Skocz do zawartości

Rozwiązany: Słuchawki nauszne z mikrofonem za 200 zł


Polecane posty

Dokładnie tak jak w temacie. Moja karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SE. Słuchawek potrzebuję głównie do grania (do muzyki już mam SM PL30), jednak czasem lubię posłuchać muzyki przy grindowaniu czołgów i grywam w gry muzyczne (osu!, anyone?), więc przydałoby się, żeby grały przyzwoicie.

Na innych forach polecono mi Speedlink Medusa 5.1, Creative SB Tactic 3D Alpha , Steelseries 5H v2 i Siberia v2 (co prawda dwa ostatnie wykraczają nieco poza mój budżet, ale mogę dozbierać, jeśli są tego warte), jednak jestem podejrzliwy względem jakichkolwiek słuchawek opatrzonych napisem 'For gamers', więc chcę jeszcze zasięgnąć porady tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tej cenie nie ma sluchawek z mikrofonem, ktore spisuja sie przyzwoicie. Bralbym Koss UR40 lub CAL!, a do tego Zalman mic lub Media-Tech MT390 Clip. UR40 beda lepsze w grach, a troche gorsze w muzyce. CAL! beda lepsze w muzyce, troche gorsze w grach. Osobny mikrofon tylko brzmi niewygodnie. Pamietaj, ze mikrofony w sluchawkach dla graczy (w tej cenie) bardzo czesto sie psuja i zeby je wymienic bedziesz musial odeslac cale sluchawki, co jest zupelnie nietrafionym pomyslem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalbym patrzec na sluchawki takie, jak Beyerdynamic DT234 PRO. Maja dobrej jakosci mikrofon i jakosc dzwieku przebijajaca ta znane z modeli 4gamers. Inne to sluchawki gamingowe, ale zrobione przez firme, ktora sie na tym zna, czyli Sennheiser PC350. Te jednak swoje kosztuja.

Oba modele skorzystaja na dobrej karcie dzwiekowej, ale nie jest ona konieczna do cieszenia sie ladnym dzwiekiem i swietnej jakosci wbudowanym mikrofonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Creative Fatal1ty i nie narzekam ; ]. Do grania się nadają i mają dosyć mocne basy.

Najpierw zdobądź jakąś wiedzę w danej dziedzinie i dopiero bierz się za doradzanie. "Mam, więc polecam" to nie najlepszy pomysł, przynajmniej na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki argument ? Nie mam doktoratu ze słuchania muzyki w próżni i w innych ciężkich warunkach, ale powiem że SteelSeries Siberia v2 grają nieźle (wiem bo mam :P).

swiezak zerknij tutaj:

Tutaj

Zastanawiałem się nad dwoma modelami SteelSeries Siberia V2 i Sennheiser HD 555. Wygrały te pierwsze ze względu na zamkniętą konstrukcje i mikrofon. Chociaż podejrzewam, że senny grałyby lepiej.

Co do odsłuchu to: Wiesz jaki jest dźwięk w kinie ? Ja mam taki sam po założeniu słuchawek i włączeniu filmu :). Oczywiście przesadzam, ale tylko troszkę. Dodam że mam Asus Xonar D1.

A Creative Fatal1ty naprawdę mają dosyć mocne basy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem bo mam tongue_prosty.gif

To dopiero argument. Wiem, bo mam. Autor powinien kupic HD600, bo mam i swietnie graja...

Przytoczony przez Ciebie artykul byl wysmiewany miliony razy tak, jak to bylo z innymi 'proffesionalnymi' testami pclabu. Paradoksalnie wlasnie na forum pclab ten artykul ma najgorsza opinie...

Ja mam taki sam po założeniu słuchawek i włączeniu filmu

To dzial sprzetowy, a nie sci-fi.

A Creative Fatal1ty naprawdę mają dosyć mocne basy.

Powiem wiecej: one nie maja absolutnie niczego poza basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam jeszcze:

Zastanawiałem się nad dwoma modelami SteelSeries Siberia V2 i Sennheiser HD 555. Wygrały te pierwsze ze względu na zamkniętą konstrukcje i mikrofon.

ale czekaj, wybierasz słuchawki po mikrofonie? bo jak tak, to czemu w Twoim porównaniu nie ma magicznych Tracerów za 15zł, ale za to z mikrofnem! co do konstrukcji to HD555 nieźle tłumią (na poziomie niektórych zamkniętych słuchawek), więc pojechałeś po bandzie i to na całej linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4gamers z zasady są droższe niż powinny być. czasem nawet 2x za drogie. Nawet te perełki, są po prostu za drogie.

I pozdrów ludzi polecających Ci Medusy 5.1 - miałem. Lepiej grały na stereo niż 5.1. czy to w grach czy muzyce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że "profesjonalistom" lepiej wychodzi cytowanie innych niż doradzanie, więc może powinni zmienić profesję.

Zacznijmy od Professora. Wiesz co to ironia ? Co do artykułu, to czemu sam nie podasz linku do najmniej wyśmiewanego, a może sam napiszesz ? (w końcu twój nick to "Professor" :P). Jeśli odpalenie filmu to dla ciebie sci-fi to nie wiem co dla ciebie może być normalką. No i na koniec trafna uwaga co do Creativów (szkoda tylko, że powtórzyłeś to za dwoma innymi osobami w tym temacie).

Och varamir chyba naprawdę kupiłeś te słuchawki Tracera i chciałeś się pochwalic przed kolegami, ale cię wyśmiali. Powiedz mi które słuchawki lepiej wytłumiają Siberia V2 czy Senny HD 555 i które mają lepszy mikrofon ? Aha, które są bardziej pomarańczowe, czarne lub białe ?

A teraz może to skończmy i przejdźmy do tematu.

Swiezak powiem tak, ile zapłacisz takie będziesz miał słuchawki, nawet jeśli kupisz te Tracery od varamira to mogą lepiej grać dla ciebie niż Senny Professora (chociaż wątpie;). Ja mam swoją Syberie i więcej nie potrzebuje podczas gdy "profesjonaliści" nadal będą szukali swojego Grala wśród słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie że my (w tym przypadku professor) już zdążyliśmy powiedzieć swoje w pierwszych paru postach. ty za to zdążyłeś się wielokrotnie skompromitować. ;] jak nie masz nic do powiedzenia poza 'kupuj bo mam i jak chcesz być fajny to też musisz' to zachowaj dla siebie komentarze. miałem więcej słuchawek niż ty palców u rąk i mam do czego porównywać, a Ty? siberie do siberi? bo wszystko będzie lepsze od niczego, lub byle czego. byle badziewie będzie 'jest super i nie trzeba mi niczego'. a potem jest płacz i zgrzytanie zębów ;]

nie każdy z budżetem 200zł chce sobie kupić słuchawki warte 100, z opakowaniem za drugie 100. Nie każdy lubi wyrzucać kasę na kruche coś, co udaje dobre słuchawki. nie każdy lubi wmawiać sobie iluzje i wpierać je innym. ale ty już nas przekonałeś że masz odmienne zdanie na ten temat i nie musisz więcej przekonywać.

po takich medusach 5.1, fatality kumpla i również jego GameCom'ach 377, jedyne słuchawki do grania jakie szanuję to ghs1, a i tak je sprzedaję ;] tyle w temacie 4gamers.

p.s. jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to na prawdę siedź cicho.

p.p.s. na prawdę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swiezak

Poza tym, te Siberia są aż tak złe?

Te sluchawki nie sa tragiczne, ale ich zakup jest po prostu nieoplacalny. Jakosc dzwieku jest sporo gorsza niz w identycznie wycenionych sluchawkach doswiadczonych firm produkujacych sluchawki. CAL! zrobilyby z Siberii miazge.;) Siberie zdecydowanie wygladaja fajnie (z tego wzgledu sam sie kiedys nimi zainteresowalem), ale sa tez dosc kruche. Palaki i muszle sluchawek, ktore pekaja same z siebie sa dosc czestymi problemami.

@otomi

Atak na moja osobe pokazuje jedynie, ze nie masz zadnych argumentow po swojej stronie...

Co do artykułu, to czemu sam nie podasz linku do najmniej wyśmiewanego, a może sam napiszesz ?

Mowisz, masz:

http://www.techfanatyk.net/polecane-slucha...auszne-do-gier/

Artykul napisany przez osobe, ktora testuje rozne sluchawki. Wsrod ludzi, ktorzy maja doswiadczenie ze sluchawkami i grami ten artykul cieszy sie znacznie lepsza slawa niz test pclab.

Jeśli odpalenie filmu to dla ciebie sci-fi

Nic takiego nie napisalem. Jesli chcesz prowadzic jakakolwiek dyskusje, upewnij sie, ze zrozumiales moja wypowiedz.

A teraz może to skończmy i przejdźmy do tematu.

Nie udawaj, ze zalezy Ci na przejsciu do tematu. Jesli tak, to po co przez kilka linijek lales wode? Nie prosciej bylo pisac na temat od samego poczatku?

Ja mam swoją Syberie i więcej nie potrzebuje

To sie nimi ciesz do smierci, mi to nie przezkadza. Pamietaj jednak, ze sam fakt, iz kupiles cos i jestes zadowolony nie znaczy, ze cos jest dobrym wyborem. Kupno sluchawek to ni jest problem typu - dziala lub nie dziala. Autor zalozyl temat majac nadzieje, ze znajdzie sie dla niego cos najoplacalniejszego, a nie cos, co Tobie wystarcza. Skoro sam posiadasz wiesze jedynie nt Siberii, to nie wnosisz nic do tematu i jedynie mieszasz autorowi glowie.

"profesjonaliści" nadal będą szukali swojego Grala wśród słuchawek

Nie uwazam sie za profesjonaliste, ale dziekuje. A swojego Grala juz dawno znalazlem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany czuje się jak byłbym pisał do cd-a i został zjechany przez smugglera ;).

Pytanie czemu nie dałeś tego linka od razu, żeby autor tematu mógł go zobaczyć i jeśli znalazłeś tego grala to czemu nie napiszesz tego w swojej zawartości.

Po to właśnie jest takie forum, żeby się czegoś dowiedzieć i już wiem, dzięki Wam, że mógłbym wybrać inne słuchawki zamiast tych Syberi (wtedy jak je kupowałem). Więc zamiast rozczulać się nad sensem i zgłębiać tajniki filozoficzne mojego co drugiego zdania polećmy swiezakowi CAL! (nad którymi tez się zastanawiałem:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otomi

Ta dyskusja nie prowadzi do niczego, więc zamiast siać zamęt w temacie, pisz do swoich rozmówców przez PW i tam ich przekonuj. Następnym razem radzę spuścić z tonu i darować sobie wycieczki osobiste.

EOT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po teście odsłuchowym CAL! i Syberi V2. Zgodnie z tym co powiedział Professor te pierwsze grają lepiej. Ciężko mi będzie to wyjaśnić, ale spróbuję. Aurvany mają lepszy bass (bardziej mięsisty), grają bardziej naturalniej. Syberia natomiast miały dźwięk bardziej sztuczny. Co do wyglądu do CAL! wydają się bardzo małe i lekkie, V2 oczywiście większe i cięższe za to bardziej przylegają do uszu. No i cena świadcząca na korzyść Creativów, jedynie brak im mikrofonu.

Na koniec link do podobnego tematu:

http://forum.cdaction.pl/Sluchawki-do-gier...ki-t146064.html

Mam nadzieję, że coś pomogłem w przeciwieństwie do orga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...