Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lord Nargogh

FA Championship Menager - Biuro

Recommended Posts

Zasady 4.1

- Każdy uczestnik bierze zawodników z listy zawodników podanej przez daveNWN 11-14 zawodników w kazdym zespole

- Każdy uczestnik jeśli ma ponad 11 zawodników musi podać skład na następny mecz czyli jeśli użytkownik nie wystawił w meczu zawodnika X a w prawdziwym meczu strzelił on gola nie będzie się to liczyło.

- Każdy uczestnik tworzy własny klub ( Wymyśla nazwę, herb, hymn )

- Każdy uczestnik na sam początek dostaje 80 mln FA

- Każdy uczestnik musi dokładnie obserwować klub każdego z swoich zawodników (Musi podać kiedy odbędzie się mecz i zdać z niego relacje, m,in : Liczba strzelonych bramek, kontuzji oraz kartek ( Jedynie zawodnika(ów) którzy są w zespole uczestnika) w ramach oszustwa uczestnik dostanie kare pieniężną) Wszystkie powyższe rzeczy bierze z tej strony Klik

- Każdy uczestnik musi mieć Min . 3 Napastników , 3 pomocników, 3 obrońców, 2 bramkarz czyli 11 zawodników (Uczestnik może zrezygnować z jednego bramkarza i wziasc za niego dowolnego zawodnika, ale jeśli bramkarz nie pojawi się w meczu uczestnik nie dostanie pieniędzy)

Pieniądze

Pieniądze będą najważniejszym elementem gry. Na samym początku każdy otrzymuje 50 mln na początkowa licytacje zawodników. Jeśli pieniądze Uczestnika spadną poniżej 0 kończy grę. Moze ew. prosić bank o kredyt (Patrz -> Bank).

Pieniądze zdobywamy ew. tracimy w następujące sposoby

Zdobywamy

- Jeśli nasz zawodnik strzeli bramkę w prawdziwym meczu dostajemy:

- Zwykła (40 Tys)

- Wolny (55 Tys)

- Karny (35 Tys)

- Dwa gole (70 Tys)

- Hat-trick (100 Tys)

- Każdy następny gol +25 tys czyli : 4 gole 125, 5 goli 150 itd.

- Zawodnik meczu + 20 % do zysków

Obrońca

Jeśli obrońca strzeli gola dostaje 70 tys FA. Jeśli drużyna obrońcy którego mamy w zespole nie straci gola dostaniesz dodatkowe 30 tys jeśli straci 1 gola dostajemy 10 tys jeśli straci więcej nic nie dostajemy

Bramkarz

Jeśli drużyna w której mamy bramkarza nie straci żadnego gola dostajemy bonus +20 % do zysków jeśli 1 + 5 %, 2 -5 %, 3 - 15% ITD

Bonusy :

- Król strzelców + 5 tys do każdej zarobionej (lub straconej) kwoty dla całej drużyny( wyjaśnienie: Jeśli mamy zawodnika który jest królem strzelców to jeśli inny zawodnik strzeli gola zamiast 40 tys dostaje 45 tys. Zamiast 60 tys zabranych za zolta kartę tracimy 55.)

- Mecz turniejowy Jeśli zawodnik strzeli gola w meczu turniejowym dostanie bonus + 20 %

Tracimy

- Bramka samobójcza (- 100 Tys)

- Zolta kartka (- 60 Tys)

- Czerwona kartka (- 160 tys)

- Place zawodników (-1% wartości transferowej. Jeśli zawodnik jest wart 3,6 mln FA płacisz mu codziennie 36 tys FA)

Cały bilans będzie podliczane przez MG w piątek

Stadiony

Stadiony będą dodatkowym miejscem zarobku co poziom mogą pomieścić więcej ludzi:

1 Poziom (każdy ma na początku ten stadion) 5 tys na dzień

2 Poziom Koszt 320 tys - 25 tys na dzień

3 Poziom Koszt 460 tys - 30 tys na dzień

4 Poziom Koszt 590 tys - 50 tys na dzień

5 Poziom Koszt 710 tys - 60 tys na dzień

6 Poziom Koszt 955 tys - 75 tys na dzień

7 Poziom Koszt 1,4 mln - 100 tys na dzień

Transfery

Raz na jakiś czas będą robione czasy transferowe. Można wtedy kupować zawodników od innych graczy lub wymieniać się nimi ( Z oplata lub bez to decyzja użytkownik)

Jeśli w realnym świecie zostanie kupiony do innego klubu zawodnik użytkownik traci go ale dostaje równowartość sumy za jaka ten zawodnik został kupiony. Użytkownik musi w przeciągu 3 dni znalesc zastępstwo za zawodnika inaczej dostanie kare pieniężna.

Czasami przez mistrzów gry będą wystawiani zawodnicy na sprzedaż. Oznacza to ze MG podaje listę zawodników np. X-500 tys Y-130 tys Z- 1.5 mln. Użytkownik może wtedy kupić tego zawodnika, jeżeli jednak posiada już 14 zawodników będzie musiał wymienić wybranego przez siebie zawodnika, lub jeśli będzie chciał kupić bardzo dobrego zawodnika MG może zażądać od użytkownika któregoś z pośród jego składu. Użytkownik w takiej sytuacji może: zgodzić się, zrezygnować albo negocjować, czyli może dać więcej ale nie da zawodnika w zamian (chyba ze ma 14 wiec musi oddać jednego).

Bank

Od banku możemy brać pożyczki jeśli mamy za mało pieniędzy na jakiś wydatek albo gdy jesteśmy zagrożeni przegraniem gry. Bank może się nie zgodzić na wydanie kredytu. Uczestnik biorący pożyczkę musi oddać cala sumę z % po określonym czasie jeśli tego nie zrobi jest zagrożony zabraniem jakiegoś zawodnika z jego składu. Jeśli pożyczkę bierze uczestnik który jest zagrożony przegrana musi oddać pieniądze w czasie określonym. Jeśli tego nie zrobi zostanie zawieszony na następny sezon.

Sezony

Sezon będzie trwał miesiąc. Zwycięzca sezonu będzie uczestnik który w ostatnim dniu będzie posiadał największą liczbę pieniędzy

Link to comment
Share on other sites

IMO zasady są nadal niedopracowane. Po pierwsze, nagrody za strzały. Nawet nie 1% kwoty początkowej to trochę mało, nie uważacie? Poza tym jak to jest z obrońcami. Oni raczej bramke nie strzelają, to można ich zupełnie olać i kupić 3 obrńców trzecioligowego klubu ekstraklasy... Co do stadionów: ceny są śmiesznie niskie. Ok, niby na początek jest tylko 50 (ew. 80, nie jestem pewny, być może się pomyliłś w poście, podejrzewam, ze to pomyłka, bo 8 jest nad 5 ;) )mln FA, ale najdroższy bramkarz kosztował 6,2 mln. Robiąc to, co pisalem o obrońcach obcninając kasę wydawaną na zawodnika do 4.5/5 mln max (też nieźle) można od razu stuknąć sobie najlepszy stadion. Do tego stadiony TEŻ generują śmieszne zyski. 5 tys? To nawet nie pokryje utrzumania zawodnika. Jeśli zasady sie nie zmienią, to złotym środkiem na wygraną będzie kupienie jak najtańszych zawodników i przeczekanie sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Z kupnem stadionów zrobi się tak ze mona ulepszyć go raz na dwa dni i nie chodzi o to ze od razu kupujemy najlepszy 1 poziom 150 2 Poziom 230 i już mamy 370. Hmm chociaż to i tak za mało wiec powiększę teraz ceny stadionów.

Edit w regulaminie.

Co do obrońców. Mozna zrobić jak z bramkarzami. Zaraz podam w Edicie

Link to comment
Share on other sites

Lista bramkarzy -> bramka.th.png

Lista obrońców -> obroncy1.th.png obroncy2.th.png obroncy3.th.png

Lista pomocników -> pomocnicy1.th.png pomocnicy2.th.png pomocnicy3.th.png

Lista napastników wkrótce :)

PS. Świetna nazwa tematu i zabawy :P

PS2. Przedtem pomyliłem niechcący tematy i już widziałem zielony kolorek na pasku przeglądających, więc szybciutko przeniosłem ;)

Link to comment
Share on other sites

Zostały nam tylko drobne poprawki w regulaminie wiec zaczynamy rekrutacje Menagerow ! Jeśli chcecie grac radze zgłosić się szybko sezon trwa dwa miesiące ! Jak dave skończy listę zawodników lepiej zacznijcie wybierać zawodników jakich kupicie. Wpadłem teraz na taki pomysł, może jak zrobimy kto da więcej będzie wcześniej wybierał to wszystkie pieniądze będą wysyłane mi na PW i będzie taki kawałek niepewności

Pierwsza lista

1.0o0o

2.shogunXseagal

3.wahadlo200

Link to comment
Share on other sites

UWAGA !

Mała poprawka dotycząca pomocników i obrońcy - od wczoraj zmieniły się kluby kilku graczy:

Joe Cole - z Liverpoolu do Lille

Yossi Benayoun - z Chelsea do Arsenalu

Shaun Wright - Phillips - z Man City do QPR

Zdenek Grygera - z Juventusu do Fulham

i to tyle chyba z mojej listy graczy - dzisiaj pojawi się lista napastników.

Link to comment
Share on other sites

Jednak dopiero dzisiaj pojawi się lista napastników.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące CM proszę kierować do mnie, gdyż przez jakiś czas Bajsido będzie niedostępny. Start zabawy przewiduję na 9 września lub później - jeśli nie zbierze się zadowalająca liczba uczestników. Dlaczego dopiero 9ego ? Teraz ligi mają przerwę na kadry a takich meczy nie będę uwzględniał.

Postaram się podołać temu zadaniu pomimo małej ilości wolnego czasu - to już nie te lata, gdy była szkoła do 14:00 i fajrant. W razie problemów będę szukał współprowadzącego - oczywiście jak na razie Bajsido zachowuje to stanowisko, zobaczymy jak będzie później.

I dajmy spokój sobie z 'kto da więcej' bo to nie targ ani allegro - po prostu, kto pierwszy ten lepszy. Kolejność będzie podana po ustaleniu całej listy użytkowników.

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze trochę czasu i się zobaczy :) Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy ma to wyglądać tak, że cena za Bennayouna to 9 mln FA i kto da więcej od 9 mln ? Bo jeśli tak to ma wyglądać to mogę się wstępnie zgodzić.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...