Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

yojc

Radeon Memory - pamięci produkowane przez AMD

Recommended Posts

Firma AMD, do tej pory znana głównie produkcji procesorów i kart graficznych, zamierza wkroczyć na rynek pamięci wolnego dostępu (RAM). Promowane są jako idealne rozwiązanie dla komputerów z CPU/APU od firmy AMD, które w teorii ma gwarantować najwyższą stabilność i kompatybilność.

Na rynku mają się pojawić trzy linie produktów:

- Entertainment: pamięci stworzone z myślą o rozrywce - filmy, obróbka wideo i muzyki, itp... Dostępne w modułach 1333MHz 9-9-9.

- ULTRAPRO Gaming: ręcznie selekcjonowane moduły gwarantujące wysoką stabilność jak i brak opóźnień. Stworzone dla graczy. Dostępne w modułach 1600MHz 11-11-11.

- Enterprise: pamięci specjalnie dla serwerów. Danych póki co nie ujawniono.

Wszystkie pamięci na chwilę obecną mają być dostępne jedynie w modułach 2GB, wszystkie są zaprojektowanie pod napięcie ~1,5V. Nie posiadają żadnego systemu chłodzenia. Pamięci są zgodne z dyrektywą RoHS.

Modele z serii Entertainment są już dostępne w Japonii (w cenie 1570 jenów - ~57zł); nie wiadomo czy zawitają na innych rynkach, ani kiedy by to mogło nastąpić.

Źródło: http://www.amd.com/us/products/technologie...tem-memory.aspx

Co tu dużo mówić... marketingowy bełkot w czystej postaci. No i te pamięci "dla graczy" z 1600MHz CL11 to już po prostu kompletna porażka... Co oni chcieli przez to osiągnąć? Przecież nawet jakby pamięci coś w grach dawały, to 1600MHz CL11 powinien być na tym samym poziomie co 1333MHz CL9.

Osobiście nie wróżę im dużego sukcesu.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Wg mnie AMD sam siebie już zaczął przechodzić. Jak to nie wykupi ATI (tylko swoją nazwą szpanuje-oczywiście AMD), to Buldozery, jakoś wstępnie mu nie wychodzą. Teraz za pamięci się bierze. Nie długo się weźmie za wspomaganie plugów od maszyn rolniczych w Kingszasie. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Z parametrami to pojechali po bandzie. :D Kiepski początek nowego produktu. Niech wypuszczą buldożery, a nie zajmują się takimi popierdułkami. Poza tym ciężko będzie im się przebić przez konkurencję.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...