Skocz do zawartości

Słuchawki do gier/muzyki/filmów za dwie stówki


Polecane posty

Witam.

Ostatnio zakupiłem sobie dźwiękówkę (Xonar DX) i zauważyłem, że w moich słuchawkach za 50zł nie widać różnicy z integrą. Dziwne, nie? :P Dlatego postanowiłem zakupić coś konkretniejszego za okolice 200PLN (to max stawka z przesyłkami, vatem, narzutem oraz innymi wydatkami związanymi z zakupem słuchawek. Chyba, że za dołożoną dychę dostanę coś co zmiażdży konkurencję i sprawi, że na ziemi zapanuje pokój, oraz zniknie głód). Słuchawki w głównej mierze będą służyć mi do gier i sporadycznego "oglądnięcia" jakiegoś filmu i wrzuceniu mp3 do winampa. Najlepiej gdyby posiadały mikrofon, aczkolwiek zawsze można dokupić zalmana z klipsem jeżeli któreś nauszniki będą tego warte.

Wertując czeluście internetu trafiłem oczywiście na wiele testów na kilku znanych portalach, jednak jak to w życiu bywa co portal to inne wygrywały słuchawki. Dlatego postanowiłem zapytać się na forum bądź co bądź game'rskim. Moimi faworytami są CAL! (ale powątpiewam czy nadają się do gier) oraz Tactic 3D Sigma/Alpha (koszt słuchawek pewnie sporo podniesiony przez dołączenie karty USB).

Co o nich myślicie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier i filmow wybralbym Koss UR40. Do nich warto dokupic przedlozke, bo maja krotki kabelek i nie siegna wyjscia sluchawkowego Twojego Xonara. Powinna wystarczyc zwykla przedluzka za ok. 5zl, ale mozna poszukac jakiegos Belkina za 10-15. Razem i tak wyniesie to ponizej 200zl.

CAL! beda dobre w muzyce, a takze w filmach, ale juz do gier wiekszosc ludzi wybralaby UR40 ze wzgledu na lepsza przestrzen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy woli co innego.;) Z CAL! jest taki problem, ze maja bardzo zamknieta i ograniczona scene. Ogolna orientacja bedzie bardzo dobra poniewaz wlasnie dzieki bardzo bezposredniemu przekazowi bedzie bardzo wyrazna, ale szersza przestrzen pozwala wylapac drobniejsze roznice miedzy lokacja wroga. UR40 maja to do siebie, ze maja bardzo szeroka przestrzen w porownaniu do innych sluchawek o podbnej cenie, ale ta przestrzen nie jest za szeroka do gier, jak to jest w przypadku sluchawek AKG (oczywiscie, nie wszystkich, ale wiekszosci modeli)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kossach właśnie odrzuca mnie ich otwarta budowa. Mieszkam w pokoju z bratem więc czasem chciałbym na spokojnie obejrzeć jakiś film, czy pograć w jakąś grę nie słysząc jego radia, tv czy rozmowy przez telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys rozmawialem z forumowiczem (forum pclab, ale nie pamietam, ktory uzytkownik), ktory zamienil swoje CAL! na HD448 i byl zadowolony. Ja sam mam HD448 i jestem sredniozadowolony. Do muzyki nadaja sie tak sobie. Sluchawki graja z cofnietym srodkiem tzn. jest mocny bas i duzo gory, ale juz srodek pasma (wokale, gitary, perkusja i ogolnie rzecz biorac wiekszosc dzwiekow) jest mniej zauwazalny i chowa sie za dolem i gora. Podobnie sytuacja ma sie w przypadku CAL! z ta roznica, ze CAL! nie maja tak powolnego i rozlazlego basu, jak sennheisery. W HD448 bas przyslania wszystko i czasem brzmi to naprawde slabo. Zdecydowanie nie nadaja sie do rocka.

Z drugiej strony sluchawki spisuja sie zupelnie niezle w grach. Jak na zamkniete sluchawki jest calkiem niezla przestrzen i da sie rozroznic nie tylko kierunek, z ktorego nadchodzi przeciwnik, ale takze odleglosc w jakiej sie znajduje.

Jesli mialbym to jakosc krotko i zwiezle podsumowac:

CAL! - bardzo dobre w muzyce, ale niezbyt popularne wsrod graczy. Z dynamicznym brzmieniem.

HD448 - spisuja sie niezle w grach, ale w muzyce sprawuja sie srednio w porownaniu do CAL!. Maja zamulone i powolne brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki to za te pieniądze możesz kupić coś genialnego tylko brak mikrofonu to PIONEER SE-M390. Nic się z nimi nie równa za te pieniądze jak i za dwa razy tyle. To mój zakup życia.W sklepie dałem 190zł ale na necie kiedyś widziałem za ok.160zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...