Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Gry od 2007 roku na Windows 7.

Polecane posty

Witam.

Niedawno zakupiłem nowego kompa z Windows 7 na pokładzie więc chciałem nadrobić zaległośći w graniu i pojawił się problem. Otóż gry z 2007 roku w szczególnośći ( Crysis, Wiedźmin, Bioshock) nie chcą poprawnie działać pod tym systemem. Wszystkie je łączą podobne błędy, mianowicie zawieszają się po kilkunastu minutach grania i wyskakują do pulpitu bez jakiegokolwiek błędu i wyłączają się. Próbowałem zgodnośći z XP ale to nic nie daje. O dziwo np. Baldurs Gate chodzi bezproblemowo a na XP sprawiał problemy. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dodaję konfig, dla potomności :P - Gofer

Procesor: Intel Core i5 2500K- 3,3 Ghz

M/B: As Rock P67 Pro 3

Grafika: Asus Geforce GTX 570 1280 MB DDR5 DirectCu II

Dysk: 500 GB Samsung F3

Ram: 4 GB GoodRam DDR3 1333 Mhz

Monitor: BenQ g2220HD

Obudowa: Thermaltake V3

Zasilacz: XFX Core 550W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma to samo . Na xp działają dobrze - na 7 tną się od samego początku . Nowe stery nie pomogły . W Gothicu 3 pomógł patch pod 7 . Nie które gry działaja tak jak u Ciebie że po paru min wywala do pulpitu a inne się tną od samego intro więc też nie idzie pograć . W sklepie twierdzą że to wina systemu i mało gier działą bez problemu na 7 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, u mnie na 7 do tego w wersji 64bit działa jakieś 95% posiadanych gier. Pozostałe 5% było robione z myślą o win95/dos...reszta śmiga. Dlatego dopóki twórca tematu nie poda pełnej konfiguracji komputera nie gdybajmy. Zwłaszcza podając fałszywe informacje jak ta, że na 7 mało gier działa bez problemu.

PS. Przepraszam, właśnie zauważyłem sygnaturkę. To co najważniejsze - zrób pełen update systemu. Pościągaj przy użyciu aktualizacji wszystkie łatki (oczywiście z pominięciem głupot jak paczki językowe). Następnie ściągnij DX9c i go zainstaluj - to, że 7 ma wbudowane DX11 to nic. DX11 emuluje poprzedników ale czasami ma brak różnych paczek. Po drugie ściągnij starsze sterowniki graficzne - nie najnowsze, ale takie sprzed powiedzmy pół roku. Ale to ze sterownikami to ostateczność...najnowsze powinny być mimo wszystko najlepsze.

PS2. Kręciłeś kompa? Jeżeli tak to go odkręć bo mogłeś coś źle zrobić. Podane przez Ciebie gry mają pewne wymagania co do sprzętu, niedawno jeszcze będące gigantycznymi. Jeżeli coś podkręciłeś i zrobiłeś gdziekolwiek błąd to skutkiem może być mała stabilność. Zwłaszcza, że Baldurs Gate nie ma parcia na kartę graficzną tylko na proca...więc to w grafice lub pamięci może gdzieś być problem.

down: takie zużycie proca w 7 to norma. Microsoft chciał pokazać, że siódemka uruchamia się szybciej. Zrobili więc pewną sztuczkę - użytkownik widzi już pulpit systemu, choć połowa sterów i usług jeszcze się nie uruchomiła. Dzięki temu system uruchamia się znacznie szybciej jak choćby Vista, ale w zamian tuż po starcie żre proca...bo nadal wczytuje usługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to też dziwi bo taka sama jazda była że vista jest zła bo mało gier chodzi a ja działam tylko na viscie i sobie chwale . Co do 7 skoro na lapku działaja co nie które gry to tym bardziej powinny działać na blaszakach w miare nowych . Sprzęt wylądował na testach w sklepie może wyjdzie co jest przyczyną . Coś na rzeczy musi być bo troche osób ma z tym problem ale przypuszczam że to wina samych sterowników , oprogramowania , czy jakiegoś syfy z neta spowalniającego działanie sprzetu bo dziwnym jest by na samym pulpicie po chwili od startu utrzymowało się użycie CPU na poziomie 50-60 % .

Jak coś sie wyjaśni to odrazu opisze co może być przyczyną .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia to nic nie było ruszane. Sterowniki mam te dołączone do karty graficznej czyli są gdzieś około ze stycznia b.r, a Direct 9 instalował się z grami równocześnie więc jest na pokładzie. Zobaczę jesze z tymi łatkami do Windowsa bo jak do tej pory to żadnych nie instalowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patche staram się mieć najnowsze ale parę lat po premierze czasem trudno jez znaleźć. Narazie dziękuję za pomoc, można zamknąć temat bo nie mam na pokładzie żadnych starszych gier, zastosuję się do waszych porad i jakby nic nie pomogło to się odezwę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...