Skocz do zawartości

Dyskusje o NS


Qbuś

Polecane posty

Gość the_Stranger

Ojć ^_^ Z nieznanych mi powodów przestałem otrzymywaćpowiadomienia na poczcie o nowych postach i nie moglem tu zajrzec ^_^ postaram sie to nadrobic ^_^

k0nrad- cóż, na manię opisów cierpią ponoć wszyscy początkujący MG :P OK, postaram się jakoś skrócić posty (rozumiesz, staram sie zrobic jak najwieksze wrazenie ^_^)

Co do Glazarusa- mnie tez strasznie wkurzylo ze robi sobie z poteznymi i serious magami co tam sobie zechce, dlatego oto prezent- szrama od Alangaarda na dowód waleczności :wink:

Ksiadz- sory ze nie napisalem o twojej przemianie nic, nadrobilem to.

Czemu nie napisalem co robi np. klopot, glazarus? Poniewaz czekalem az sie odezwa i powiedza jak chcom atakowac, ja bym podal tylko rezultat i opis literacki. Teraz kiedy sie odezwali, bitwa się skończyła. Sorry folks :( ale musze sie streszczac bo sobota coraz blizej A dlazcego no word od Niewyraźnego? No cóż, siedzi sobie wcina popkorn i rzuca losowe czary (ale bez reki trudno mu i dlatego zamiast dekapitacji wyszlo depilacja). Co tu jest do pisania??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Ksiądz666
It's not about this, Ksiądz - ja lubię czytać i czytam praktycznie non-stop.

Ale NS to nie jest zwyczajna sesja, a poza tym jak masz 30 min dziennie przy kompie, to wolisz czytać konkrety, hę? Na zwykłej sesji "live" klimat to IMO najważniejsza rzecz, ale inaczej czyta się takie krowy przy braku czasu, inaczej słucha z ust MG, a jeszcze inaczej czyta z książki...

Tak więc mój zarzut wynika jeno z braku czasu...

Okey, to uszanuj chociaż moją i Strangera pracę włożoną w napisanie takiej "krowy", ok?

Swoją drogą zauważ, ile czasu nam zajmuje napisanie tak długiego i sensownego posta, a ile tobie przeczytanie go. Porównaj sobie. Duża różnica, prawda? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jak zacze MGować to zmieni się wiele......

a) Żadnych przydługaśnych postów opisów ! wszystko krótko zwięźle prezjżysto i makabrycznie konkrety o podtekstach erotycznych.....

B) WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ ABSURDU ! a nie taniej komedi spalstikowej...

c) Łącze jedną drużynę w wielką kupę ! (kupą mości panowie) nawet smoka pokonają mrówki ^^

d) Odcinam się od tej zbyt pogmatwanej fabuly i wrzucam postacie w całkowicie nowy prosty i zakręcony świat :D dziękuję Firanka przemówił !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Heh jak zacze MGować to zmieni się wiele......

a) Żadnych przydługaśnych postów opisów ! wszystko krótko zwięźle prezjżysto i makabrycznie konkrety o podtekstach erotycznych.....

B) WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ ABSURDU ! a nie taniej komedi spalstikowej...

c) Łącze jedną drużynę w wielką kupę ! (kupą mości panowie) nawet smoka pokonają mrówki ^^

d) Odcinam się od tej zbyt pogmatwanej fabuly i wrzucam postacie w całkowicie nowy prosty i zakręcony świat :D dziękuję Firanka przemówił !

Nie chce Ci nic mowić Farfoclu ale to zabrzmiało jak kampania reklamowa jakiegoś polityka przed wyborami na prezydenta :) . Zresztą ciekawe ile człowiek jest w stanie z takim MG wytrzymać - chyba byśmy ze śmiechu pozdychali. Znając Cię mogę się po tobie spodziewać wszystkiego :) .

A tak wogule to pozdrawiam i życzę szczęścia tym, którzy w najbliższym czasie mają mieć konsultacje, wywiadówkę czy jakoś tam. :wink: dla nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax, panowie, pax. Rany boskie, przeczytałem wszystkie posty i trochę mi się śmiać chce. Niektórzy chcą konkretów. Proszę bardzo, oto do czego doszedłem:

1) Yager przejmie pałeczkę po Strangerze.

2) Stranger będzie oceniony dopiero po zakończeniu się jego kadencji

3) Nie nerwowo. Ludzie, to ma być zabawa. Rozumiem, że wpływ szkoły i tak dalej, ale pamiętacie, że to wy tworzycie klimat Sesji RPG i tylko od was zależy, czy będziecie tu przychodzić z przyjemnością.

4) Długie posty nie są IMO złe - całkiem przyjemnie czytało mi się wielkie posty Strangera przy 12th Rising Naglfara^^ Ale rozumiem argumenty innych. Najlepiej pisać tak by wilk był syty i owca cała :)

5) Dobrze, że sami doszliście do porozumienia :)

Feo - AAAaaaAArgh. - cały mój komentarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiądz, jasne że sie wymądrzam. W tym jestesm najlepszy. Dam ci dobrą rade, traktój moje uwagi z przymrużeniem oka i omojaj co drugą, a wszystko bedzie OK.

Co do mojego eMGieowania to nie bardzo bo jako newbie nie mam wyrobionych takich zdolności jak niektórzy. Ale jeszcze pare sesujek i kto wie...

Co do przyczepienia sie do onufrego to tez sie nie przejmuj bo:

a)pilnuj własnego nosa

b)onufry sam sie moze obronic

c)pilnuj własnego nosa

d)onufry to moj dobry kumpel ze szkoły, więc sie juz przyzwyczaił

e)pilnuj własnego nosa

PS.k0nrad widze ze cie nie pokonam, wiec sam POZYCZYLEM ci dywan

PS2.Xiądz napisałeś że tylko ja doczepiałem sie do ciebie na początku. To nie prawda - doczepiałem się do ciebie odkąd jestes w NS :D:D

PS3.Stranger czy bede maił coś z tego że jestem fanatycznym czcicielem Allacha??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yager przejmie pałeczkę po Strangerze.

Wybacz, Cardi, ale gdy rozmawialiśmy, stwierdziłeś, że bedę mógł mistrzować po Strangerze. Było to w poniedziałek 27.10 ok. godz. 15. Jeśli z Yagerem dogadałeś się wcześniej, to w porządku (Ale ja jestem zaraz po nim), jesli ja byłem pierwszy, to jestem pierwszy :).

PS.k0nrad widze ze cie nie pokonam, wiec sam POZYCZYLEM ci dywan

Dzięki :). ale nie jest mi (Kłopotowi) on potrzebny non-stop. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy będę chcial go użyć koniecznie natychmiastowo - wtedy go sobie wezmę :P. Zrozum - złodziej nie ma nawyku pytania o pozwolenie... ;).

Okey, to uszanuj chociaż moją i Strangera pracę włożoną w napisanie takiej "krowy", ok?

Swoją drogą zauważ, ile czasu nam zajmuje napisanie tak długiego i sensownego posta, a ile tobie przeczytanie go. Porównaj sobie. Duża różnica, prawda?

Oczywiście, że szanuję. składam jeno prośbę o ciut bardziej konkretne wypowiedzi. A skoro zajmuje wam to aż tyle czasu, to tym lepiej dla was, jeżeli sobie tego oszczędzicie, hę?? ;) Ale dobra. Kończmy juz tą sprawę, ewentualnie, jeśli masz jakieś pytania czy cuś, wal na e-mail lub GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Aha, a ty Cardi kiedy masz zamiar wrócic do MG-owania?

Tak wogule to co z tym 3 teamem, rozumiem że czekamy na świeże mięso? :)

Co jest z Yelonkiem?

Co się dzieje z Wolvem?

na te i inne pytania żądam odpowiedzi nie później niż do połnocy dnia powszedniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a ty Cardi kiedy masz zamiar wrócic do MG-owania?
Za długi, długi czas... No co, przecież wszyscy narzekali na mnie, że nie dość często piszę, więc chyba przyjęty teraz sposób powinien wam przypaść do gustu :)
Cardi, ale gdy rozmawialiśmy, stwierdziłeś, że bedę mógł mistrzować po Strangerze. Było to w poniedziałek 27.10 ok. godz. 15. Jeśli z Yagerem dogadałeś się wcześniej, to w porządku (Ale ja jestem zaraz po nim), jesli ja byłem pierwszy, to jestem pierwszy .
No tak, tam miało stać 'po k0nradzie' ale akurat myślałem o Strejndżerze... Yager jeszcze zaczeka na swoją kolejkę do drugiego tygodnia listopada^^

PS Co powiecie na przestawienie swoich zegarów na właściwą godzinę? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Hmm, o co chodzi Ci z tym zegarkiem, Cadi?

Co do Yelonka - kurczę, wydawało mi się, że gość już się zadmowił a tu taka niemiła niespodzianka... szkoda, i to wielka.

:?: Kto narzekał Cardi, że za mało piszesz? Ja na początku, ale głownie chodziło mi o zwiększenie limitu dziennego postów. wieć w sumie ty się z zadania wywiązywałeś. Ale mniejsza o to. Jak Ci wróci chęć i żyłka MG, to jestem na Twoje MG-owanie otwarty jak drzwi przed złodziejem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek... spójrz na datę w swoim poście. A potem leć do profilu i spróbuj tak skonfigurować zegar, żeby wszystko się zgadzało.

Do MG-owania wrócę, kiedy nikt już ne będzie chciał wziąć schedy. Na raazie prowadzi Stranger, potem zaklepani są k0nrad i Yager. A potem sięzobaczy, kto wie dwa tygodnie to sporo czasu :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

:?: Moje posty mają przecież normalną datę (przynajmniej tak u mnie widać). Zresztą - nie dbam o to :) .

Nie zdziwiłbym się, gdyby farfocel sgłosił się po Yagerze. W sumie ja jestem za jego kandydaturą, o ile faktycznie jego poprzednie słowa o prowadzeniu zostaną spełnione i będzie mu się chciało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki dzięki za pamięć o mnie ale mam pare uwag:

1)mogliście mnie najpierw spytać czy chce być MG (oczywiście chce ale i tak mogliście spytać)

2)oczywiście byłbym po k0nradzie

3)(teraz beda problemy) jestem modemowcem i mam oganiczony dostep do neta

4)na dodatek złego rodzice stwierdzili że jestm uzależniony od neta i moge siedziec tylko raz dziennie po 20 min (chyba tego nie przezyje)

5)a wiec jesli Xiadz narzeka na Strangera ze jest za rzadko na forum, to ja zostalbym chyba zlinczowany

CO do sytuacji w NS to nie wiem jak chcecie śledzić magów jeśli oni sie gdzies teleportowali (tak to zrozumialem) i nie wiadomo gdzie. No chyba że w jakiś magiczny sposób ich zlokalizujecie, to by calkowicie zminilo posac rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Uff, wreszcie coś napisałeś Stranger. Brawo :) .

A tak swoją drogą to ostatnio wpadłem na genialny pomysł, to znaczy tworzenie sesji poprzez hiperłącza w Power Poincie. Wymyślasz jakąś fabułę, opisujesz po małej cząstce i dajesz graczowi kilka opcji do wyboru. Coś takiego jak NS. Fajne, nie? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Fajne, fajne tylko nie jestes pierwszy co na to wpadl. Jezeli jestes ambitny roponuje stworzyc nie jakas marna imitacje rpg w power poincie, tylko wizac sie za pelna textowke- kiedys byl darmowy system w ktorym mozna bylo tworezyc textowki (i w dodatku byl polski) - Otchłań. Nie wiem niestety co sie stalo z projektem. Ale jest duuzo MUDow i jezeli nieco pogrzebiesz na pewno znajdziesz cos dla siebie (polwecam prekursor: ZORK)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)mogliście mnie najpierw spytać czy chce być MG (oczywiście chce ale i tak mogliście spytać)
To raczej nie podchodzi pod pytanie. Po prostu twoje narzekania ciągnęły się jak flaki^^ Uznałem więc, że na nastrój pomoże ci terapia szokowa w stylu zostania MG :D
4)na dodatek złego rodzice stwierdzili że jestm uzależniony od neta i moge siedziec tylko raz dziennie po 20 min (chyba tego nie przezyje)
Zrób to tak: zapisz sobie linka do strony NS, potem szybko ją ściągaj, czytaj i pisz odpowiedź offline, a potem zapostuj. Zmieścisz się w limicie :twisted:
Moje posty mają przecież normalną datę (przynajmniej tak u mnie widać). Zresztą - nie dbam o to .
Datę może i tak. Ale nie godzinę. Proszę was, abyście to zmienili, bo dochodzi do dziwów w stylu, że piszę post godzinę po was, a wskakuje on nie na ostatnie miejsce, lecz któreś z kolei.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

czy zauwazyliscie ze na ns zapadla moda na kleptomanie? ^_^ (np. k0nrad (dywan artoriusa), ksiadz (zwloki magow i Yabol/jabol [no to treraz sie modl zebys przypadkiem nie pomylil buteleczek- czyt. rzucam test na szczescie :twisted: och ale dawno nie uzywalem tej buzki ^_^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger
Tak, ale zauważ, że na robienie storytellingów jeszcze NIKT nie wpadł (no, już ja). Zresztą mam przygotowaną fajną fabułę pod to właśnie.

Masz jakis dowod ze jestes pierwszy? Bo ja probowalem takie cos robic- ale w HTMLu (cholernie czasochlonne jezeli chcesz robic te kilka 'sciezek odpowiedzi') i w kocu rzucilem to w diably

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Tak, ale zauważ, że na robienie storytellingów jeszcze NIKT nie wpadł (no, już ja). Zresztą mam przygotowaną fajną fabułę pod to właśnie.

Masz jakis dowod ze jestes pierwszy? Bo ja probowalem takie cos robic- ale w HTMLu (cholernie czasochlonne jezeli chcesz robic te kilka 'sciezek odpowiedzi') i w kocu rzucilem to w diably

A od kiedy ty się na HTML-u znasz, jeśli z tego co wiem to nawet podstaw nie pojąłeś? :wink:

Ekhm... Prosiłbym o zakończenie tego offa. Jeszcze rozmowy o programowianiu związanego z RPG mogą ujść, to tyle takie oderwane od kontekstu gadki już nie.

Cardi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lekką zmianę, ale nie mogłem się opanować, bo mnie wena chwyciła :D:D

I musiałem napisać długiego posta. Myślę że jeszcze nie mieliście obmyślonego planu wydarzeń więc trochę pomogłem (oczywiście zwracam się do MG) jaśli wam pasuje mój pomysł to spoko :D:D a jeżeli nie to pozwalam na usunięcie CAŁEGO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakiś czas temu znalazłem tzw. GPG (Granie Przez Głosowanie), polega na tym, że ktoś pisze kawałek historii i daje kilka opcji do wyboru. Ta opcja na którą zaglosuje więcej ludzi jest brana pod uwagę w dalszej części fabuły. Np.

Prpozycja 1. idę na południe.

2. Idę na połnoc.

3. Idę na wschód.

4. Idę na zachód.

5. Kładę się spac.

6. Postanawiam coś zjeść.

Jeśli przejdzie propozycja 5, bohater kładzie się spać i może się obudzić nie wiadomo gdzie, tymsamym popychając fabułę do przodu. A jeśli pojdzie w ktorąś stronę, może dojść do miasta i również popchnąć fabułę do przodu. Fajne nie?

Zwykle jest trochę mniej opcji, ale są one dokładniejsze (np. uciekasz skądś to możesz pomóc komuś w ucieczce, spróbować zabrać strażnikowi broń i walczyć, wieć gdzie pieprz rośniee itd.).

GPG jest prowadzone w świecie Fallauta, Warhammera (chyba) i czegoś jeszcze. Jeśli chcecie, to gdzieś wyszperam linka.

Mam nadzieję, że to nie jest zbytni offtop... W końcu jest to chyba trochę podobne do RPG...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Yager - nic się nie przejmuj, ja też łączę sie przez modem, nmam pakiet 30 godzinny do spółki z bratem, czyli mniej więcej 30 min. dziennie, ale jakoś się wyrabiam.

Po drugie: Xan - rzeczywiście ciekawy system, ale myslę, że tu się nie przyjmie. Dlaczego? Po pierwsze będzie czekać na głosowanie graczy, a to moze zająć dłuuugi okres (patrz ocena walki na Poligonie). Po drugie może zdarzyć się, że dwie możliwości będą miały taką samą liczbę głosów to co wtedy? Doghrywka? I znowu jeden dzień mija na decyzję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...