do 1.6 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba1pl

Nie unoś się tak ale poczytaj sobie co ludzie piszą na zachodnich forach ( wiekszosć ludzi i tak wraca na patch oznaczony wersją 1.5.2) a jeśli o mnie chodzi to na moim sprzęcie patch 1.6 praktycznie nic nie wniósł jesli chodzi o stabilnośc i płynność rozgrywki, co prawda Guru już nie straszy ale gra mi wywala się przy dłuższym graniu do pulpitu co nie mialo miejsca przy patchu 1.5.2 (na ktory wróciłem). Wejdż sobie na jakiekolwiek forum o Gothic 3 i zobaczysz że wiecej ludzi nażeka na patch 1.6 niz go chwali, w większości przypadków nic nie wnosi a czasem nawet powstają przez niego nowe błędy (to wniskuję po czytaniu i udzielaniu się na zagranicznych forach).

PS: Jestam ciekaw jak wiele osób podziela twoją opinię??

To jest dział "Pomocna dłoń", nie "Komentarze" - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien frustrujący problem z grą Gothic 3. Chodzi o to, że gra strasznie zwalnia i skacze obojętnie na jakich detalach ją odpalę. Mój sprzęt to: PIV 2,8, 1 GB RAM, Radeon X800 GTO 2. Wydaje mi się, iż przynajmniej na najniższych detalach powinno śmigac... Aha, gram na rozdzielczości 1440x900 ze względu na panoramiczny monitor (chociaż na mniejszczej rozdziałce też próbowałem, ale nie pomogło). Mam nadzieję, że pomożecie :wink: Pozdro!

Ja gram na Athlonie 64 3500+, 1 GB RAM-u i GeForce 7600 GS (kręcony) i się momentami przycina, a gram w 1024x768 i z średnimi detalami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pójdzie mi G3 na :

Jakiś czterordzeniowy procesor quad : 2,4 Ghz

1 GB Ram

GeFroce 256 MB GT

I wogóle czy tak gra jest trudna ? Ja do tej pory zajmowałem się tylko strzelankami gdzie zasady są dość banalne nieprawdaż ??? Chciałbym się przerzucić na tego typu giery bo krew spływająca po monitorze i wrzask matki wchodzącej do pokoju już mnie tak nie kręci ... ;)

Choć nie lubię też trudnych gierek bo dość szybko się zdenerwuje a wtedy nośnik może spotkać coś niemiłego ... Z góry dzięki za odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, spróbuj sprecyzować nazwę karty graficznej. Nie polecam grania w G3 na 1GB ramu. Jeżeli chodzi o trudność to jest ona regulowana i nie powinienieś mieć z tym problemów. Póki co polecam zagrać w poprzednie części Gothika. Z trójką poczekaj na dodatkowy GB ramu :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pójdzie mi G3 na :

Jakiś czterordzeniowy procesor quad : 2,4 Ghz

1 GB Ram

GeFroce 256 MB GT

I wogóle czy tak gra jest trudna ? Ja do tej pory zajmowałem się tylko strzelankami gdzie zasady są dość banalne nieprawdaż ??? Chciałbym się przerzucić na tego typu giery bo krew spływająca po monitorze i wrzask matki wchodzącej do pokoju już mnie tak nie kręci ... ;)

Choć nie lubię też trudnych gierek bo dość szybko się zdenerwuje a wtedy nośnik może spotkać coś niemiłego ... Z góry dzięki za odp

Pójdzie i to spokojnie :)

No zależy. Na hard mogą być problemy, na easy i medium nie za bardzo, chyba, że z magami lub potworami lub trollami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pójdzie mi G3 na :

Jakiś czterordzeniowy procesor quad : 2,4 Ghz

1 GB Ram

GeFroce 256 MB GT

I wogóle czy tak gra jest trudna ? Ja do tej pory zajmowałem się tylko strzelankami gdzie zasady są dość banalne nieprawdaż ??? Chciałbym się przerzucić na tego typu giery bo krew spływająca po monitorze i wrzask matki wchodzącej do pokoju już mnie tak nie kręci ... ;)

Choć nie lubię też trudnych gierek bo dość szybko się zdenerwuje a wtedy nośnik może spotkać coś niemiłego ... Z góry dzięki za odp

Jak pisałem w wątku o G2, zacznij od jedynki. 1GB ramu zdeczko malutko, a co do karty trudno powiedzieć za mało danych. Ja mam Geforce 7600 512RAM i normalnego ramu @GB i gram na średnich a i to czasem ząbkuje. Co do trudnosci, to w cierpliwość musisz sie uzbroić. Zwłaszzca, zę gra w zasazdie liniowa nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie w sprawie skrzyń :) Mam listę miejsc gdzie położone są skrzynie. Ba, mam nawet taką mapkę, ale przejdźmy do rzeczy. W Myrtanie, tam het het na północ przy wodospadach jest czarny troll i chyba ze dwa zwykłe. Ma być tam skrzynia, ale nie ma. Szukałem w okolicy, nawet przypadkiem znalazłem berło cienia :P Ale nic, może ktoś powiedziec gdzie dokładnie się ta skrzynia znajduje ?

Z góry dzięki ;]

Problem zażegnany :)

btw. nie ma za co ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem. Mam już 12 ognistych pucharów i niewiem komu mam je oddac. Wiem ze palladynom ale nieznam ich imion i niewiem gdzie oni są. Zapomniałem :). Prosze o dokładne imiona i gdzie oni się znajdują. Z góry dziękuje :D

Ogniste puchary należy zanieść do Klasztoru w Nordmarze. Każdy kto Ci je dawał o tym mówił. :P

A teraz moje pytanie: Gdzie jest jaskinia obok której ma być szczaw królewski? Chodzi mi o Geldern i zadanie od alchemika (Redwick mu chyba było. Proszę o jak najdokładniejsze określenie lokalizacją tej jaskini.(oblazłem już chyba każdy zakątek na południe od Geldern.) 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobre chęci. Ale nie o to mi chodziło. Mam już pobłogosławione te puchary i kazał Milten mi je oddac paladynom. Ale zaponiałem niekturych i niewiem gdzie ich szukac. Pomużcie. Prosiłbym o 12 ich imion i gdzie każdy z nich się znajduje. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Ja znalazłem 11 i nie mogę znaleźć dwunastego. Oto oni:

1) Vengard - Markus, Cobryn, Thordir, George (4)

2) Reddock - Javier

3) Cape Dun - Wenzel

4) Trelis - Konrad

5) Okara - Roland

6) Nemora - Karlen

7) Klasztor - Olivier

8 ) Przy ognisku na północny wschód od Mora Sul - Cruz

A z tym dwunastym nie wiem, nie mogę go znaleźć. Moiże chodzi o tego upadłego, co to musiałem go zabić z Karlenem? :?

Inne sprawy:

- Kto uczy umiejętności "Ulepszanie pancerzy" i "Mag ognia"? W Klasztorze nikt nie porusza takiej opcji (nawet Karypto z Vengardu) i to samo w Klanie młota. Są tam podobno najlepsi kowale, ale nikt nie porusza kwestii nauki ulepszania pancerzy.

- Dlaczego gdy się uczę "Wyrabiania trucin" to kasa mi schodzi a postać się tego nie uczy (dalej jest dostępna ta opcja dialogowa)

- Gdzie mogę znaleźć sztabkę czystej magicznej rudy? Znalazłem na pustyni przepis na miecz runiczny, ale nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnej do tego sztaby (nawet u kowali z Klanu Młota nie znalazłem)

- Chciałbym się dostać do Ishtar, ale mimo zrobienia wszystkich dostępnych questów w pozostałych miastach (oprócz zadania Gonzalesa zabicia magów Wody, czego bym nie chciał - sentyment) mam reputację u Asasynów 69. Brakuje mi tylko 6 punktów by sie tam dostać; zabijałem nawet koczowników i wykonywałem "polowania na nagrody", lecz tylko za Shakyora dostałem + reputacji. Any suggestion?

- w związku z poprzednim - Czy magowie wody są do czegoś potrzebni oprócz odbijania miast, czy też można ich "spokojnie" zabić. Odgrywają jakąś znaczącą rolę w głównych questach? Odbić miasta mogę sam, a do Ishtar bardzo bym chciał się dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna dwunastka paladynów:

Klan Ognia: Frithjof

Klasztor: Olivier

Okara: Roland

Vengard: Thordir, Markus, Georg, Cobryn

Reddock: Javier

Cape Dun: Wenzel

Trelis: Konrad

Nemora: Karlen

Niedaleko Mora Sul: Cruz

Ulepszenie pancerza - W wersji nieupatchowanej nikt nie uczy tej umiejętności. Z patchem 1.6 - kowal w Okarze, lub w klanie młota (o ile się nie mylę).

Mag Ognia - O ile można wierzyć gothic.org.pl - "Mag Ognia - zabugowana. Nie da się nauczyć. Mając kostur Maga Ognia nauczymy się tego automatycznie."

Sztabka czystej magicznej rudy - Walają się losowo po kufrach, poza tym nie wiem.

Jaką masz wersję gry? Sporo błędów wygląda jak by pochodziło z nieupatchowanego Gothica. Zupdate'uj gre do wersji 1.6, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, znacznie umila to rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne sprawy:

- Dlaczego gdy się uczę "Wyrabiania trucin" to kasa mi schodzi a postać się tego nie uczy (dalej jest dostępna ta opcja dialogowa)

- Gdzie mogę znaleźć sztabkę czystej magicznej rudy? Znalazłem na pustyni przepis na miecz runiczny, ale nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnej do tego sztaby (nawet u kowali z Klanu Młota nie znalazłem)

- Chciałbym się dostać do Ishtar, ale mimo zrobienia wszystkich dostępnych questów w pozostałych miastach (oprócz zadania Gonzalesa zabicia magów Wody, czego bym nie chciał - sentyment) mam reputację u Asasynów 69. Brakuje mi tylko 6 punktów by sie tam dostać; zabijałem nawet koczowników i wykonywałem "polowania na nagrody", lecz tylko za Shakyora dostałem + reputacji. Any suggestion?

Też mam ten sam problem i nie wiem o co chodzi :?

Ja jeszcze takowej nie znalazłem, ale na necie wyczytałem, że dostajesz jedną po wyzwoleniu Nordmaru :)

Ja bez zabijania żadnego z Magów Wody, miałem 70 reputacji u Asasynów. Zabiłem więc dwóch, tych, których najmniej lubiłem. Trzeba się pogodzić :)

PS: Ale się opłaca, bo Ugrasal z Ishtar uczy Mistrzowskiej Walki Dwoma Ostrzami :)

A teraz pytanie ode mnie. Kurde, zaczynam panikować :( Nie, to tak nie może być. Przeczytałem, że Georg jest jednym z Paladynów, który musi otrzymać pobłogosławiony już Ognisty Puchar. (Co prawda jeszcze nie mam ostatniego Pucharu, ale już chcę wiedzieć). Georga...omg, Orkowie go zabili. Co robić ?

Aha, właśnie. Co do tej walki dwoma ostrzami na mistrzowskim poziomie... Napisane jest, że bohater zadaje większe obrażenia i są nowe ciosy, których...nie ma :| O co znowu biega ? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...