Jump to content
Sign in to follow this  
yojc

Radeon Memory - pamięci produkowane przez AMD

Recommended Posts

Firma AMD, do tej pory znana głównie produkcji procesorów i kart graficznych, zamierza wkroczyć na rynek pamięci wolnego dostępu (RAM). Promowane są jako idealne rozwiązanie dla komputerów z CPU/APU od firmy AMD, które w teorii ma gwarantować najwyższą stabilność i kompatybilność.

Na rynku mają się pojawić trzy linie produktów:

- Entertainment: pamięci stworzone z myślą o rozrywce - filmy, obróbka wideo i muzyki, itp... Dostępne w modułach 1333MHz 9-9-9.

- ULTRAPRO Gaming: ręcznie selekcjonowane moduły gwarantujące wysoką stabilność jak i brak opóźnień. Stworzone dla graczy. Dostępne w modułach 1600MHz 11-11-11.

- Enterprise: pamięci specjalnie dla serwerów. Danych póki co nie ujawniono.

Wszystkie pamięci na chwilę obecną mają być dostępne jedynie w modułach 2GB, wszystkie są zaprojektowanie pod napięcie ~1,5V. Nie posiadają żadnego systemu chłodzenia. Pamięci są zgodne z dyrektywą RoHS.

Modele z serii Entertainment są już dostępne w Japonii (w cenie 1570 jenów - ~57zł); nie wiadomo czy zawitają na innych rynkach, ani kiedy by to mogło nastąpić.

Źródło: http://www.amd.com/us/products/technologie...tem-memory.aspx

Co tu dużo mówić... marketingowy bełkot w czystej postaci. No i te pamięci "dla graczy" z 1600MHz CL11 to już po prostu kompletna porażka... Co oni chcieli przez to osiągnąć? Przecież nawet jakby pamięci coś w grach dawały, to 1600MHz CL11 powinien być na tym samym poziomie co 1333MHz CL9.

Osobiście nie wróżę im dużego sukcesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Wg mnie AMD sam siebie już zaczął przechodzić. Jak to nie wykupi ATI (tylko swoją nazwą szpanuje-oczywiście AMD), to Buldozery, jakoś wstępnie mu nie wychodzą. Teraz za pamięci się bierze. Nie długo się weźmie za wspomaganie plugów od maszyn rolniczych w Kingszasie. :tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile nie będą mieli niezwykle niskich cen to raczej nie będzie jakaś super atrakcyjna oferta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radeon Memory, to raczej jest taka ciekawostka ;) z pewnością wielcy miłośnicy AMD pozwolą sobie nabyć je. Sam obok tego news'a przechodzę obojętnie. ( Chociaż AMD darzę sympatią i zaufaniem )

Edited by fredos2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z parametrami to pojechali po bandzie. :D Kiepski początek nowego produktu. Niech wypuszczą buldożery, a nie zajmują się takimi popierdułkami. Poza tym ciężko będzie im się przebić przez konkurencję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może wydadzą niby beznadziejne ramy, ale będą kręcić się wspaniale : ] Ludzie się rzucą... :trollface:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...