Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Call of Juarez (seria)

Polecane posty

nie do końca rozumiem co się w końcu stało z Thomasem.

Na końcu gry było pokazane że Ray udzielił mu ślubu z Marisą,

ale co dalej? Zginął? A jak nie to co? Bo w CoJ już go nie ma. Pewnie coś po prostu przeoczyłem lub nie zauważyłem czegoś, ale byłbym wdzięczny za odpowiedź.

W CoJ Thomas został zabity razem z żoną przez Juarez'a.

Nie grałem w CoJ: Więzy Krwi,

więc nie wiem czy ta kobieta, która zginęła razem z Thomasem to była Marisa. Marisa była matką Billy'ego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wielkie dzięki, już wszystko sobie poukładałem. :P To na samym początku było,

a Ray myślał że to Billy ich zabił

:D Ta kobieta to chyba była Marisa, bo kto inny. Marisa była matką Billy'ego, ale nie miała go z Thomasem, tylko z Juarezem.

Jak chcesz sobie wyjaśnić co i jak dokładniej polecam pograć w Więzy Krwi. :D

Dzięki za odp ;p

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo te spoilery rzeczywiście nie działają i zostaje tylko taka czarna smuga, albo ja mam coś z kompem :P

No wg mnie CoJ to epicka gra. Etapy z Billym słabsze, z Rayem świetne. Super postacie, ekstra gameplay, fajne zakończenie. Teraz się przymierzam do Więzów Krwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo te spoilery rzeczywiście nie działają i zostaje tylko taka czarna smuga, albo ja mam coś z kompem

Mi działają spoilery jak należy :P

Chciałem sobie pograć w Więzy Krwi na multi, ale tak mnie laguje że nie da rady :/

Jak wchodze na jakikolwiek serwer to zcina mnie co 5 sek i nie moge się ruszyć ok. 10 sekund przy każdym takim zcięciu.

Cóż, daruje sobie jak narazie, zacząłem kampanie jeszcze raz tyle że teraz na trudniejszym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano doszła paczka z CoJ:WK. Od razu zainstalowałem i włączyłem. Mogę powiedzieć jedno - Ta gra jest genialna!

Najpierw czułem jakbym grał w Call of Duty na Dzikim Zachodzie (etapy gdy biegamy jeszcze w mundurach). A jak trafiłem do miasta w kowbojskim kapeluszu... Po prostu super! Gra jest bardzo dynamiczna, muzyka nadaje odpowiedniego klimatu, a grafika jest piękna. Bardzo podobają mi się dialogi między Rayem, a Thomasem.

- Prawie mi żal tych suki***ów.

- Serio?

- Nie.

Polubiłem Raya i to głównie nim gram. Wolę robić totalną rozwałkę z dwoma rewolwerami w rękach.

Na razie doszedłem do misji gdzie płyniemy kanu rzeką (przynajmniej wydaje mi się, że to się zwie kanu :smile: ).

Pozytywnie mnie zaskoczyło, że w pudełku z grą jest jeszcze dodatkowa płyta z soundtrackiem. Nie wiedziałem o tym.

Do tej pory jestem grą zachwycony i idę grać dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam czyli w WK cofamy się... i jestemy Ray'em I Thomas'em a ten Thomas to jest ten co został zabity przez Jaureza? co Billy musiał uciekać tak ? Jakie powiązanie on ma z Rayem... Własnie zamówiłem gierkę wczoraj dlatego chcę troszkę się już poinformować pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swój egzemplarz CoJ:WK dzień po premierze. Cóż, sądzę, że gierka jest cudna.

I od razu powiem wam pewną ciekawostkę.

Tuż po tym, jak skończyłem grać, pomyślałem sobie:

"E no, co najmniej 2 razy dłuższe od CoD4."

Patrze na statystyki i co widzę? Grałem 6 godzin...

Heh. Najwyraźniej jakoś mi się licznik przestawił.

Ulubiony cytat?

Dialo między Willem a Rayem, gdy Ray celuje w jakiegoś drania.

[Will mówi coś o mordercy, który poszedł razem z Chrystusem do nieba]

[Ray, zabijając drania]

Cóż...dobrze, kurna, wiedzieć. Tekst mnie zabił ;P

Zmuszony jestem też dodać, że Raya pokochałem od pierweszego wystrzału. Z Tommym musiałem dłużej spędzić trochę czasu, by polubić gnojka. Ale obaj bracia są świetni. Cóż, Will też jest okay, ale trochę taki...nudny :P

Wystawiam grze mocne 9/10 i znaj jakości Nicka (N). Świetna Gierka. Polacy potrafią ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Juarez zabił Thomasa, a Ray myślał, że to Billy, bo zaczął uciekać, zamiast wytłumaczyć wszystko Rayowi.

Thomas jest bratem Raya.

Aaaa bratem Ray'a, to zapowiada sie ciekawie WK poznamy ich histroięę :) Dziekuje i pozdrawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten dialog :smile: . Dokładniej to brzmiało:

(...)

- Bóg mu wybaczył? Bezwzględnemu mordercy?

- Tak.

PAF

- Dobrze kurna wiedzieć.

Dialogi w tej grze są naprawdę dobre.

Mi również wydaje się, że gram już dłużej niż w CoDa4, a tak na pewno nie jest :smile: . Co absolutnie nie znaczy, że CoJ:WK nudzi. Wciąga jak diabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wydaje się dłużej. Właśnie skończyłem, świetna gra, dla samego zakończenia warto kupić! Po tym dialogu (on był chyba na końcu V rozdziału) rechotałem pół godziny. Zacznę drugi raz, tym razem Thomasem, a ten filmik zapiszę Xfirem i będę oglądał na dobranoc. Fajne też są teksty Raya jak eskortuje Williama, takim fajnym głosem "no chodź".

<Do redakcji CDA> Co się czepiacie, mnie się naprawdę (nie kłamię) podobały walki w polu kukurydzy i ucieczka dyliżansem (wcale nie wyglądają na budżetówkę) trochę nierealistyczne, ale absurdalnie śmieszne.

Ja jak kończyłem Więzy Krwi to miałem: czas 5g 19m, 3/89 sekretów, celność 39,4%, 332 headshoty, 1100 zabitych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Call of Juarez: Więzy Krwi. I... jest to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy FPS w jakiego grałem, a grałem w wiele. Pisałem już wcześniej po przejściu kawałka gry, a teraz napiszę co sądzę o grze jako całokształcie :happy: .

Fabuła - jakby się nad nią zastanowić, to nic specjalnego. Ale została przekazana w taki sposób, że bardzo mnie wciągnęła. A na końcu (prawie na końcu), jak ginie... ci co grali to wiedzą kto, ktoś młody :cool: to na prawdę zrobiło mi się przykro. Samo zakończenie również mi się podoba. No i wiem czemu Ray został księdzem.

Grafika - Przepiękna. Na wysokich ustawieniach jest porównywalna z Crysisem, a momentami ładniejsza.

Muzyka - Bardzo dobra. Nadaje odpowiedniego klimatu, pasuje do tego co się dzieje na ekranie.

Audio - Dobre dźwięki broni i otoczenia. Bardzo podobały mi się kwestie bohaterów. Ludzie podkładający głosy nie mówili obojętnie, wczuli się w swoje role.

Grywalność - Bardzo wysoka. Dawno nie grało mi się równie przyjemnie i swobodnie.

W tą grę gra się po prostu przyjemnie. Bracia McCall to jedna wielka rozp**ucha :happy: . Gdzie by nie byli, to miejsce wygląda potem jak po przejściu huraganu. I gratulacje dla osoby, która pisała dialogi. Niektóre są naprawdę genialne i normalnie chciało mi się śmiać :happy: .

Grafika - 9

Audio (muzyka i dźwięki) - 9

Grywalność - 9

Całość - 9

Nie wiem jeszcze jak z multi, ale jutro wbijam na serwery i będę siał postrach :smile: . Szkoda tylko, że nie ma kooperacji :confused: .

PS. U was też minimalna rozdziałka to 1024:768? Liczyłem, że będzie można zmniejszyć rozdzielczość i zwiększyć liczbę detali itd... A tu lipa. I nie mogę grać z tym czymś co odpowiada za ten autofocus (nie pamiętam jak ta opcja się nazywa... jakoś na "p"). A to dużo zmienia w wyglądzie gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w CoJ jak był dołączony do Clicka;) Singiel całkiem niezły. Nie miałem jak większość problemów z misjami Billy'ego. Może dlatego, że lubię skradanki. Singiel oceniam tak na 8. Multi niby standardowy, ale ze znajomymi gra się bardzo fanie. Nie ma to jak quick shoter i ewentualna poprawka z tnt. Za to na publicznych jest masakra. Pełno niespełnionych, bluzgających pseudo pr0 camperów, którzy nie potrafią przegrywać. Czasem wstyd mi za ludzi z Pl w nicku, bo ich zachowanie jest często żenujące.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Call of Juarez:Więzy Krwi i muszę powiedzieć że gierka wymiata.Faktycznie etapy z kukurydzą i dyliżansem nie były najlepsze, ale dalej jest tylko lepiej.Grafika jest bardzo ładna, a dzwięki pasuja do aktualnej sytuacji.Polecam tą grę wszystkim którzy lubią FPS'y bo gra naprawdę wymiata. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałem się pochwalić, że przekroczyłem 600 postów. Poza tym zaprzestałem używania bladozielonego fontu po "prośbach" moderacji korzystającej z białej skórki :laugh:

A co do gry:

Owszem, po słabym początku gra się rozkręca, kukurydza bardzo denerwująca, natomiast dyliżans nie był już taki zły.

Kukurydza denerwowałaby bardziej, gdybym często ginął, a zaliczyłem ją za drugim podejściem (za pierwszym za bardzo się wychylałem) :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w empiku za stówę bez dziesięciu groszy.

Gra przemiodna. Fajnie, że są pieniądze i można kupować bronie. Podoba mi się, że dano też troche misji pobocznych. Gameplay jest po prostu wyśmienity. Póki co, gram tylko Rayem, a potem powtórzę wszystkie epizody Tomkiem. Również polecam - bardzo gorąco. Jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy fps w jaki grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w prezencie od Yahou (nieważne że spóźniony o miesiąc ale jest :D)... jak narazie grałem tylko w Multi podczas prezentacji we wrocławskim empiku (renoma) Gra wydawała się całkiem fajna, podobał mi się rozwój poziomów klasy, a szczególnie możliwość grania łucznikiem (cicha i cholernie zabójcza broń)... W momencie gdy odzyskam mój komputer z pewnością przejdę całą kampanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na 3kropki.pl za 75.90zł. Do tego trzeba doliczyć przesyłkę. Ja wziąłem przesyłkę priorytetową za 15zł. Łącznie wychodzi taniej niż oficjalna cena (100zł). Grę zamówiłem w niedzielę, w poniedziałek mi wysłali, a we wtorek rano już podbijałem Dziki Zachód :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat :P

Jakimi brońmi się posługujecie? Ja narazie jako Ray dzierżę dobrego Rangera w lewej ręce, a w prawej - świetnego Classic Guna. Do tego dobry Classic Rifle. (nie zamierzam brać świetnego, bo raz, że drogi (tysiąc coś :O) a dwa, że i tak więcej korzystam z rewolwerów.) Teraz będe polował na świetnego Rangera.

A Wy? Jakie jest Wasze uzbrojenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...