Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grundig

Kalwiatura,myszka,głośniki i karta dźwiekowa.

Polecane posty

Witam potrzebuje głośniki do komputera 2.1 do gier filmów i muzyki.(pokój 3,5x3,5m),kartę dźwiękową,klawiaturę i myszkę.Czy do tego procesora i5 dokupić lepsze chłodzenie obecnie mam założone box.Cena jaką chce przeznaczyć to 1000zł.Zastanawiam się nad klawiaturą i myszka razera lub microsoft.

Proszę o wszelkie propozycje.

Obecnie posiadam takie zestaw komputerowy:

Procesor:Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155 Box

Płyta główna:MSI P67A-C45 B3 IP67 s1155

Pamięć ram:Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Blue KHX1600C9AD3B1K2/4G

Dysk:Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12

Karta graficzna:XFX HD 6870 1024 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, DP - HD-687A-ZNFC

Nagrywarka:DVD-REC ASUS DRW-24B3ST SATA

Oprogramowanie:Microsoft Windows 7 Professional OEM 64Bit PL SP1

Zasilacz:Chieftec GPS-500A 500W

Obudowa:SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black

Monitor:Samsung B2230N (16:9, 5ms, Full HD)

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli nie masz zamiaru ostro podkręcać procesora to raczej BOXowe chłodzenie spokojnie wystarczy.

Co do myszki to wg mnie nie warto przepłacać i możesz się rozejrzeć za A4Tech X7.

Myszka jest bardzo tania i sprawuje się znakomicie, a co najlepsze Jest to chyba najbardziej polecana myszka na Forum Actionum :D ( no chyba że przypadkiem pomyliłem model bo dużo ich mają z serii X7 :) )

Jeśli chodzi o klawiatury i wybierasz coś z tych dwóch firm to znam tylko kilka dobrych klawiatur ( jak to się mówi "Do wyboru, Do koloru" i "Dla każdego, coś miłego" ):

Razer Arctosa

Razer Lycosa

Razer Widow

Microsoft SideWinder X4

Microsoft SideWinder X6

Co do reszty to pozwolę się wypowiedzieć innym użytkownikom gdyż urządzenia Audio to niestety nie moja działka.

Z tego co widzę to za 1000 zł można naprawdę pożądny sprzęt złożyć :)

@down no prawie idealnie :P dodałem tylko polecane klawiatury gamingowe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki mają być multimedialne? czy bardziej pod słuchanie muzyki? używane 'nabiurkowo'?

klawiatura... jakieś klawisze funkcyjne, podświetlenie? pewnie zaraz ktoś poleci sidewindera x4/x6. chociaż ja bym poszedł do jakiegoś saturna/mediamarkt i sam poszukał co mnie bawi ;) na myszach się nie znam więc nic nie mówię xP

@up niezłe zgranie xDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ, że na głośniki i kartę najlepiej wydać to co zostanie i o to dokładnie mi chodziło ;) jak się wybierze klawę i gryzonia, to dużo łatwiej będzie dobrać sprzęt.... Ja celuję w Toufel Concept 200 (~700zł sprowadzane legalnie przez sklep z niemiec). Ale nie wiadomo czy będzie te 700zł xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować tak ;)

ojtam, ojtam. Nie czepaj się varamira bo zapewne jest zmęczony całym dniem odpisywania na posty :D.

Jednakże, czytaj uważnie varamirze ^^.

Co do głośników za 700 zł to 300 zł zostałoby co najwyżej na Jakąś karte dźwiękową za 50 zł pod USB :cheesy:, powyższego A4Techa i X4 oraz w razie podkręcania to jakieś lipne budżetowe wiatraczki :)

( co do karty dźwiękowej to proszę mi nie wmawiać że polecam to coś :P. mina mówi wszystko :D )

@Grundig. Daj znać czy będziesz podkręcał sprzęt. Pobawimy się w metody eliminacji ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ze swojej strony powiem że ja bym brał, A4tech oskar x748k, do tego klawiature microsoft sidewinder x4/ bądź też 6 posiada więcej bajerów trochę jak regulacja natężenia podświetlania i odczepiany numpad któy można na drugą strońę przełożyć. Z czego sam doradzam x4. Wyższy model chyba nie jest wart dokładania prawie 100 zł.

Co do chłodzenia SilentiumPC Fortis HE1225

Jest on kompatyblilny w montażu z podstawką LGA 1155 jak jest napisane na stronie producenta.

Nie licząc przesyłek wychodzi tu 315 zł.

Sam ogólnie rzecz biorąc, uważam że lepiej w głosniki zainwestować niż klawiatury brać jakieś wypasione po 400 zł ( Tę o której napisałem powinna się świetnie sprawdzić jak i myszka. Dźwiękowka zapewne jakiś asus xonar lecz sam nie chce tu doradzać zostawiam tu pole do popisu varamir'owi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to przydałoby się aby Grundig sprecyzował dokładniej czy szuka jakieś klawiatury z super ultra bajerami i podświetleniem itp. Jeśli nie to polecałbym najtańszą klawiaturę z powyższych które podałem ( X4 albo Arctosa, obie wyglądają świetnie i są wygodne ).

Myszka to jak wyżej. Jedynym słusznym wyborem a na dodatek bardzo tanim do gier to A4Tech.

Chłodzenie zależne od tego czy będzie podkręcać sprzęt, czy nie, chociaż na przyszłość na pewno by się przydało.

Karta dźwiękowa i Głośniki - tu już raczej wiemy wystarczająco ^^.

Co myślicie o Creative GigaWorks T3 ??

Z tych opinii co czytam to ten sprzęt jest niesamowicie polecany ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zagapiłem się - C200 kosztują za dużo i w budżet zmieszczą się C100, już bez dźwiękówki ;( tak to mamy 200zł na DX'a i penwie z 400-500zł na głośniki.

P.S. tych klawiatur Razera bym nie polecał... nie są warte uwagi, bo są dość delikatne i mają zawyżoną cenę (jak to u razera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"klawiatury z super ultra bajerami i podświetleniem itp. Jeśli nie to polecałbym najtańszą klawiaturę z powyższych które podałem ( X4"

Akurat ta klawiatura ma podświetlanie :laugh:

Jak coś bajeranckiego dla graczy to Logitech, chociaż sam bym kasy w bajery nie ładować takie jak ekranik w klawiaturze itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę podkręcał procesora.

No nie ma to jak szczególne szczegółowe szczegóły :D.

Wg mnie można zrezygnować z chłodzenia ( +150 zł do kieszonki :D ) i BOX można zostawić, a jeśli do Muzyki przywiązujesz szczególną uwagę to polecam te 150 zł więcej przeznaczyć na dobry sprzęcik :D.

@fredos2001 - byłeś minimalnie szybszy... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYSZ RAZER IMPERATOR-250zł

PODKŁADKA STEELSERIES QcK MASS-40zł

Klawiatura:Microsoft SideWinder X4-170zł

lub

Mysz+klawiatura Logitech Wireless Desktop MK710 -340zł

PODKŁADKA STEELSERIES QcK MASS-40zł

Karta dźwiękowa:SOUND BLASTER CREATIVE X-Fi SURROUND PRO 5.1 USB-200zł

Głosniki:Logitech Z-623 THX-520zł

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa musi być koniecznie na USB ???

Głośniki spoko.

Co do zestawów co napisałeś sam skłaniał bym się do pierwszego z czego nie wiem jak jest z tą myszką ;) niech ktoś się o niej wypowie.

Jak widze zestaw ma być w większym przeznaczeniu do gier wieć bezprzewodowego zestawu bym tu nie brał. I to za taką cene ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaraz professor się pojawi i stwierdzi że ta mysza się do niczego nie nadaje xD takie mam smutne przeczucie...

a ten sound blaster, od razu mówię, nie jest nic warty ;) głośniki też nieciekawe, ale jak chcesz - Twoja wola, Twoja kasa. ale ja tego na pewno nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre myszki z optycznymi sensorami - X-748k, Diamondback 3G, Salmosa, Krait, MX518, Sidewinder x8. Warto zaznaczyc, ze Sidewinder x8 ma prawdopodobnie najlepszy sensor, jaki mozna dostac na rynku. Myszka nie sprawia zadnych problemow w trybie bezprzewodowym, ale mozna podlaczyc do niej kabel i uzywac jako modelu przewodowego.

Dobre myszki z laserowymi sensorami - Xai, Cyber Snipa Silencer, Qpad 5K, Mionix Naos 5000, G500, G9x, Kudos, M8000x. Nalezy zaznaczyc, ze laserowe myszki moga miec problemy z akceleracja wsteczna, jesli grasz na nizszym DPI. Myszki optyczne charakteryzuja sie zauwazalnie lepsza preca sensora i akceleracja wsteczna jest mniej powszechna.

Jesli chodzi o Razera Imperatora - ma bardzo slaby sensor i kosztuje co najmniej 2 razy tyle ile jest wart.

Jesli chodzi o klawiatury to skupialbym sie na Microsoft Sidewinder x4 lub x6. Pierwsza jest bardzo dobrze wykonana i oferuje podswietlenie. Druga ma nie tylko podswietlenie, ale takze analogowa regulacje glosnosci i odczepiany blok numeryczny, ktory mozna przyczepic zarowno z lewej jak i prawej strony. Obie klawiatury zdaja sie byc znacznie mniej awaryjne niz konkurencja ze strony Razera.

Karte dzwiekowa wybralbym Xonara DS. Do budzetowych systemow dzwiekowych nada sie dobrze i do tej pory nie sprawial mi problemow.

EDIT:

pewnie zaraz professor się pojawi i stwierdzi że ta mysza się do niczego nie nadaje xD takie mam smutne przeczucie...

Wykrakales.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte dzwiekowa wybralbym Xonara DS. Do budzetowych systemow dzwiekowych nada sie dobrze i do tej pory nie sprawial mi problemow.

ja myślałem o czymś lepszym niż budżetowe , stąd propozycja DX'a i np Edifierów za 500zł... myślałem nad T3/C100, ale wtedy braknie lekko kasy na dźwiękówkę.... zaraz sobie przeglądnę co tam mają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobra sprawe Xonar DS, a Xonar DX to ta sama klasa. Dzwiek bedzie, oczywiscie, lepszy na drugiej karcie, ale nie wiem, czy taka doplata ma sens. Sam nie mam doswiadczenia z Xonarem DX, ale moje dotychczasowe doswiadczenia z audio (jak i opinie nt podobnego dzwieku DS do DX/D1) podpowiadaja, ze roznica bedzie stosunkowo mala. Lepiej zaoszczedzic 100zl na karcie i dodac je do glosnikow, bo przy takim budzecie to wlasnie lepsze przetworniki daja najwiekszy skok jakosci.

Podsumowujac, w budzecie do ok. 700zl zdecydowalbym sie na troche lepsze glosniki kosztem gorszej karty dzwiekowej. Tym bardziej, ze glowna wyzszosc DX nad DS to wieksza szczegolowosc, ktora ma mniejszy stosunek na ogolny odbior dzwieku w porownaniu do kreowania sceny i przestrzeni, a za te aspekty odpowiadaja glownie przetworniki samych glosnikow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...