Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Emen24

Wymiana procka i karty graficznej w laptopie

Recommended Posts

Witam! Słyszałem i czytałem, że wbrew temu co jeszcze do niedawna uważałem można wymienić częsci w laptopie. Słyszałem również, że nie wszystko da się wymienić na wszysko, więc mam pytanie: na jakie częsci mogę zamienić swój aktualny sprzęt? Interesuję mnie wymiana procesora i ewentualnie karty graficznej.

Mój aktualny procesor to Intel Core2Duo 2.4 (chcialbym zmienić na 3 albo 4 rdzenie), a karta to Nvidia GeForce 9500GS 512mb (chciałbym 1 GB ewentualnie jak sie nagle wzbogace to 2).

Przy czym mam też pytanie czy wymiana procesora na o wiele szybszy ciągnie za sobą wymianę całego systemu chłodzenia? I czy przy zmianie karty graficznej trzeba coś jeszcze wymienic?

Link to comment
Share on other sites

Jaki to laptop?

Ale nie napalaj się, karty pewnie nie wymienisz (w Polsce modele z odrębną kartą to rzadkość, a kartę jeszcze trudniej dostać), a procesor pewnie wyjdzie dość sporo. Zresztą zysk z ewentualnej wymiany z pewnością nie będzie współmierny do kosztów.

Krótko mówiąc - do niedawna myślałeś logicznie :P

Link to comment
Share on other sites

Twój procesor to średniak, ale w rozsądnej cenie (powiedzmy do 300zł), nie ugrasz nic więcej niż 5% wydajności. Podtrzymuję to, co powiedziałem wcześniej - nie ma sensu wymieniać tego procesora, koszt jest zdecydowanie zbyt duży, jak na korzyści, jakie taka wymiana może przynieść.

Link to comment
Share on other sites

Karty graficznej nie wymienisz, ale możesz zobaczyć światełko w tunelu, a mianowicie DIY Vi Dock. Czyli zewnętrzna karta graficzna "domowej" roboty (nie, nie chodzi o zrobienie własnej karty graficznej :trollface: ). Poszukaj więcej w Googl'ach bo sie na tym niezbyt znam. Tylko że to rozwiązanie nie przenośne i wymagające monitora. Tu link do tematu o tym.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...