Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luq92

Tani lapek lub tablet

Polecane posty

Na początku września będę kupował coś mobilnego i tu moje pytanie: lapek czy tablet? Skłaniam się jednak ku temu pierwszemu. Pieniędzy będę miał powiedzmy około 1600 zł. To niewiele, ale chcę maszynkę do internetu i może jakiś film czasem. Ma być dość lekki i nie zbyt wielki (najlepiej 15,4 cala). Od zawsze podobały mi się ASUS'y, ale ostatnio widziałem fajnego Della, ale nie pamiętam modelu. Wiem, że jeszcze jest troszkę czasu do września, ale chciałbym wiedzieć co warto kupić na chwilę obecną. Nie zależy mi na nowościach. Byle miał wifi, był w miarę lekki, ładnie wyglądał i nie rozleciał się po kilku miechach ;)

Mam na oku to. Fakt, nie jest to lapek, ale netbook. Podobno z wydajnością u niego nie jest źle, więc nadałby się? Chciałbym coś o przekątnej 15,4", ale w tej cenie chyba ciężko znaleźć coś w miarę wydajnego i niezbyt ciężkiego.

Podstawowe rzeczy, które mnie interesują najbardziej to: dwa w miare szybkie rdzenie, co najmniej 2 GB RAM, w miarę lekki i brak systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem moja propozycja :) Moim zdaniem bardzo dobra wydajność i rozsądna cena.

Szczerze mówiąc to można by szukać czegoś do 1600zł ale wiązałoby się to z bardzo dużą utratą wydajności. Wiem że skoro pisałeś że chcesz laptopa do 1600 to każde wyjście poza budżet jest "bolesne" jednak zastanów się czy jest sens zaoszczędzić i kupić laptopa który nie posłuży Ci za długo? Z podzespołami jakie masz w tym laptopie (wg. testów) pograsz w dużą cześć gier na średnich detalach. Sam mam laptopa o podobnej konfiguracji jedynie z innym procesorem (mam i5-2410, a laptop to asus k53sv). Jestem BARDZO zadowolony z tego zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1600 zł, to tyle ile mógłbym pewnie od starszych wycisnąć :D Także chyba nawet jestem w starnie wydać 2k, ale nie chcę nic przesądzać :) Także myślę, że te 1800 zł jest w zasięgu. Z tego co kojarzę, to karta jest dosyć mocna i to mi nie pasuje. Wolałbym więcej pamięci kosztem grafy. Bardziej już pasuje mi ten ASUS http://www.proline.pl/?p=ASUS+K52JU-SX005S.

[edit]

@up - system to nie problem. Mam 7 oraz XP. Linux też nie jest problemem, dlatego chcę sprzęt bez systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Asusie tez trzeba system doliczyć. Także te 300zł na Windowsa 7 Home Premium trzeba by było wydać. No chyba, że chcesz Linuksa.

@up nie zdąrzyłem zobaczyć.

Ja bym radził tego Acera brać od revena1010. Jest o wiele lepszy od tego Asusa. Kośc Ramu można dokupić potem na razie starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Te Acerki to dobre są? Sprzęt PC mam w małym palcu przeważnie, ale z lapkami jestem na zielonej trawce. Jeszcze nie tak dawno było spore narzekanie na ich sprzęt.

[edit]

Jeszcze dziwi mnie cena. Jest dość mocny i ma system, a kosztuje 1800 zł. Dziwne, czy tylko mi się tak zdaje? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałbym się jeszcze im bardziej przyjrzeć z bliska. Skoczę w tygodniu do euro i pomacam troszkę ;) Może w kompuszrocie będą mieli jakąś promocję. Może będzie trzeba się przekonać do tego Acera :P Widzę już jeden minus. 3h na baterii to troszkę mało. Niby norma w lapkach, ale jednak wolałbym coś trwalszego. Pod tym względem MSI Wind bardziej mi pasuje, ale ma on 12,1", więc nie wiem jak z wygodą pracy będzie.

@reven - niby sprzęcik fajny, ale brakuje mi czegoś z wyglądu. Wiem, wiem... Gorzej niż baba. Ale jeśli już kupować coś, to niech starczy na dłużej ;)

Będze trzeba ruszyć w miasto i rozejrzeć się troszkę, bo ciężko będzie tak sprzed kompa wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do końca nie wiem. Miałem brać lapa 15,4", ale jednak zależy mi też na sporej mobilności i dłuższej pracy na baterii. Spodobał mi się ten MSI http://www.x-kom.pl/p/62967-netbook-12,1-m...50-3gb-320.html. Podobnież jest w miarę wydajny i leciutki. Ma nawet USB 3.0, a to się u mnie ceni. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z OLEK10106, zastanów się co dokładnie chcesz i wtedy będziemy myśleć. Bo jeśli chodzi o laptopa bez systemu to kupno gorszego niż Acer:

http://allegro.pl/nowosc-acer-5750g-i3-231...1742290755.html

nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Jeśli chcesz bez dedykowanej grafiki to można by poszukać jeszcze oprócz tego packarda tórego pokazywałem wcześniej. Jeśli interesuje Cię netbook to trzeba się liczyć ze stosunkowo małą wydajnością jednak małą wagą i długą pracą na baterii.

@UP

nie widziałem posta.

Ten MSI wind jest jednym z lepszych netbooków:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-W...70.50657.0.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pisałem, że chcę sprzęt tylko do neta i czasem jakiś film, więc karta mało mnie obchodzi ;) Do gier mam PC.

[edit]

Dobra, wiem, że macie mnie dosyć, ale jeszcze waham się między 3 egzemplarzami. tym, tym oraz tym. Osobiście bardziej jestem za tym pierwszym. Do acera trudno mi się przekonać, a i Dell wygląda o niebo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji proponuję poszukać jakiejś 13-14". Niby drobna różnica, ale miałem okazję pracować na paru komputerach o tych rozmiarach i muszę przyznać, że jest to całkiem wygodne rozwiązanie. Normalna klawiatura, ale bez bloku numerycznego, wydajność przyzwoita a i baterie dają nie najgorsze.

Za dokładnie te same pieniądze, co ten z Euro, masz tutaj nieco lepszego (i mniejszego) Lenovo: http://www.komputronik.pl/product/120709/L...rwony_4_GB.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już bierz co chcesz ze sie tak wyraże. Trochę mi cierpliwości już brak. Ale tamten Acer który był na poprzedniej stronie był o wile lepszy mimo że droższy. Dlatego jesli nie będziesz miał potem focha, że nie możesz na tym zagrać to nie do mnie z tym.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1378639

Ja bym, się zastanowił nad tym Asusem. Ma troszeczkę gorszy procek ale wiecej Ramu i większy dysk(4GB i 500GB). A jest tylko o 50zł droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...