Skocz do zawartości

Samsung Galaxy Gio vs ZTE Blade vs LG P500


MichałDD

Polecane posty

Witam,

ponieważ na dniach kończy ni się umowa z moim operatorem chciałbym ją przedłużyć,

po przewertowaniu oferty wzdłuż i wszerz wybrałem sobie te oto trzy telefony,

dlatego proszę Was Forumowicze o ewentualne opinie o tych telefonach, jak się sprawdzają w użytkowaniu czy sprawiają kłopoty,

w sumie mam swojego faworyta którym jest Samsung ale jeszcze nie jestem zdecydowany do końca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam obecnie w domu Blade'a (mojego) i P500 (brata).

Osobiście nie zamieniłbym większego i duużo ładniejszego ekranu WVGA Blade'a na żwawsze jednak działanie LG (oba mają takie same procesory i ilość RAM), ale muszę przyznać, że Koreańczykom ten model naprawdę się udał.

Pojemna bateria, solidna konstrukcja i dobra jakość materiałów, bardzo płynna praca systemu (zwłaszcza po aktualizacji do 2.3.3). Po prostu działa i to bardzo dobrze.

Aby wycisnąć z Blade'a pełnię jego możliwości, wypada nieco podłubać, pobawić się custom ROMami, ale to też bardzo dobry telefon, punktujący głównie wspomnianym ekranem (ja do tego mam wersję OLED ;)). Nawet już nie pamiętam, jak pracuje na 'fabrycznym' systemie, bo niemal od początku lecę na customach (obecnie CyanogenMod 7.1). Nadal jednak LG pracuje wyraźnie płynniej - ale ma 2x mniej pikseli do liczenia :). W codziennej pracy jak najbardziej się sprawdza, nie mam z nim zbyt wielu problemów.

O Galaxy Gio wiem tyle, ile wyczytałem w Sieci - wygląda na porównywalny pod każdym względem z LG, a nawet nieco lepszy (procesor w lepszej rewizji MSM7227-1 fabrycznie taktowany 800MHz). In minus - mniej RAMu niż konkurenci (273MB vs. 512MB), ale w tej klasie urządzeń nie ma to aż tak wielkiego znaczenia - Android skutecznie zarządza dostępną pamięcią, w moim Blade sporo z tych 512MB się 'marnuje'. Samsung ma też mniej pojemną baterię, niż LG, ale większą, niż Blade.

Podsumowując - którego nie weźmiesz, powinieneś być zadowolony - to urządzenia na bardzo zbliżonym poziomie. Jeśli samemu skłaniasz się ku Samsungowi - nie widzę powodów, by cię od tego wyboru odwodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DZIĘKI właściwie to chodziło mi o opinie o poszczególnych urządzeniach,

mam obecnie samsunga F480 telefonik nigdy mnie zawiódł bateria trzyma 7 dni , więc to może sentyment do marki.

Z kolei jestem trochę uprzedzony do LG miałem do czynienia z dwoma przedstawicielami tej marki i nic dobrego nie zaobserwowałem ciągłe zawiechy i wyłączanie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...