Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MichałDD

Samsung Galaxy Gio vs ZTE Blade vs LG P500

Recommended Posts

Witam,

ponieważ na dniach kończy ni się umowa z moim operatorem chciałbym ją przedłużyć,

po przewertowaniu oferty wzdłuż i wszerz wybrałem sobie te oto trzy telefony,

dlatego proszę Was Forumowicze o ewentualne opinie o tych telefonach, jak się sprawdzają w użytkowaniu czy sprawiają kłopoty,

w sumie mam swojego faworyta którym jest Samsung ale jeszcze nie jestem zdecydowany do końca :)

Link to comment
Share on other sites

Hm, mam obecnie w domu Blade'a (mojego) i P500 (brata).

Osobiście nie zamieniłbym większego i duużo ładniejszego ekranu WVGA Blade'a na żwawsze jednak działanie LG (oba mają takie same procesory i ilość RAM), ale muszę przyznać, że Koreańczykom ten model naprawdę się udał.

Pojemna bateria, solidna konstrukcja i dobra jakość materiałów, bardzo płynna praca systemu (zwłaszcza po aktualizacji do 2.3.3). Po prostu działa i to bardzo dobrze.

Aby wycisnąć z Blade'a pełnię jego możliwości, wypada nieco podłubać, pobawić się custom ROMami, ale to też bardzo dobry telefon, punktujący głównie wspomnianym ekranem (ja do tego mam wersję OLED ;)). Nawet już nie pamiętam, jak pracuje na 'fabrycznym' systemie, bo niemal od początku lecę na customach (obecnie CyanogenMod 7.1). Nadal jednak LG pracuje wyraźnie płynniej - ale ma 2x mniej pikseli do liczenia :). W codziennej pracy jak najbardziej się sprawdza, nie mam z nim zbyt wielu problemów.

O Galaxy Gio wiem tyle, ile wyczytałem w Sieci - wygląda na porównywalny pod każdym względem z LG, a nawet nieco lepszy (procesor w lepszej rewizji MSM7227-1 fabrycznie taktowany 800MHz). In minus - mniej RAMu niż konkurenci (273MB vs. 512MB), ale w tej klasie urządzeń nie ma to aż tak wielkiego znaczenia - Android skutecznie zarządza dostępną pamięcią, w moim Blade sporo z tych 512MB się 'marnuje'. Samsung ma też mniej pojemną baterię, niż LG, ale większą, niż Blade.

Podsumowując - którego nie weźmiesz, powinieneś być zadowolony - to urządzenia na bardzo zbliżonym poziomie. Jeśli samemu skłaniasz się ku Samsungowi - nie widzę powodów, by cię od tego wyboru odwodzić.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie DZIĘKI właściwie to chodziło mi o opinie o poszczególnych urządzeniach,

mam obecnie samsunga F480 telefonik nigdy mnie zawiódł bateria trzyma 7 dni , więc to może sentyment do marki.

Z kolei jestem trochę uprzedzony do LG miałem do czynienia z dwoma przedstawicielami tej marki i nic dobrego nie zaobserwowałem ciągłe zawiechy i wyłączanie się.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...