Skocz do zawartości

Nowy zestaw do grania


Kontemoka

Polecane posty

Siemka to znowu ja. Po kilku dniach rozważania nt. nowego kompa doszedłem do wniosku ze to będzie coś takiego:

Asus Sabertooth p67

Intel core i5 2500k

Corsair Venegeance 8GB lub Goodram 8GB

Corsair HX750

Asus GTX 570

Coolermaster 692 II

Samsung 1TB

Coolermaster 212+ lub SilentiumPc Fortis

I teraz może dlaczego tak.

1. Seria 5xx nie jest już taka nowa żeby dawać za nią ponad 1500zł dlatego wziąłem gtx 570 bo jak coś to będę wymieniał na serie 600 lub dołożę druga jeśli będzie to niewypał.

2. Jeśli chodzi o płytę główna to tego Asusa widziałem na żywo wiem jak wygląda i działa i zdecydowałem się na niego.

3. Ram to tylko kwestia GUSTU bo i to i to 8GB ale CORSIAR lepiej będzie do mobo pasował a to tylko kwestia 60-70zł i pewność działania.

4. Zasilacz ten bo modularny i CORSIAR (chyba 5 lat gwarancji)?!

5. Dysk ten bo po co za firmę płacić a poza tym sprawdzony

6. Obudowa bo raz ze mi się podoba a dwa ze jest sprawdzona i chwalona

7. Chłodzenie myślę że jedno i drugie się sprawdzi

8. Procek wiadomo ze do gier bezsens i7

Nagrywarkę i system już mam zakupione wcześniej

Wszystko też zależy od cen jak się będą zachowywać. Myślę że Asrock EX4 jak i Goodramy się sprawdza wiec jak coś to wezmę taka opcje. Kwota nie jest ograniczona ale zawiera się pomiędzy 4000-4400 ale za niektóre rzeczy nie warto przepłacać. Ok prosiłbym tylko o ogólną ocenę. Czy to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jesteś pewien że potrzebujesz aż Sabertootha? Asrock P67 Extreme4 Ci nie wystarczy?

3. Generalnie 8GB RAMu w grach nie wykorzystasz... śmiało można brać 4GB. Ale gdybyś jednak się zdecydował na 8GB to ja bym wziął np. A-Data Gaming - są tańsze od Corsairów i mają niskie radiatory, co jest praktyczniejsze od wysokich (wysokie mogą kolidować z dużymi chłodzeniami na procesor).

4. 750W jest całkowicie zbędne... przykładowo XFX XXX 650W też by z zapasem wystarczył i jest modularny. Albo jeszcze lepiej - Antec Truepower New 650W (uwaga, w rozsądnej cenie jest tylko w esc.pl).

6. OK, bylebyś nie przepłacił. Rozsądna cena to ok. 300zł. Powyżej 350zł bym nie brał. Zainteresowałbym się też obudową Lancool K58 lub K62.

7. No bez przesady... chcesz brać Sabertootha i do tego chłodzenie z (nie ukrywajmy) niższej półki? Nie wiem jaki w tym sens. Ja bym celował osobiście przynajmniej w coś pokroju Cogage Arrow (179zł w proline.pl).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 wystarczy na pewno, z 650 nie jestem pewien, ale raczej nie. Te lancoole są bardzo dobrze wykonane, blachy w nich są grubsze niż w dominatorze. A w porównaniu do haf 912 to nie wiem, bo z hafem nie miałem do czynienia, jedynie na zdjęciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...