Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzychu

transfer danych komp stacjonarny-notebook

Polecane posty

Ok ale właśnie z tym mam problem - mam odciąć końcówkę i skręcić ze sobą kabelki tylko w tej drugiej wtyczce tak? A jak mam potem niby upchać je spowrotem w ten plastik :D W sklepie się o to pytałem ale im krossować się nie uśmiecha, chcą wcisnąć prawie taki sam kabel ale już gotowy za 80 zł :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 zł?? O bosh, to musi być spory kawał kabla. Generalnie to wtyk jest jednorazowy, więc nic nie upchasz. Musisz go odciąć, ale pewnie nie masz odpowiednich narzędzi do zatrzaśnięcia kabelka, więc pozostaje albo kupić, albo znaleźć bardziej dobrodusznego sprzedawcę, który Ci pomoże np. za drobną opłatą. Ja np. kiedyś miałem problem z dopasowaniem kabli w starym standardzie telefonicznym tepsy (nadal się go nie pozbyli :/) do nowego typu gniazdka RJ11 i w moim pobliskim sklepie, gdzie kupiłem gniazdko sprzedawca pomógł mi przykręcić odpowiednie kabelki tam gdzie trzeba. Są jeszcze na tym Świecie fajni ludzie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - u mnie to była podobna historia. Kupiłem modem, ale po podłączeniu do gniazdka nie było żadnej reakcji. Dzwonię do TP a oni na to, że źle modem pewnie zainstalowałem lub podłączyłem! Hehe. oczywiście na ekipę z tepsy nie było co liczyć, więc otworzyłem skrzyneczkę w ścianie i... okazało się że cześć kabli wogóle jest odcięta!! Więc wymontowałem kabel, odpowiednio go obrobiłem, podłączyłem linię telefoniczna ale problem pozostawał z dwoma białymi kabelkami. Ku mojemu zdziwieniu i (potem tepsy hehe) podłączyłem je i Internet od razu się pojawił. A pamiętam jak na błękitnej linii kobitka mówiła że na specjalną ekipę elektryków muszę z miecha poczekać! :lo:l

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz się do jakiegoś elektronika i powiedz ile chcesz kabla sieciowego (skrętka) skrosowanego. za 3 metry góra 10 zł zapłacisz (komputronik, a w proline za 10zł jest 5m). albo idź ze swoim kablem i spytaj ile będzie Cię kosztowało zarobienie wtyczki, sam wtyk kosztuje jakieś 50gr. bo za 80zł to kupisz sobie 10 wtyków, zaciskarkę i będziesz mógł ćwiczyć do woli zarabianie końcówek, a do tego jeszcze na gumy do żucia Ci zostanie:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D kabelek skrosowałem za piątaka. Po podłączeniu do obydwu maszyn – niby ok. – znaleziono nowe połączenia sieciowe. Ale niestety na Notebooku pojawiły się problemy. Przy ikonie kabla sieciowego pojawił się wykrzyknik, że są jakieś ograniczenia w sieci. W końcu wpisałem własny nr IP, i połączenie działa ale nic się kompletnie nie dzieje. Acha w Połączeniach sieciowy po wybraniu – „Utwórz nowe połączenie” – „Konfiguruj połączenie zaawansowane” – nie jest aktywna opcja „Połącz bezpośrednio z innym komputerem” : / Zainstalowałem na obydwu wszystko, więc soft jest ok. Wykorzystam jeszcze info z poprzedniego tematu o sieci (nadawanie własnych IP). A może używać programu Hyper Terminal? A Total Commander będzie tu pomocny? W ogóle jak się odbywa przenoszenie plików między kompami (FTP?)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że oba komputery muszą być w grupie roboczej. żeby widzieć czy działa udostępnij sobie po jakimś jednym katalogu na obu komputerach. napisz jakie ip itd wpisaleś.

nie chce mi się szukać, czy w temacie o którym wspominasz jest link, więc podam: www.winroute.prv.pl - jest tam fajny artykuł. dodam, że najlepiej jest ustawić bramę by miała to samo ip co komputer z bezpośrednim dostępem do netu.

w żadnym wypadku nie robisz połączenia zaawansowanego, tylko konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie.

total commander będzie służył po prostu jak menadżer plików, "obsługuje" otoczenie sieciowe bez problemu. komunikacja między komputerami odbywa się za pomocą protokołu tcp/ip, a pliki są widoczne jak jakbyś po prostu wszedł do katalogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...