Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KubX

Monitor 22-23 cale do 600 zł

Polecane posty

Teraz już po skompletowaniu nowej grafiki pora na nowy monitor - leciwy samsung 940bf działa wyśmienicie ale pora na coś nowego ;] W związku z tematem mam też kilka nurtujących mnie pytań:

Teraz widuję sporo monitorów LED, praktycznie każdy sklep oferuje ich co nie miara. Jednak po wgłębieniu się w specyfikację są to monitory z podświetleniem LED z matrycą TN czyli generalnie lipa ;/

Szperając w internecie liczyłem na znalezienie jakiegoś dobrego i taniego monitora PVA lub S-PVA. Znajomy z bloku obok kupił sobie pół roku temu fajnego samsunga za 480 zł z S-PVA 23 cale i sobie chwali.

Jest jeszcze jedna rzecz a propos monitorów 22 calowych - zaglądając w specyfikację okazuję się, że mają 21,5 cala. Jak to jest z wyświetlaniem grafiki w rodzielczości 1920x1080 - będzie ona na pełnym ekranie czy pojawią się paski? Co jak co ale 21,5 cali to chyba dosyć nietypowa przekątna.

P.S. jeśli by miał wejście hdmi to bym się nie obraził :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc LED z matrycą inną niż TN można na palcach policzyć. Praktycznie wszystkie LEDy to TNki. Z wyjątków można wymienić np. IPS236V-PN (669zł w esc.pl). Ew. jego mniejszy brat IPS226V-PN.

Jeśli wolałbyś coś jeszcze bliżej 600zł, to np. BenQ G2420HD/HDL, ale to już matryca TN.

Co do przekątnej - nie ma znaczenia. Grunt żeby maksymalna (optymalna) rozdzielczość miała te same proporcje co monitor (i w tym przypadku tak jest - 16:9). Zresztą gdyby miały się pojawiać pasy, to takie monitory byłyby idiotyzmem. Ogółem z jakiegoś powodu monitory 16:9 zwykle mają 21,5", podczas gdy 16:10 (teraz już słabo dostępne) występują najczęściej jako pełne 22".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...