Skocz do zawartości

Samsung P2470HD vs. P2370HD vs. LG M2550D


Kisiel94

Polecane posty

Witam, tak jak w temacie.

LG M2550D - 1000zł-1100zł

P2470HD - u mnie w mieście za 850zł

P2370HD - u mnie w mieście za 750zł

Co wg. was jest lepsze i dlaczego?

PS. Czy warto kupować LED (LG)?

PS2. I chyba, że znajdzie się monitor bez tunera i naprawdę będzie godny uwagi to też mogę się zastanowić.

PS3. Ma być min. 24" (od biedy 23")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, oba monitory solidne, funkcjonalne i świetnie wykonane. Tylko te niepotrzebne tunery TV, które windują cenę w górę, a nie każdemu się przydadzą...

Opinię o tych Samsungach mogę wystawić jak najbardziej dobrą i ogólnie na + :) Widziałem jeszcze w akcji model P2270HD i również trzyma poziom. Co do LG się nie wypowiadam, a jeśli interesuje Cię 23/24 cale, to może warto spojrzeć na Iiyamy / BenQ ? Co do drugiego, polecam model G2420HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak by nie patrzeć na cene tych modeli co ja podałem i ty URGON to który monitor jest lepszy?

Ja kiedyś czytałem o tym benQ, ale sobie odpuściłem, bo kasy nie miałem, teraz z kolei na zime będę sobie mógł kupić, a tuner by się przydał, oglądałbym w swoim pokoju.

Konkretnie - Czemu polecasz BenQ G2420HD? (w sumie jak na taki monitor teraz jest tani, 650zł max. wszystko wyjdzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma w pokoju tego LG i w sumie nie jest zły, ale ma kilka wad, np. długo się włącza, oraz jakość obrazu(szczególnie ostrość) nie jest taka super, w porównaniu z moim G2222HDL który jest warty ok 400 zł :) Zdaje mi się że to przez to, że nie jest to tylko monitor do pc, ale także robi jako TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/2349820_komentarze/

"Czas reakcji 8 ms" - jeżeli to prawda to odpada, szukam raczej monitorów TN (ponoć mają lepszy czas reakcji, ale za to kolory ciut gorsze)

Jak na razie to jestem za BenQ G2420HD (mam na myśli te bez tunera)

A z tunerem to jeszcze nie wiem.

PS. I nie szukam 32", jak już to może być 24"-26" ale 26" to już jest granica, ponieważ nie miałbym gdzie to postawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy od zwykłych LCD różnią się tylko podświetleniem. Troszkę poprawia to kontrast i kolory, ale i tak się ma to nijak do IPSa. Szczególnie że polecany przez nas E2370V-BF (jak i jego tańszy brat IPS236V-PN) również mają LEDy.

No cóż - rób jak uważasz. Wg mnie płacenie 650zł za TN i to w dodatku zaledwie 21,5" to jakaś pomyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam samsunga SyncMaster B2430HD - monitor z tunerem , 24 cale , matryca TN.

Jeśli chodzi o gry to nie mam żadnych zarzutów , sprawdza się tak jak każdy inny monitor.Nie jestem znawcą,ale jako zwykły gracz mogę powiedzieć,że kolory i cała funkcjonalność w normie.

Jako TV - sprawdza się co najmniej dobrze. Głównie filmy oglądam nie z fotela, tylko z łózka, więc patrze na wszystko trochę z dołu - i tutaj widać wadę TN - ale tak czy inaczej jest wszystko znośne bo monitor ma funkcje magicAngle , która "rozjaśnia" czerń(największa zmora TN i kątów widzenia) i np. jak jest jakiś film i akcja dzieje sie w przyciemnionym pomieszczeniu , czy jakies inne ciemne miejsce to widać co tam się dzieje a nie,że masz na monitorze czarną plame i nic nie widać - tak łopatologicznie.

Prócz tego,że nie jest to IPS , drugą wadą jest,że strasznie zbiera kurz :P ale u jednych to problem, u innych nie.

Więc generalnie gdyby to był IPS to by był na prawdę mega super monitor, a tak, to jest tylko super monitor :D

No i posiada wszystkie potrzebne zlącza i do TV, jak i PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...