Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kostek941

Rozwiązany: Trochę pytań odnośnie OC

Polecane posty

Witam. Mam kilka pytań odnośnie OC. Przeczytałem w tipsomaniaku trochę o tym i nadal nie rozumiem kilku rzeczy a mianowicie:

1. Komputer składał mi znajomy "specjalista" mojego ojca i nie wiem czy kręcił procesor. Mogę to jakoś sprawdzić?

2. Mam wersję BIOS-u AMI i w tych zakładkach które są podane w Tipsomaniaku wszystkie opcje są nastawione na "Auto" Czy trzeba coś zmieniać żeby podkręcić procesor.

3. Mój procesor to AMD Phenom X2 555 BE a zasilacz BeQuiet PurePower 530W (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę). Do jakiej maksymalnej wartości mogę (jeśli wogóle mogę) podkręcić ten procesor?

4. Wczoraj próbowałem raz zmienić jedną opcję BIOS-u a mianowicie CPU Ratio na 18 (w tipsomaniaku jest napisane , że powinno być 16 a ja mam auto) ale komputer trochę głośniej chodził. Sprawdzałem temperatury i było chyba ok (39 stopni). Czy komputer po OC będzie chodził głośniej?

to chyba tyle na początek. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W pkt 4 napisałeś że mnożnik był na AUTO, więc OC na 99% nie było.

2. Nie wiem o które opcje dokładnie chodzi (nie mam Tipsomaniaka pod ręką), ale generalnie rzecz biorąc ustawienie AUTO to wróg podkręcania. Może i tak podkręcisz szybciej, ale okupisz to np. wyższymi temperaturami (jeśli AUTO będzie zawyżać napięcia).

3. Zależy od procesora. Zwykle bezpieczna wartość to ok. 4GHz, ale to zależy od tego jakie będziesz mieć temperatury i ile Twój procesor będzie potrzebował V do takich taktowań.

4. OC = wzrost temperatur -> wzrost głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podkręcać za pomocą mnożnika, to wystarczy podnosić CPU Ratio o najniższą możliwą wartość i testować stabilność procesora. Jeśli staje się niestabilny, to należy mu zwiększyć o odrobinę napięcie (vcore). Jeśli się przegrzewa to należy w tym momencie przerwać OC.

Maks. napięcie to 1,4-1,45V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...