Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Omas

Problem z BSOD

Polecane posty

Witam! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż to jest 4 próba napisania tego postu, więc mam nadzieje że moje wysiłki nie pojdą na marne...

Ale do rzeczy. Niedawno zakupiłem nowy komputer, który miał mi wystarczyć na dobre 5 lat. Nie wszystko poszło zgodnie z planem i po 1-2 tygodniach użytkowania przestał współpracować i zaczął mi wyświetlać na ekranie tzw. BSOD'y.

Na początku było ich mało, pojawiały się podczas grania w gry wymagające (Wiedźmin 2), potem coraz częściej występowały (podczas gry w np. League of Legends) aż doszło do tego momentu, że BSOD'y włączają się nawet przy przeglądaniu stron internetowych, czy katalogów na dysku.

Każdy BSOD wyświetla taki kod błędu: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Po chwili komputer się resetuje, włącza się Windows 7, wyświetla się komunikat że odzyskał sprawność itp itd etc.

Proszę Was o pomoc w zlikwidowaniu tego problemu, bo na tym komputerze już nie da się normalnie pracować...

Dodam, że SMART dysku jest w porządku.

Co może być tego przyczyną? Na początku nic się nie działo, dopiero teraz zaczął się buntować :(. Z góry dzięki za pomoc

Edit: Właśnie pojawił się BSOD z innym kodem:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Stop 0x000000D1 (0xFF84B0DC, 0x00000002, 0x00000000, 0xFCB6A9BC)

I jak tu się nie denerwować, człowiek kupuje składaka żeby mieć pewne komponenty, a tu się nagle zaczyna psuć. Złośliwość rzeczy martwych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zapomniałem o konfiguracji :)

CPU: Intel Core i5-2500K 3,3GHz

GPU: Asus GeForce GTX580 DCII

MB: ASRock P67 PRO3

RAM: GoodRAM 4GB DDR3 1333MHz CL9

HDD: Samsung HD103SJ 1 TB

ODD: Samsung SH-S223C SATA

PSU: Corsair 650W [CMPSU-650TXV2EU]

Case: SilentiumPC Pilum 400 Pure Black

Komputer kupowany niedawno, przesiadłem się ze starego komputera z marketu.

Kupowałem w esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...