Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

deffik

Upgrade - jaki zasilacz?

Polecane posty

Mam 500W OCZ ModXStream i zamierzam do obudowy wrzucić AMD x6 1090T (3.2Ghz) i Radeona 6950 od MSI, (Twin FROZR II lub III) i teraz pytanie, czy ten zasilacz starczy, czy nie.

Jeżeli nie wystarczy to bym prosił o podanie jakiegoś Zasilacza, który musiałbym kupić, żeby upgrade stał się możliwy.

I drugie pytanie, czy na pewno da radę wrzucić tego proca na moją MOBO, podstawka AM3 jest, obsługuje procesory do 140W, a ten x6 jest AM3/125W, ale wolę się upewnić przed kupnem.

MOBO: ASROCK M3A770DE

Dzięki, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ta płyta obsługuje Phenoma X6. Pytanie tylko po co chcesz wymieniać? Bo w grach nie uświadczysz ŻADNEJ różnicy w porównaniu do Phenoma 955. Wyrzucanie pieniędzy w błoto, no chyba że nie robisz z tego o myślą o grach a profesjonalnych zastosowaniach (rendering, itp.)...

Zasilacz da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, po części do gier, ale pc mi służy również do obróbki fotografii (RAWy z 7D/5DmkII), a do tego bardzo możliwe, że dojdzie obróbka wideo.

Dzięki za pomoc, nieco mnie to ucieszyło, że nie muszę zmieniać zasilacza, a kasę, którą miałem przeznaczyć na jego ewentualny zakup będę mógł wykorzystać np. na dodatkowy RAM.

Jeżeli któryś z ekspertów, ma coś do dodania to nie krępujcie się, a jeżeli nie to proszę moderację o zamknięcie tematu, ale nie wcześniej niż 24h od tego postu.

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki foto też raczej nie trzeba X6, choć do filmów się może i przyda. Ale szczerze mówiąc ja bym zaczekał z wymianą procka na premierę nowych procesorów AMD FX. Wtedy za cenę dzisiejszego X6 kupisz wydajniejszy, oszczędniejszy i chłodniejszy procesor pseudo-ośmiordzeniowy.

Premiera tychże procesorów planowana jest na 19 września.

Być może nawet ten procesor by pasował do obecnej płyty głównej, jeśli Asrock się w końcu zdecyduje na wydanie nowych BIOSów do swoich płyt głównych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...