Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Rozwiązany: Upgrade PeCeta

Polecane posty

Witam.

W październiku zeszłego roku zakupiłem komputer, w którym znajduje się:

Procesor - Intel Core i5 650 3.2 GHz

Płyta główna - Gigabyte P55-US3L

Pamięć RAM - Elixir 2GB DDR3

Grafika - Gigabyte Radeon HD5670 1GB

Dysk - WD Caviar Black 500GB

Zasilacz - Hipro (?) 400W

Napęd - LG GH22NS40

Obudowa - Modecom Swing

System - Windows XP Home Edition 32 bit SP3

Na chwilę obecną mam 500 złotych + co łaska od rodziców, czyli razem jakieś 700-800 złotych. Do kwoty tej można też dodać tyle, ile mogę dostać za podzespoły do wymiany, które być może komuś bym sprzedał. Najbardziej wymiany potrzebuje chyba karta graficzna wraz z zasilaczem i na to chciałbym wydać najwięcej pieniędzy. Ewentualnie (poza kwotą 800 złotych) mogę kupić też nowy OS, o ile jest to opłacalne. Nie bardzo orientuję się co i jakie części najlepiej kupić, więc zwracam się do Was z pomocą.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=1...Edition&w=c

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=...I-PSU-FAN-120mm

Masz tu wydajną kartę graficzną i zasilacz z zapasem mocy. Przy czym GFa możesz tylko brać jeśli zamierzasz siedzieć na XPku - w innym wypadku nie polecam ze względu na niezbyt dopracowane sterowniki.

Alternatywnie:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=...isplayPort-LITE

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=...I-PSU-FAN-120mm

Nieco wolniejsza karta (ale dobra pod Win7). Koszty nieco zmalały, można by np. RAMu dołożyć jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zasadnicze pytanie: czy opłaca się przerzucać na 7-kę?

I czy ten Radeon także poradzi sobie na XP? Jeśli tak, to wziąłbym go, a z nowym systemem nie musiałbym się spieszyć. Pytam, bo zrozumiałem, że jak kupię GTX'a to zmiana systemu = zmiana grafiki, no i cenowo także różnicy trochę jest...

Co do zasilacza, do HD5870 nie wystarczyłby jakiś porządny 500W, skoro mówisz, że zasilacz z zapasem mocy?

Zapomniałem jeszcze zapytać - na ile taka karta pozwalać mi będzie na pogranie sobie w nowsze tytuły na przyzwoitej jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca, to zależy czy zamierzasz grać w gry z Dx10/Dx11. Bo tak to XP sobie dobrze daje radę. HD6870 działa dobrze na XP.

Z GTXem problem jest po prostu taki, że masz do niego za słaby procesor. Na Win7 stery pod GFy są kiepsko dopracowane (na XP problemu nie ma).

Do HD6870 wystarczyłoby dobre 500W, ale zaoszczędzisz na tym zaledwie 40-50zł, więc nie wiem czy się opłaca oszczędzać.

Myślę że na dłuższy czas powinna wystarczyć (z rok czy dwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX9 wystarcza mi w zupełności, tylko nie wiem ile ten kochany XP'ek jeszcze pociągnie, bo czytałem coś o jego powolnym "umieraniu". :)

No to rzeczywiście lepiej dołożyć do 600W.

Ach, znalazłem jeszcze, że GTX 560 jest lepszy niż HD6870, a cenowo podobnie. To prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szybko poszło, już jestem zdecydowany na HD6870+OCZ 600W.

Mam jednak jeszcze dwie sprawy:

1. Jaki sklep (raczej internetowy, bo w moim mieście z tych bardziej znanych jest tylko Vobis i Komputronik) jest najbardziej opłacalny i bezproblemowy?

2. Czy mogę prosić o jakąś 150-200 złotych tańszą alternatywę, gdyby coś z funduszami nie wypaliło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepów jest sporo - np. kurtmedia, morele.net, techplanet, esc, camino, saturion... (kolejność dowlona)

Nie, nie trzeba aż 600W. Jeśli już naprawdę chcesz iśc po taniości to można wziąć 400W (co wystarczy nawet do OC), np. Fortron FSP400-60GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na net-s, ponieważ do Trójmiasta mam blisko, a zawsze lepiej osobiście, niż wysyłką.

Marki kart graficznych mają jakieś duże znaczenie? Są jakieś, których lepiej unikać? Bo z tego co widzę każda karta ma po 100 różnych producentów Gigabyte, Palit, Asus itp...

No i ostatnia już kwestia... Jestem laikiem w wymianie czegokolwiek w komputerze, nie licząc takich banałów jak karta dźwiękowa, RAM... Czy z podłączeniem zasilacza trzeba coś kombinować, czy jego montowanie przebiega sprawnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty różnych producentów najczęściej różnią się jedynie zastosowanym układem chłodzenia. W tym sklepie modele które podałem wypadają korzystnie pod względem chłodzenia jak i również mają dobrą cenę.

Przed odłączeniem starego zasilacza zapisz sobie dokładnie gdzie jaka wtyczka starego zasilacza była podłączona. Wtedy montaż nowego pójdzie z górki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...