Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Orcs Must Die! (seria)

Polecane posty

W Shanku "jedynce" to była kosmetyka - inny wygląd postaci bez wpływu na jej możliwości. Odblokowywało się je wykonując coś na kształt osiągnięć (które też, swoją drogą, są w Shanku) - np. by odblokować Horror Shanka (gość w masce hokeisty zbryzgany krwią), trzeba było uśmiercić 100 przeciwników za pomocą piły łańcuchowej, by odblokować kostium Spartanina trzeba było ukończyć kampanię coop. W Shanku 2 jest podobnie, z tym, że już kostiumy (a raczej - postacie) mają różne statystyki - jeden zadaje większe obrażenia ale za to ma mniej zdrówka, inny zadaje szybsze ale słabsze ciosy. Więc w OMD!2 to pewnie też raczej będzie kosmetyka - inny wygląd postaci, coś jak szata pogromcy orków w OMD! :). Z odblokowywaniem to nie wiem - może się będzie je kupowało za czaszki, może będzie tu coś na kształt osiągnięć.

Jeśli chodzi o ulepszenia - też tak myślałem (a dokładniej - tak wynikało z treści artykułu na Joystiq), ale jak na filmiku na streamie gość nie wykupywał ponownie ognistego ogra, to wniosek był oczywisty. Mi taki układ już bardziej odpowiada - wybieram ulepszenie, które bardziej mi pasuje i nie ponoszę żadnych dalszych kosztów ("opłaty abonamentowej" za używanie danego ulepszenia :D), dopóki nie postanowię wypróbować tego drugiego :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom... i dobrze, że w ogóle można je zmieniać od własnego widzimisię... Choć między nami mówiąc... ognisty is poor choice - jakby wziął Lodowego, to by go Icebaty nie mogły zamrażać... z resztą, o jego skillu długo by można mówić. :D

A ja myślę, że różne stroje mogą mieć różne właściwości... nie wiem, jak było w OMD!, ale nawet tam ten "bladestaff" zmieniał wygląd i to na tyle, że podejrzewałem go o zmianę właściwości. Nieznaczną, ale jednak. Ale nie obraziłbym się na kosmetyczne skórki... jeśli tylko będzie sobie można wybrać je poprzez grę, a nie wykupienie DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nie mam do tej "pułapki". W pewnych okolicznościach bywa przydatna :). Ale nie jest to coś, co bym chciał zobaczyć na jednym z pierwszych dłuższych filmów pokazujących grę w akcji. Z oczywistych względów wolałbym obejrzeć sobie to, co jest nowe. Ewentualnie w jaki sposób poprawiono Steam Trap :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na pełną wersję na Steamie. I tak kupię, więc po co mi demo :trollface: ? Po "jedynce", to wszystkie pozycje ze stajni Robot Entertainment można brać w ciemno. Poza tym statystyki z dema przechodzą do pełnej wersji, więc i tak trzeba będzie zakładać nowy profil w sierpniu.

Podsumowując:

Demo? Nie.

Pełna wersja? Jak najbardziej :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisują się? Ja gdzieś na forum RE czytałem, że właśnie nie i dlatego niektórzy nie będą grać. Ja... nie wiem, czy będę grał w demo. xD Doczekać się nie mogę, a pre-order już od dawno się grzeje na profilu... Może uda się wytrzymać te 3 dni?

Swoją drogą - z okazji OMD!2 jest 75% zniżka na jedynkę, nawet w wersji GOTY. Teraz kosztuje około... 2,5 euro? Dobra okazja dla osób, które jeszcze nie grały, a przy okazji "zarezerwują" sobie dodatkowy kontent w dwójce.

EDIT: Tak, nie będzie żadnych danych przenoszonych z dema. Jeden z twórców to na pewnym streamie potwierdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobra wiadomość dla osób, które się wahają i którym gra może potencjalnie się spodobać. Zresztą ponad 21000 rekomendacji na Steamie oraz wysokie oceny prasy branżowej mówią same za siebie.

Ta gra jest po prostu dobra :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest, chociaż skoro nie można mieć jednocześnie Sorcerki i WM na jednym profilu... to czemu mają tyle podobnego sprzętu? Sorceress ma nawet kuszę! (nomen omen tego mi brakowało - różdżka jest fajna, ale z kuszy zabiłbym znacznie więcej i znacznie szybciej orków)

Nic to, czekam na pełną wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, rzutem na taśmę zaliczyłem Finał na Koszmarze, trochę pobawiłem się Lost Adventures (te poziomy nawet na magu bitewnym stanowią niezłe wyzwanie :)), teraz czekam do jutra. Oby OMD!2 chodził mi lepiej, niż jego demo (może pozwolą włączyć całkiem AA :)), bo inaczej się okaże, że gra sobie poczeka "trochę" na zakup nowego sprzętu :(. A niby wymagania są takie same...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... na ich forum ktoś z RE pisał, że ustawienie na "1" AA powinno go wyłączyć. Poza tym - w opcjach 'gameplay' też są jakieś, IMO, opcje techniczne - np. ilość gibbów czy ragdolla.

Jestem zły - dopiero za jakieś 5-6h gra wystartuje... a tak liczyłem, że już można zagrać. Jasna cholera... >.<

Widzę, że nikt się nie pali do komentowania... :P

Skończyłem już normal, samotnie dobiłem 31 fali na pierwszej mapie endlessowej, 15 achievementów zdobyłem, plus minus jakieś 300 czach. Jest świetnie, tylko... szkoda mi trochę, że coś jeszcze nie stykało do końca - zdarzające się momentami teleportacje orków, które się powaliło, nie mówiąc już o przestrzeliwaniu ich przy odległości pointblank. Ale poza tym - Sorceress, nowe zabawki, które trzeba obczaić, Sorceress, więcej magii, Sorceress... można tak wymieniać długo. :trollface:

Tak więc (czego można było się spodziewać) polecam grę całym sercem. Teraz tylko nightmare, pozostałe acziki... i odblokowanie każdej broni/pułapki/trinketu plus ulepszenie wszystkiego na maksa. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest jeszcze jedna kwestia - 4 czachy są za utrzymanie wszystkich punktów szczeliny, piąta - za zmieszczenie się w limicie czasowym smile_prosty.gif.

Pseudo EDIT :).

No i zaczęło się - Fire & Water "Booster Pack", po mojemu - DLC. Za $4.99, w strefie euro pewnie też będzie 4,99, tylko, że euro. Zawartość zbliżona do DLC z OMD! - trzy nowe pułapki: Web Spinner, Ceiling Darts i Floor Portal, dwa (sześć) nowych potworów: Fire Lords, Fire Elementals, Firelings, Water Lords, Water Elementals, Waterlings, trzy nowe poziomy: Traffic Jammed, Double Decker, The West Wing, trzy poziomy w Endless: The Library, Double Decker, The West Wing i dodatkowa bonusowa czaszka, za przejście poziomu bez użycia pułapek (wygląda na to, że teraz na perfekta będzie 6 czaszek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... tylko na jakich poziomach będzie możliwe zwycięstwo tylko z najemnikami i czarami? Z tych pierwszych tylko łucznicy i paladyni mają leczenie, ale orkowie w dwójce zadają większe, chyba, obrażenia... przez co paladyni tak dobrze już sobie nie radzą.

BTW: To są dwaj nowi przeciwnicy - żywiołaki ognia i wody na zasadzie Ziemiolordów. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra tu jeszcze w OMD!2 ktoś poza mną i Bethezerem :D? BTW, jeśli są jeszcze tacy, co nie wiedzą - wyszło drugie DLC "Family Ties", cena 4,99 euro, zawartość zbliżona do poprzedniego, tyle, że zamiast nowych pułapek mamy nowe fanty - Stone Staff, Teleportation Ring i Jar of Ghosts. Reszta to standard - trzy poziomy (Triple Threat, Breakneck Triad, Rush Hour), trzy "nowe" poziomy w Endless (Breakneck Triad, Stairs of Doom, Servant Entrance), nowi przeciwnicy (Ball and Chain ze świtą goblinów uzdrowicieli), nowa czaszka za przejście poziomu bez użycia many i (wow, nowość) kostiumy z "orczego runa".

PS Do 1.10.2012 jest "promocja" -20% na wszystkie DLC (również to nowe, a także soundtrack), czyli są po 3,99 euro sztuka. Jeśli ktoś uważa, że się opłaca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktoś gra? - pewnie, że tak ! ;p, pytanko : (jeśli wogóle po takim czasie da odpowiedzieć) Czy znasz kogoś lub sam masz zrobionego arciva : "Robot też człowiek"? Będe bardzo prosił o rundkę w takim razie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tę grą za namową kolegi i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Świetne poziomy, pułapki no i oczywiście orki. Ruchy i komentarze bohatera są bezbłędne. W idealny sposób pomaga po stresującym dniu w pracy i w szkole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladies and Gentlemen:

Orcs Must Die! Unchained

Ponieważ powyższa strona niespecjalnie zawiera wartościowe informacje, dla cierpiących na googlowstręt wink_prosty.gif zarzucę tym linkiem, jest tam sporo konkretów smile_prosty.gif (jest nawet przybliżona data premiery - "late 2014").

W skrócie: gra będzie drużynowym pvp (będzie też single z botami, o jakimś konkretnym trybie dla samotników na razie nic nie wiadomo), chyba najbliższa Demigodowi - z jednej strony bronimy swojej twierdzy, z drugiej - atakujemy twierdzę przeciwnej drużyny. Ustawiamy pułapki (jak to w OMD!) ale też wysyłamy sterowanych przez AI podkomendnych (podoba mi się screen na IGN z zakonowymi podkomendnymi - niedźwiedź w zbroi płytowej rządzi biggrin_prosty.gif ), każda postać, którą może wybrać gracz, ma mieć własne unikatowe charakterystyki (osobisty udział w młócce też bierzemy smile_prosty.gif ).

Co mnie niepokoi - F2P... Oby nie wyszło (mimo wszystko) P2W (a już w pakietach z dostępem do alfy/bety jest mowa o wirtualnej walucie...).

Co mi się nie podoba za bardzo - możliwość mieszania hordy z Zakonem, imo powinny być oddzielne frakcje z własnymi bohaterami i "mięsem armatnim" (patrz screen z IGN smile_prosty.gif ), nawet jeśli to drugie by się tylko wyglądem miało różnić. Poza tym strona www gry... W tej chwili to jeden śmietnik pełen bełkotu napisanego po polskawemu ("patałajstwo"? a nie chodziło czasem o "tałałajstwo"?), którego chyba jedynym przeznaczeniem jest sprzedaż wejściówek do alfy/bety (w cenie od 60 do 450 zł!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jest to typ gry, która odpowiednio cieszy po dawkowaniu jej sobie w małych ilościach. Sama koncepcja strzelania i kopania orkowych tyłków jest ciekawa, ale żeby jakoś wciągało, to raczej nie można tu o czymś takim mówić. A szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...