Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

Szukaj u ludzi jeden ma bodajże ork i Lester (albo jakoś tak) koło świątyni.

Tak, od Lestera dostałem jeden i od Maga Wody. Ten mag dał mi mape z 5 zaznaczonymi miejscami. I w tych miejscach znalazłem jeszcze 2 klucze. Ale tego ostatniego, 5 nie moge odszukać, więc prosze o pomoc.

jeden ma saturas i lester a reszta jest w skrzyniach zaznaczonych na mapie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

1.Podmieniasz pliki z FX files zawartosc folderu lightmap albo no lightmap z "Twoj folder z g3" Data Materials ShaderMaterial Effects.

2.Podmieniasz pliki z folderu Tweaked ini Files z plikami "twoj folder g3" ini.

3.Podmieniasz zawartość plikow z folderu (w UserOptions Files) np. Medium plikiem z "Moje dokumenty" gothic3. Zalezy jaka chcesz miec rozdzielczosc. Musisz wybrać folder z tą rozdzielczoscia i podmienic ten plik.

Mi to nie działa... Ale z instrukcji wynika iz chyba tak trzeba robic. Jak uruchamiam gre to jakies okienko mi sie pojawia i jedyne co moge zrobić to nacisnac przycisk shutdown. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomóżcie mi ocenić jak G3 chodziłby na moim konfigu:

AMD 3200 64

1GB Dual Kingston

7800GT Gigabyte

wszystko na plycie ASUSA

Wiem tylko że Dark Messiash chodził mi b.dobrze na 1024 + FULL DETALE. Lekko czasami dograło tekstury.

Czy możecie ocenić poziom płynności gry na podstawie Dark M?

Która gra chodziła u was płynniej i która jest bardziej zoptymalizowana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł ziom no to jak tak trudno napisac co trzeba zrobic by minimalizer działał??? Z dwusetny ra cie o to prosze ...PROSZE POWIEDZ JAK MAM WGRAC TEGO MINIMALIZERA

Ok, Ok,.... wyluzuj ziomuś już pisze 8) . Więc najpierw ściągnij czwartą wersje tego tweaka:

http://forum.jowood.com/showpost.php?p=191...p;postcount=140

PAMIĘTAJ ŻE PO ZMIANACH PLIKÓW NIE MOŻESZ WCHODZIĆ DO OPCJI W GRZE, JEŚLI TO ZROBISZ WSZYSTKO SIĘ Z POWROTEM PRZESTAWI I BĘDZIESZ MUSIAŁ JESZCZE RAZ ZAMIENIAć PLIKI :!: :!:

później wypakuj winrarem (lub czym tam chcesz :wink: ), wejdź do rozpakowanego folderu, otwórz folder FX Files - zobaczysz dwa foldery: Lightmap (gra lepiej wygląda, gorzej chodzi) i No Lightmap (gra gorzej wygląda, lepiej chodzi), zakładam że wybierasz No Lightmap (z Lightmap robisz dokładnie to samo więc jak chcesz Lighmap możesz go wgrać :D ), no to jeszcze raz: wbijasz do folderu FX Files->No Lightmap->kopiujesz znajdujący się tam plik (ge_default_1_4.fx) i wklejasz go do folderu z grą, czyli: Gothic3->Data->Materials->ShaderMaterial->Effects i wklejasz/zamieniasz (czyli przy wklejaniu pliku jak wyskoczy pytanie czy chcesz zamienić istniejący plik klikasz tak) plik.

Teraz w folderze "minimalizera" wejdź do folderu "Tweaked ini Files" tam zobaczysz dwa pliki - ge3.ini i logo.ini - ge3.ini to ustawienia gothica, czyli rzecz przyspieszająca gre, a logo.ini wyłącza filmiki które się włączają przy uruchamianiu gry (co trochę może przyspieszyć chodzenie gry, gdyż te filmiki zżerają troche ramu), żeby zamienić te pliki: kopiujesz je wchodzisz do folderu z grą (Gothic III)->a następnie do folderu Ini po czym wklejasz/zamieniasz te dwa pliki.

Teraz czas na "UserOptions Files" więc wejdź do tego folderu. Zobaczysz osiem folderów: EvenMoreUltra, Ultra, Highest, High, Medium, Low, Lowest, My Settings, jeśli chcesz żeby gra chodziła jak najlepiej skorzystaj z Lowest natomiast żeby wyglądała jak nejlepiej użyj EvenMoreUltra, zakładam że chcesz żeby gra chodziła jak najpłynniej czyli Lowest (dla innych ustawień zamieniasz ten sam plik, więc jeśli zamiast Lowest wolisz np. Medium nie ma problemu po prostu kopiuj plik z tamtego folderu), więc jeszcze raz: otwierasz folder UserOptions Files->Lowest->później wybierasz rozdzielczość w jakiej chcesz grać (nazwy folderów to rozdzielczość) załuzmy że jest to 640x480 - wiec wchodzisz do tego folderu, kopiujesz plik: UserOptions, po czym wklejasz/zamieniasz go do: Moje dokumenty->gothic3. (żeby ten folder się zrobił musisz chodziarz raz po zainstalowaniu włączyć grę). I to wszystko :!: :!: Powodzenia przy zamienianiu plików no i w grze oczywiście pozdro :D . Mam nadzieję że wyjaśniłem wystarczająco dokładnie co trzeba zrobić (dokładniej chyba się nie dało) jednak gdybyś miał jakieś problemy to spróbuję pomóc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomóżcie mi ocenić jak G3 chodziłby na moim konfigu:

AMD 3200 64

1GB Dual Kingston

7800GT Gigabyte

wszystko na plycie ASUSA

Wiem tylko że Dark Messiash chodził mi b.dobrze na 1024 + FULL DETALE. Lekko czasami dograło tekstury.

Czy możecie ocenić poziom płynności gry na podstawie Dark M?

Która gra chodziła u was płynniej i która jest bardziej zoptymalizowana?

Mi DM chodzil plynnie (demo z CDA) nie wiem jak jest w pelnej wersji bo ta jeszcze nie wyszla...(ech..ciagle ta premiere przesuwaja) ale co moge o Gothicu powiedziec gram na srednich i przycina mi sie! Moze to nie jest klatka po klatce ale w wiekszych miastach gra mi troszke szarpie. W lasach da sie jeszcze grac choc przy wodospadach i innych cudach natury zdaza sie ze gra rwie...Co innego jest na pustyni tam gra zasuwa az milo popatrzec. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko dot. płynności:

Do Elder Scrolls: Oblivion stworzony został program "Oldblivion", który między innymi pozwalał na wyłączenie shaderów. Moja karta obsługuje shadery, ale cały sprzęt nie radzi sobie z ich wyświetlaniem (nawet na minimum). Czy do Gothic'a III też jest taki programik? Jeśli tak, to gdzie go znaleźć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomóżcie mi ocenić jak G3 chodziłby na moim konfigu:

AMD 3200 64

1GB Dual Kingston

7800GT Gigabyte

wszystko na plycie ASUSA

bedziesz mogl pograc jednak przycinki od czasu do czasu (gl w wiekszych miastach) beda. a dm ma zdecydowanie mniejsza ramozernosc wiec tym sie nie sugeruj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł ziom no to jak tak trudno napisac co trzeba zrobic by minimalizer działał??? Z dwusetny ra cie o to prosze ...PROSZE POWIEDZ JAK MAM WGRAC TEGO MINIMALIZERA

Ok, Ok,.... wyluzuj ziomuś już pisze 8) . Więc najpierw ściągnij czwartą wersje tego tweaka:

http://forum.jowood.com/showpost.php?p=191...p;postcount=140

PAMIĘTAJ ŻE PO ZMIANACH PLIKÓW NIE MOŻESZ WCHODZIĆ DO OPCJI W GRZE, JEŚLI TO ZROBISZ WSZYSTKO SIĘ Z POWROTEM PRZESTAWI I BĘDZIESZ MUSIAŁ JESZCZE RAZ ZAMIENIAć PLIKI :!: :!:

później wypakuj winrarem (lub czym tam chcesz :wink: ), wejdź do rozpakowanego folderu, otwórz folder FX Files - zobaczysz dwa foldery: Lightmap (gra lepiej wygląda, gorzej chodzi) i No Lightmap (gra gorzej wygląda, lepiej chodzi), zakładam że wybierasz No Lightmap (z Lightmap robisz dokładnie to samo więc jak chcesz Lighmap możesz go wgrać :D ), no to jeszcze raz: wbijasz do folderu FX Files->No Lightmap->kopiujesz znajdujący się tam plik (ge_default_1_4.fx) i wklejasz go do folderu z grą, czyli: Gothic3->Data->Materials->ShaderMaterial->Effects i wklejasz/zamieniasz (czyli przy wklejaniu pliku jak wyskoczy pytanie czy chcesz zamienić istniejący plik klikasz tak) plik.

Teraz w folderze "minimalizera" wejdź do folderu "Tweaked ini Files" tam zobaczysz dwa pliki - ge3.ini i logo.ini - ge3.ini to ustawienia gothica, czyli rzecz przyspieszająca gre, a logo.ini wyłącza filmiki które się włączają przy uruchamianiu gry (co trochę może przyspieszyć chodzenie gry, gdyż te filmiki zżerają troche ramu), żeby zamienić te pliki: kopiujesz je wchodzisz do folderu z grą (Gothic III)->a następnie do folderu Ini po czym wklejasz/zamieniasz te dwa pliki.

Teraz czas na "UserOptions Files" więc wejdź do tego folderu. Zobaczysz osiem folderów: EvenMoreUltra, Ultra, Highest, High, Medium, Low, Lowest, My Settings, jeśli chcesz żeby gra chodziła jak najlepiej skorzystaj z Lowest natomiast żeby wyglądała jak nejlepiej użyj EvenMoreUltra, zakładam że chcesz żeby gra chodziła jak najpłynniej czyli Lowest (dla innych ustawień zamieniasz ten sam plik, więc jeśli zamiast Lowest wolisz np. Medium nie ma problemu po prostu kopiuj plik z tamtego folderu), więc jeszcze raz: otwierasz folder UserOptions Files->Lowest->później wybierasz rozdzielczość w jakiej chcesz grać (nazwy folderów to rozdzielczość) załuzmy że jest to 640x480 - wiec wchodzisz do tego folderu, kopiujesz plik: UserOptions, po czym wklejasz/zamieniasz go do: Moje dokumenty->gothic3. (żeby ten folder się zrobił musisz chodziarz raz po zainstalowaniu włączyć grę). I to wszystko :!: :!: Powodzenia przy zamienianiu plików no i w grze oczywiście pozdro :D . Mam nadzieję że wyjaśniłem wystarczająco dokładnie co trzeba zrobić (dokładniej chyba się nie dało) jednak gdybyś miał jakieś problemy to spróbuję pomóc :wink:

(ej ale jak zamianiam to w MOICH DOKUMENTACH"UserOption" to nie pokazuje sie czy chcesz zamianic pliki itp tylko wklejam i mam dwa USER OPTION(tak powinno byc???))JAKI ZIOM :wink: ....ale ja to mam pecha jak wlaczam gre pokazuje sie cos takiego "WHERE IS GURU"...wiecie co poradzic na tego typu błąd?????? Ej Ty ziomie wyslij mi cos na gg jest podspodem i podpisz sie SPEC OD GOTHICA :P a teraz co mam zrobic "WHERE IS GURU"i czy gra GOTHIC 3 z tym minimalizreem pojdzie na Geforce 2 mx 64 mb???moze i smieszne ale na innym forum admin piokazal filmik jak gostek smigal na tej karcie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ej ale jak zamianiam to w MOICH DOKUMENTACH"UserOption" to nie pokazuje sie czy chcesz zamianic pliki itp tylko wklejam i mam dwa USER OPTION(tak powinno byc???

raczej nie, masz dwa identycznie nazywające się pliki :?: może zmieniłeś przez przypadek nazwę albo cały folder zamiast pliku wgrałes :?:

))JAKI ZIOM :wink: ....ale ja to mam pecha jak wlaczam gre pokazuje sie cos takiego "WHERE IS GURU"...wiecie co poradzic na tego typu błąd?????? Ej Ty ziomie wyslij mi cos na gg jest podspodem i podpisz sie SPEC OD GOTHICA :P a teraz co mam zrobic "WHERE IS GURU"i czy gra GOTHIC 3 z tym minimalizreem pojdzie na Geforce 2 mx 64 mb???moze i smieszne ale na innym forum admin piokazal filmik jak gostek smigal na tej karcie :roll:

na ten błąd spróbuję znaleźć rozwiązanie jak najszybciej ale potrzebuję trochę czasu, wydaje mi sięże jest to od karty graficznej, gdyż geforce2 nie obsługuje żadnej wersji Shaderów wymaganych nawet chyba z tymi przeróbkami. Spróbuje coś wykombinować :wink: pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak ty zrobiles minimalizera to u ciebie jak wyglądało niebo bo to jest dla mnie wazne??...

tekstura w sumie tragiczna nie była ale takie jakby półkola śmieszne były, to znaczy niebo zaokrąglone było :D :twisted: - screena niestety nie pokaże bo gothica teraz zainstalowanego nie mam.

Ej jak tu wkleic fotke z mojego kompoa byl wam pokazal to "WHERE IS THE GURU"??

prawdopodobnie zdjęcie musi być na necie (czyli musisz na jakiejś stronie je umieścić) i linka podać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lAPTOP NA GOTHICA 3.

otóż chcę sobie kupić laptopa, ale takiego "dobrego" zeby Gothic 3 poszedl na nim na średnich/dużych detalach. Moglibyście mi polecić jakiegoś????? TYlko nie na allegro, najlepiej w skilepie internetowym!!!

Hmm...szczerze mówiąc nie wiem czy takiego laptopa znajdziesz, jeżeli tak to będzie to raczej drogi interes i raczej nieopłacalny. Ale jeżeli tak chcesz...

Otóż Gothic 3 NIE chodzi na zintegrowanych kartach grafiki, jeżeli laptop ma taką, to nawet jeżeli jest w nim 2 GB RAM i szybki procesor, to gra i tak nie ruszy. Więc jezeli kupujesz laptopa pod G3, to musi on miec niezintegrowaną grafikę, przynajmniej 256 MB i z obsługą SM 2.0/3.0. Poza tym procek, otóż G3 był tworzony podobno pod dwa rdzenie, więc taki procesor musi byc, a jeżeli nie ma, to musi miec jakieś 3 Ghz. RAM'u nie miej niż 1/1.5 GB.

Na takim kompie G3 ruszy na pewno na średnich, a może i wysokich. Wraz z tweakami powinno byc już OK. Inna sprawa, czy taki laptop istnieje :P i czy jego cena nie przyprawia o mdlenie...Po prostu Gothic 3 to nie gra na wytrzymałośc zwykłego laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ej ale jak zamianiam to w MOICH DOKUMENTACH"UserOption" to nie pokazuje sie czy chcesz zamianic pliki itp tylko wklejam i mam dwa USER OPTION(tak powinno byc???

raczej nie, masz dwa identycznie nazywające się pliki :?: może zmieniłeś przez przypadek nazwę albo cały folder zamiast pliku wgrałes :?:

))JAKI ZIOM :wink: ....ale ja to mam pecha jak wlaczam gre pokazuje sie cos takiego "WHERE IS GURU"...wiecie co poradzic na tego typu błąd?????? Ej Ty ziomie wyslij mi cos na gg jest podspodem i podpisz sie SPEC OD GOTHICA :P a teraz co mam zrobic "WHERE IS GURU"i czy gra GOTHIC 3 z tym minimalizreem pojdzie na Geforce 2 mx 64 mb???moze i smieszne ale na innym forum admin piokazal filmik jak gostek smigal na tej karcie :roll:

na ten błąd spróbuję znaleźć rozwiązanie jak najszybciej ale potrzebuję trochę czasu, wydaje mi sięże jest to od karty graficznej, gdyż geforce2 nie obsługuje żadnej wersji Shaderów wymaganych nawet chyba z tymi przeróbkami. Spróbuje coś wykombinować :wink: pozdro :D

OK to poszukaj cos a co do tego nieba to jaki ono ma kolor,barwe,niebieskie,czarne:/,takie jak w G2????dzieki ze sie fatygujesz dla mnie co do tego "Where is the Guru" jak cos znajdziesz to powiedz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ej ale jak zamianiam to w MOICH DOKUMENTACH"UserOption" to nie pokazuje sie czy chcesz zamianic pliki itp tylko wklejam i mam dwa USER OPTION(tak powinno byc???

raczej nie, masz dwa identycznie nazywające się pliki :?: może zmieniłeś przez przypadek nazwę albo cały folder zamiast pliku wgrałes :?:

))JAKI ZIOM :wink: ....ale ja to mam pecha jak wlaczam gre pokazuje sie cos takiego "WHERE IS GURU"...wiecie co poradzic na tego typu błąd?????? Ej Ty ziomie wyslij mi cos na gg jest podspodem i podpisz sie SPEC OD GOTHICA :P a teraz co mam zrobic "WHERE IS GURU"i czy gra GOTHIC 3 z tym minimalizreem pojdzie na Geforce 2 mx 64 mb???moze i smieszne ale na innym forum admin piokazal filmik jak gostek smigal na tej karcie :roll:

na ten błąd spróbuję znaleźć rozwiązanie jak najszybciej ale potrzebuję trochę czasu, wydaje mi sięże jest to od karty graficznej, gdyż geforce2 nie obsługuje żadnej wersji Shaderów wymaganych nawet chyba z tymi przeróbkami. Spróbuje coś wykombinować :wink: pozdro :D

OK to poszukaj cos a co do tego nieba to jaki ono ma kolor,barwe,niebieskie,czarne:/,takie jak w G2????dzieki ze sie fatygujesz dla mnie co do tego "Where is the Guru" jak cos znajdziesz to powiedz :)ej wogule jakie mam wybrac USER OPTION FILES tak w tym minimalizerze by grafa byla jak w Gothicu 2????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moze mi pomozecie. Kupilem Gothica zainstalowlem patch 1.8. Gdy odpalam Gothica wszystko jest ok. Dopiero po zaladowaniu sie paska po wcisnieciu Nowa Gra, pokazuje sie ekran gry i nic sie nie dzieje O,o. Co moge zrobic zeby lepiej mi to działało?

moj komp to

Procesor- Sempron 3000+

Karta- Graf GeForce6600

RAM- 512 MB

U kolegi który ma karte graf słabsza niz moja, a reszta to samo, jakos Gothic odpala ;xx

HELP ME :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moze mi pomozecie. Kupilem Gothica zainstalowlem patch 1.8. Gdy odpalam Gothica wszystko jest ok. Dopiero po zaladowaniu sie paska po wcisnieciu Nowa Gra, pokazuje sie ekran gry i nic sie nie dzieje O,o. Co moge zrobic zeby lepiej mi to działało?

Pomylśmy.... jesteś pewien że kupiłeś G3 i instalowałeś patha 1,8?? G3 jest z tym pathem sprzedawany, a występujący u Ciebie problem ma miejsce z pirackimi wersjami G3 z tego co się orientuję. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jeden problem - gdzie blisko Camp Deu lub Ardei można wykopać Iron Ore i jak to się wykopuje? Potrzebne mi to jest do wyrobu jednego miecza...

Do wydobywania rudy żelaza ( jak i innych składników) potrzebny będzie Ci kilof, który z pewnością już masz ( a jeśli nie to zakup w Cape Dun , Reddock , lub Ardei .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...