Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielu1983

Opera 11

Polecane posty

Hej.

Po przeczytaniu artykułu w najnowszym CDA na temat przeglądarek postanowiłem przesiąść się z Firefoxa na Operę. Głównym motywem była prędkość podczas przeglądania stron. Stąd też moja prośba do ludzi, którzy jej użyają. Czy warto na coś zwrócić uwagę, co było pominięte w tekście? Czy znacie jakieś przydatne rozszerzenia usprawniające jej pracę (zainstalowałem tylko Opera Adblock), oraz czy na coś muszę uważać?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję zarówno na Operze 11.50, jak i FF w wersji 5.0.1. Opera włącza się nieco szybciej, ale dla mnie to mało istotne, bo rzadko wyłączam PC-ta i przeglądarka działa czasami bez przerwy. To co się liczy, to lepsza praca z wieloma kartami (wieloma w tym wypadku nie znaczy 5 czy 10, ale raczej circa 60)-lisek przy takiej ich ilości pracuje wolniej niż Opera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk TURBO jest potrzebny tylko przy naprawdę kiepskiej jakości łącza, lub bardzo wolnym łączu. Z tego co jednak czytałem - u różnych ludzi różnie to działa. Jeśli jednak Opera działa ci bez problemu - to nie włączaj opcji Turbo - jest ona zbędna.

Opera LINK - do czego służy ?? -> http://www.opera.com/link/ - ogólnie, jest to możliwość synchronizacji Twoich stron ulubionych na różnych komputerach.

Opera UNITE - to nic innego jak odpowiednik Facebook'a. Zrzesza społeczność fanów Opery.

Z dodaktów - AD Block powinien dostać kopa w pierwszej kolejności. Bardzo obciąża przeglądarkę, gdyż korzysta ze zdefiniowanej (długiej i cały czas rozwijającej się) listy wpisów elementów blokowanych. Chyba że jesteś bardzo przywiązany do tego typu rozwiązań to go zostaw. Ja osobiście nie używam tego wynalazku.

Polecam natomiast:

Swiss Knife - dodatek przekierowuje automatycznie na bezpieczną wersję danej strony - czyli na HTTPS, pozwala też na kilka innych przydatnych sztuczek. Oczywiście w pełni konfigurowany, co za tym idzie - można dopisać własne reguły.

Ghostery - jego odpowiednik jest też dla Firefox'a i dla Chrome. Nie lubisz być śledzony i ujmowany w danych statystycznych ?? Zainstaluj.

No Scipts - czyli znany z Firefox'a NoScript dla Opery. Ten dodatek jest też w takiej samej formie dostępny dla Chrome. Bardzo przydatny, czego chyba nie muszę mówić. Alternatywnie można używać zamiast niego External Scripts.

Content Block Helper - ten addon wspomaga wbudowany w Operę moduł blokowania różnych elementów stron. Dzięki niemu można blokować więcej i efektywniej.

No Detour - czyli "żadnych objazdów" - dzięki niemu powinno się "lądować" na docelowej stronie a nie gdzieś "w polu". Brak możliwości konfiguracji.

Anti-Gate - można stosować jako uzupełnienie No Detour.

WOT - tego chyba przedstawiać nie trzeba :)

No, tyle ode mnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk TURBO jest potrzebny tylko przy naprawdę kiepskiej jakości łącza, lub bardzo wolnym łączu. Z tego co jednak czytałem - u różnych ludzi różnie to działa. Jeśli jednak Opera działa ci bez problemu - to nie włączaj opcji Turbo - jest ona zbędna.

Strasznie lakonicznie to pisałeś. Największą zaletą Turbo jest kompresja strony internetowej na serwerach Opery, tak samo, jak ma to miejsce w Operze Mini, znanej z telefonów. Przy słabych łączach umożliwia to korzystanie z internetu w ogóle, przy limitach, pozwala na oszczędność. Ma to też swoje wady - rozwala JS'y, nie działają gify i elementy flashowe (przynajmniej kiedyś tak było, dawno nie sprawdzałem). Generalnie fajna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera UNITE - to nic innego jak odpowiednik Facebook'a. Zrzesza społeczność fanów Opery.

Hmm... Z tego co wiem to Opera Unite to funkcja polegająca na tworzeniu własnego serwera na swoim kompie, w celu np: żeby kumpel ściągnął z twojego PC plik. A to o czym piszesz to chyba masz na myśli stronę my.opera.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...