Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

Nie bylo tego pytania, jest to calkiem nowe pytanie, a co za tym idzie jest ono dosc ciekawe i fajne... Postaram sie na nie odpowiedziec, a wiec musisz zalozyc bron jako kilofa, ale co za tym pojdzie nie bedziesz mogl sie bronic. Rowniez Cie pozdrawiam serdecznie i milo. Mam nadzieje, ze Ci pomoglem, a tak swoja droga to niezle z Ciebie ziolko przystojniaczku. :arrow:

Wole niewiedzieć co ten post ma znaczyć...

Żeby użyc kilofa do wydobycia, wystarczy znaleźć żyłę i jej "użyć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Nie bylo tego pytania, jest to calkiem nowe pytanie, a co za tym idzie jest ono dosc ciekawe i fajne... Postaram sie na nie odpowiedziec, a wiec musisz zalozyc bron jako kilofa, ale co za tym pojdzie nie bedziesz mogl sie bronic. Rowniez Cie pozdrawiam serdecznie i milo. Mam nadzieje, ze Ci pomoglem, a tak swoja droga to niezle z Ciebie ziolko przystojniaczku. :arrow:

Wole niewiedzieć co ten post ma znaczyć...

Żeby użyc kilofa do wydobycia, wystarczy znaleźć żyłę i jej "użyć".

też nie wiem o co może chodzić Panu Gumie :roll:

Żyła = Te kryształy w jaskiniach? Czy może jeszcze coś innego?

A "Użyć" tzn, że nie trzeba mieć kilofa założonego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kilof po prostu musi się znajdować w ekwipunku. Potem wystarczy znaleźć kopalnię z interesującymi cię składnikami i kliknąć na żyle LPM.

Tak, żyła to te kryształy wystające ze ścian kopalni. Niepamiętam już jak tam pisze. Może złoże rudy lub coś w tym stylu. Dalej raczej dasz sobie radę, ale upewnij się, że wszystkie stwory (ew. Pełzacze) zostały pokonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zgoła odmienny problem... Gdzie znaleźć Katanę? Bo chciałbym wykuć mistrzowski miecz, ale mam tylko jedną, znalezioną w skrzyni... Obszedłem wszystkich kupców i...nic. Pomóżcie [-o<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja mówisz... Ciekawe dlaczego? Czy nie można się zapytać o coś czego się nie wie? W moim pytaniu kierowałem się tym, że skoro istnieje przepis na coś (w tym przypadku Mistrzowski Miecz) to jest on wykonalny. Cóż, myliłem się, ale to już nie jest moja wina... Więc wyluzuj, panie Mądra Głowo.... :crazy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy w demie Gothica 3 i wogole w Gothicu 3 istnieje takie magiczne cuś jak AA? Bo na Radeonie X1950 PRO, 3 GB RAMu i procku C2D 1,8 GHz ( podkręcony do 3 GHz) nic takiego tam nie mam. Ustawienia na maksa a wygładzania krawędzi nie widać. Próbowałem już kombinować w Catalyst Control Center w ustawieniach AA zmieniać z decyzji aplikacji na manualne ustawienia ( oczywiście maksymalne), ale nadal bez skutku. O co chodzi? Chciałem zakupić Gothica 3 ale teraz stoi to pod znakiem zapytania. Może jakiś patch to zmienia w oryginałce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy12

W lesie mniej wiecej tak na pónoc od Okary, północny wschód od Silden. Jak nie mozesz znalezc to pare stron wczesniej ktos podal adres do takiej interaktywnej mapy.

Aha, dzięki ^^ A w głębi lasu, czy może na obrzeżach ? Wiem, że ciężko to zapamiętać, ale może pamiętasz :)

Btw. link do interaktywnej mapki nie chodzi ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothic'u 3 nie można w żaden sposób odpalić AA. Koleś miał podobny problem na Gf8800gtx. Po prostu nic nie skutkowało, ani instalacja sterowników omegi itp. modyfikacji, ani próby wymuszenia wykorzystania AA z poziomu sterowników. Jeśli mamy wystarczająco mocny sprzęt trzeba się zadowolić wysoką rozdziałką, wtedy brak aa tak bardzo nie przeszkadza.

Btw, nie przekreślałbym gry z powodu byle anti-aliasing'u, tym bardziej, że wątpię byś na radku X1950pro był w pełni zadowolony z działania gry nawet bez tego upiększacza. Chyba, że jesteś jedną z tych osób, które stawiają wygląd ponad wydajnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothic'u 3 nie można w żaden sposób odpalić AA. Koleś miał podobny problem na Gf8800gtx. Po prostu nic nie skutkowało, ani instalacja sterowników omegi itp. modyfikacji, ani próby wymuszenia wykorzystania AA z poziomu sterowników. Jeśli mamy wystarczająco mocny sprzęt trzeba się zadowolić wysoką rozdziałką, wtedy brak aa tak bardzo nie przeszkadza.

Btw, nie przekreślałbym gry z powodu byle anti-aliasing'u, tym bardziej, że wątpię byś na radku X1950pro był w pełni zadowolony z działania gry nawet bez tego upiększacza. Chyba, że jesteś jedną z tych osób, które stawiają wygląd ponad wydajnością.

No to wszystko jasne. Chodzi mi na prawie maksymalnych ustawieniach w miarę płynnie, ale grałem dopiero tylko w tej wiosce w demie. Jeszcze jedno: czy to normalne, że kiedy mam ustawione odległość zanikania obiektów ( czy coś takiego, w każdym razie chodzi o zasięg widoczności) na maks to w praktyce nie wygląda to tak różowo? Czyli widoczność mam całkiem blisko od głównej postaci, trawka, potworki i zwierzątka materializują się trochę zbyt blisko mnie, kiedy powinno się je zobaczyć już ze znacznie większej odległości zgodnie z maks ustawieniami, tak mi się wydaje przynajmniej. Dalsze obiekty widać, ale są rozmazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, znowu problem z tymi lasami, brrr.

Więc przejdę do rzeczy, mianowicie jestem dalej w Silden i mam zabić niewolników, którzy zbiegli z miasta. Tak, wiem, że są w lesie, Zapotek mi to mówił, ale mógłby chociaż powiedzieć w jaką stronę zmierzać i gdzie szukać :? .

Mam nadzieję, że Wy to zrobicie, bo nerwica mnie bierze :P

btw. Aha, jeszcze jedno pytanie, czy zdobędę 75% reputacji w Silden nie zabijając Grompela ?? I nie wykonując zadania, tego w którym trzeba sprowadzić więcej strażników-orków do Silden ? Bo chciałbym się od tego szamana pouczyć później, a jak będę odbijał miasto, to nie chcę mieć więcej orków na głowie :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: czy to normalne, że kiedy mam ustawione odległość zanikania obiektów na maks to w praktyce nie wygląda to tak różowo? (...) Dalsze obiekty widać, ale są rozmazane.

Niestety tak się to prezentuje. Trochę lepiej to wygląda jeśli podbijemy anizotropię do wartości x12 czy x16. Można się też pobawić z ręczną modyfikacją ustawień w pliku .ini. Widziałem kiedyś dość szczegółowy poradnik opisujący dokładnie, które wartości, i w jaki sposób, pozmieniać. Można było w ten sposób osiągnąć całkiem zacne efekty. Jednak bez na prawdę mocnego sprzętu lepiej nawet nie próbować.

@Rudy_12

Niewolników znajdziesz na obrzeżach mapy podążając dokładnie na północ od Silden. Btw, jeśli zamierzasz grać po stronie rebeliantów, lepiej ich nie zabijać tylko odprowadzić do buntowników chowających się w lasach na północny-wschód od Silden. PS: Żeby uniknąć dalszych pytań o położenie npc itp. itd. polecam interaktywną mapę - G3iMap. Link jest na dole strony, wystarczy kliknąć g3imap.rar, rozpakować i gotowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudy_12

Niewolników znajdziesz na obrzeżach mapy podążając dokładnie na północ od Silden. Btw, jeśli zamierzasz grać po stronie rebeliantów, lepiej ich nie zabijać tylko odprowadzić do buntowników chowających się w lasach na północny-wschód od Silden. PS: Żeby uniknąć dalszych pytań o położenie npc itp. itd. polecam interaktywną mapę - G3iMap. Link jest na dole strony, wystarczy kliknąć g3imap.rar, rozpakować i gotowe.

Mówisz o Fremanie, prawda ? Wiem gdzie są, ale u Free...ekhm...Fremana nie ma innej opcji dialogowej niż "pohandlujmy" :/ A co za tym idzie, nie mam zadania, żeby uratować tych niewolników :|

Łaaa ! Mapka nie chodzi :/ Gdy próbuję włączyć G3iMap wyskakuje błąd o następującej treści : "Failed to load control 'GridListbox' from . Your version of may be outdated. Make sure you are using the version of the control that was provided with your application."

Jakieś pomysły ? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Wczoraj tak od niechcenia przejrzałem sobie poradnik do gothica 3 (ta książeczka/gazetka dodana do 13 numeru CDA) i był tam dział (na końcu): "Przedmioty niezbędne do ukończenia wątku głównego". Widziałem, że jest tam pierścień Adanosa i że ma go demon z Gothy. Otóż ja już dawno oczyściłem Gothę (jestem teraz w Trelis), ale demona nie przeszukałem i nie mam tego pierścienia. Da się go jakoś jeszcze zdobyć, bo teraz w Gothcie są buntownicy i wszystkie ciała potworów, jak i demona, zniknęły. Save'u wcześniejszego nie mam :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaa ! Mapka nie chodzi Gdy próbuję włączyć G3iMap wyskakuje błąd o następującej treści : "Failed to load control 'GridListbox' from . Your version of may be outdated. Make sure you are using the version of the control that was provided with your application."

Jeśli się nie mylę znajomy miał podobny problem. Rozwiązała go instalacja... MsOffice. Nie wiem czy sprawę załatwiłaby też instalacja innego pakietu biurowego np. Open Office'a, musisz spróbować, jeśli nie masz msO.

@kame84 Ouć, bolesna sprawa. O ile mi wiadomo demon z Gothy to jedyne źródło pierścienia Adanosa i w żaden inny sposób nie można go zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem. Niedawno zacząłem przechodzić Gothica 3 po stronie orków i dostałem zadanie zlikwidowania buntowników w Reddock. No więc wybrałem się do tego miejsca, wybiłem wszystkich (łącznie z Javierem), a quest jak wisiał w zadaniach bieżących, tak wisi nadal. Mam save z przed paru godzin, ale sie pytam czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu? Co dziwne gram na wersji najnowszej (v1.6), która niby ma zlikwidowane wszystkie błędy. Jak widać nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaa ! Mapka nie chodzi Gdy próbuję włączyć G3iMap wyskakuje błąd o następującej treści : "Failed to load control 'GridListbox' from . Your version of may be outdated. Make sure you are using the version of the control that was provided with your application."

Jeśli się nie mylę znajomy miał podobny problem. Rozwiązała go instalacja... MsOffice. Nie wiem czy sprawę załatwiłaby też instalacja innego pakietu biurowego np. Open Office'a, musisz spróbować, jeśli nie masz msO.

@kame84 Ouć, bolesna sprawa. O ile mi wiadomo demon z Gothy to jedyne źródło pierścienia Adanosa i w żaden inny sposób nie można go zdobyć.

Aha, msO, spox :)

o.O'

O shit. Ja jak zabiłem demona z Gothy, to znalazłem przy nim (o ile dobrze pamiętam) tylko róg demona...omg. Ten czerwony miecz, którego dzierżył chyba wyparował i pierścienia Adanosa nie znalazłem. Kurr...

Nie, nie. Pomyłka, jednak mam ten pierścień Adanosa. Sorki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smd87 napisał: Mam jeden problem. Niedawno zacząłem przechodzić Gothica 3 po stronie orków i dostałem zadanie zlikwidowania buntowników w Reddock. No więc wybrałem się do tego miejsca, wybiłem wszystkich (łącznie z Javierem), a quest jak wisiał w zadaniach bieżących, tak wisi nadal. Mam save z przed paru godzin, ale sie pytam czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu? Co dziwne gram na wersji najnowszej (v1.6), która niby ma zlikwidowane wszystkie błędy. Jak widać nie...

Idź do Uruka, by zaliczył Ci to zadanie lub do przywódcy orków - Kana (jest w Faring).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o wiele poważniejszy problem niż wcześniejsze. Mianowicie jestem w Geldern, mam 90% reputacji i wchodzę do Groka. On wyskakuje z takim tekstem, że złe wieści i że nie będzie ryzykował, oraz że wszystkie nieuczciwe Morry zostaną zabite :| :?

O co chłopakowi biega i dlaczego, to nie wiem. Może Wy znacie odpowiedź ?

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wyzwolisz już kilka miast, Orkowie przestają ci ufać i nie możesz juz dla nich wykonywać questów. Na początku objawia się to właśnie w ten sposób, że gdy spotkasz się z przywódcą jakiejś osady, walnie on takim tekstem jak sam napisałeś, a potem Cię zaatakuje. Jeśli oczyścisz całe kolejne miasto, do następnego nie będziesz miał wcale wstępu, bo Orkowie i najemnicy zaatakują cię, kiedy tylko znajdziesz się w ich polu widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wyzwolisz już kilka miast, Orkowie przestają ci ufać i nie możesz juz dla nich wykonywać questów. Na początku objawia się to właśnie w ten sposób, że gdy spotkasz się z przywódcą jakiejś osady, walnie on takim tekstem jak sam napisałeś, a potem Cię zaatakuje. Jeśli oczyścisz całe kolejne miasto, do następnego nie będziesz miał wcale wstępu, bo Orkowie i najemnicy zaatakują cię, kiedy tylko znajdziesz się w ich polu widzenia.

O Boże :P Da się na nich rzucić jakąś big amnezję ? :P <joke>

To Geldern nie oswabadzam, niech sobie orkowie siedzą. Kij im w... a poza tym już to męczące zaczyna być, te hordy orków które musisz pozabijać :/

Btw. A stracę coś tym, że od hersztów/wodzów zadań nie dostanę ? Bo może troche xp by podeszło :/

A właśnie, da się może na samego herszta/wodza rzucić amnezję, żeby zapomniał o moich czynach ? hmmm...

Ale i tak, dzięki za odpowiedź ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie komuś przyda ,jesli jeszcze ma ten problem. OTÓŻ: mam tą grę prawie od momentu jej pojawienia sie w sklepach(pol.wydanie)-czyli juz całkiem długo...W tym czasie 3 KROTNIE zmieniałem komp.(w sensie główne komponenty-płyta,grafa,procek itd.itp) i NA KAŻDEJ konfiguracji miałem ten sam problem. Od czasu do czasu próbowałem znowu zainstalowac i ponownie dac szanse...moje rozczarowanie i frustracja rosła...NIGDY ale to ANI RAZU nie miałem problemu z gra, ktorego nie rozwiazałbym predzej czy pozniej...z gothicem 3 predzej niz pozniej miałem problem WHERE IS....czyli de facto kaplica-koniec grania. Aż do pewnego pieknego dnia w ktorym kupiłem drugi dysk twardy...tu przechodze do sedna- ROZWIĄZANIE PROBLEMU : 1.zainstaluj system(na uprzednio sformatowanej partycji) 2.zainst. stery od grafy(najnowsze),dzwiekówki(jak masz)i płyty(ale tylko te niezbedne komponenty) 3.zainstaluj gre a nastepnie najnowszy patch(uprzednio sciagniety) i GRASZ. W ZADNYM RAZIE nie instaluj NICZEGO INNEGO a juz nade wszystko jakichkolwiek kodeków audio/video!!!!!!!!zadnego winampa gadu gadu nawet cholernego office !!!NIC NIC NIC. ta gra jest tak spier#$niczona że dosłownie nie wiadomo co moze spowodowac wysypanie sie do WINDOWSA,czasem mam wrazenie ze nawet zainstalowanie drukarki moze cos zrobic tej grze...PODSUMUWUJAC: jesli masz taki problem musisz zainwestowac w 2 dysk twardy(jesli nie masz)i zainstalowac na nim surową winde-i tak długo jak grasz w gothica nic tam wiecej nie instalowac!

Próbowałem wszystkiego,przewertowałem całą siec w poszukiwaniu rozwiazania ,w moim przypadku tylko to odniosło sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...