Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reven1010

gtx 470vs gtx480/570 lub hd 6950 lub 6870

Polecane posty

Witam,

moje pytanie brzmi co lepiej wziąć gtx 470 amp! czy hd 6950 czy może hd6870 (budżet 900zł niej wiecej). Wiem że gtx 470amp! się nieźle podkręca i być może da się go doprowadzić do "formy" gtx 480(który w testach wypada prawie identycznie jak gtx 570) ale z drugiej strony jeśli nie uda mi się podkręcić- bądźmy szczerzy czasem trafiają się kiepskie sztuki- to jak wydajny będzie ten gtx470? Czy może lepiej wziąc hd 6950 i próbować modowania/podkręcania tego modelu? I jak to jest gtx 470 jest rywalem 6950 czy 6870?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 470 AMP! jest rywalem HD6950 bardziej(ponieważ ma fabryczne OC już), z pewnością nie masz pewności czy HD6950 zmodujesz ponieważ teraz są to nie liczne modele. Z GTX470 AMP! masz większą pewność że wykecisz go. Jeszcze pare miesięcy temu bym HD6950 wybrał bez wahania, lecz dziś już raczej GTX 470 AMP!. Chyba zę masz pewność że dokładnie ten czy taki model HD6950 można zmodować :wink: wtedy raczej decyzja jest prosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę (wiem, że truję, ale to ważne dla mnie jest). Jeżeli dobrze widzę to 6950 jest szybszy o zaledwie 10 punktów % od GTX 470. Przy czym mówimy o kartach nie podkręconych i Radeonie 2GB (co podobno prawie się nie różni od 1 GB). I po podkręceniu 470 powinna ona być lepsza? I teoretycznie zmodowany 6950 jest lepszy, ale szansa na znalezienie takiego jest bardzo mała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie powiedzieć czy GTX470 będzie lepszy od HD6950 rozpatrując karty po OC. Bądź co bądź HD6950 też się w porządku podkręca i GF może Radeona nie pobić. Szczególnie gdyby się go odblokowało do HD6970 (choć z tym, jak już sam zauważyłeś, mogą być problemy). Na pclabie udało sie odblokować kartę od Sapphire, oraz na tym forum jest user odblokowanego ASUSa. Z XFXem ponoć są problemy, na temat Gigabyte i HISa nie mam danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki, kurde, miałem nadzieję, że rozwiejesz moje wątpliwości, a tak dalej się będę wachał.

@up Nie wiem od czego to zależy, ale jak frodos i yojo tak mówią to raczej nie kłamią hm?

Albo tak, nieważne którą kartę kupię, i tak gołym okiem nie będzie się dało zauważyć różnic, bo będą one wynosiły max. 5 fpsów tak?

Jak tak to chyba bym wziął tego GTXa bo więcej osób poleca i jakieś tam technologie( CUDA, PhysX) ma w sobie które są lepsze od tych Radeonowych (podobno).

A, i ostatnie. Załóżmy, że Radeony 7xxx wyjdą we wrześniu, to o ile dobrze się orientuję, na te tańsze niż 1000 zł by trzeba było jeszcze poczekać z miesiąc-dwa zanim wyjdą i będą powszechnie dostępne (a nie dla szczęśliwców), ale mimo tego gtx 470 + i5 2500k powinno wystarczyć chyba na te 4 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie udało sie odblokować kartę od Sapphire, oraz na tym forum jest user odblokowanego ASUSa. Z XFXem ponoć są problemy, na temat Gigabyte i HISa nie mam danych.

jeszcze od powercolor da sie widzialem na youtubie;]

jakieś tam technologie( CUDA, PhysX) ma w sobie które są lepsze od tych Radeonowych (podobno).

w radeonie tez sa technologie jakies tylko niepamietam nazw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co widać na tych testach to Gf tzn 560ti jest lepszy na małych rozdzielczościach ale od 1680-1050 to już góruje readon

Więc to twój wybór ale już ja bym wolał gf gtx 560ti za ok 820zł

No ale tak to te 5fps nie robią takiej dużej różnicy jak w niektórych grach chodzi po 60fps to nie ma ale jak tak w metro2033 to każdy fps się liczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze bardziej od 560ti wolałbym 470 AMP! - niewielka różnica na starcie, a ta druga podkręca się jak zło.. no i tańsza ciupkę jest ;) nawet nie ciupkę :P(od asusowskiej, czyli przyzwoicie chłodzącej, wersji, aż o 100zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...