Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Urakabarameel

głośniki 2.0, ~300zł, do słuchania muzyki

Polecane posty

Jak w temacie. Potrzebuję głośników do słuchania muzyki, jeśli to ważne dodam, że słucham ogólnie muzyki gitarowej, wiele to nie mówi, ale żadne techno i tym podobne. Metal, rock, blues itd. Zastanawiam się nad Microlabami solo 6c, creativami t40. Proponujcie też używane, chętnie wszystko rozpatrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz miejsce na ustawienie, to to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza propozycja do słuchania muzyki i do PC. Ale mało kto ma je jak ustawić ;) możesz opisać jak będą stać i w jakim pokoju? bo aż się wierzyć nie chce xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem że jest zbyt pięknie ;) rozstaw głośników 2.0, to minimum 1-2m od siebie (po obu stronach monitora odpada w przedbiegach) z zapasem ok 0.5m za nimi (między głośnikami a ścianą), a najoptymalniejszy odsłuch z 1-3m. na techfanatyku jest też o rozstawie głośników - polecam przeczytać. jak spełnisz opisane tam warunki to śmiało bierz solo6, jak nie... Poniżej link, do tematu z 2.1 :)

http://www.audiostereo.pl/glosnik-2151-do-...05#entry2235105

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć opiniom że solo6c grają na podobnym poziomie co 7c to brałbym je bez zastanowienia. Od kwietnia posiadam 7c i dopiero na nich zrozumiałem czym jest bas. Mam również T20 (jedynki które w sumie niewiele różnią się od T40) i ten zestaw choć też bardzo dobry to do 7c nie ma startu. To zupełnie inna liga sprzętu. Tylko tak jak napisał varamir do tych głośników trzeba mieć trochę miejsca chociaż ja mam je w pokoju 4x3x2,5 i słucham z ok. 2m i mnie to odpowiada. A głośników używam do kina bo na zestaw 5.1 nie mam za bardzo miejsca. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no T20 są ewidentnie dla osoby o małej ilości miejsca na biurku (takiej jak ja xP), lub szukającej przenośnych głośników. T20 oceniane pod takim właśnie kątem mogą być śmiało polecane... w innych warunkach lepiej brać 2.1/większe 2.0...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem i mogę ustawić głośniki, pół metra ode mnie, pół metra od tylnej ściany i ponad metr od bocznych. Jeśli to niewystarczające, to może ktoś zaproponować jakąś alternatywę? Dodam, że najczęściej głośniki będą wpinane w coś takiego, więc nie wiem, cyz takie głośniki pokażą swoje pełne możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji moze lepiej poszukac jakichs minitorow bliskiego pola? Tannoy Mercury 2 mozna kupic tanio, a graja bardzo dobrze. Takie monitory wymagaja od sluchacza siedzenia blisko glosnikow, wiecwpasowalyby sie w Twoje warunki.

Z tego co pamietam Tannoy M2 wymagaja wzmacniacza glosnikowego, wiec najlepiej poszukac aukcji, ktora zawiera jakis wzmacniacz (to dosc czesty widok).

Co do tego, co zlinkowales - pierwszy raz cos takiego na oczy widze, wiec jak to bedzie wszystko razem grac (i czy w ogole bedzie) nie moge powiedziec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje?

Mam zle przeczucia. Takie male pudeleczko, ktore sluzy jako dzwiekowka i jeszcze nagrywa dzwieki gitary? Moze sie okazac, ze bedzie mierne w obu funkcjach. Sprawdz opinie wsrod obeznanych ludzi nt tego urzadzenia. Najlepiej jakies forum do nagrywania/tworzenia muzyki, bo recenzje wielkich potrali sa zazwyczaj mylace.

Co do glosniko - pomylilem modele. Powinienes sie zainteresowac Tannoy M1. Obecnie na allegro jest tylko jedna para za 330-370zl, ale pewnie niedlugo pojawia sie nowe, tansze oferty. Z reguly te glosniki sa sprzedawane w cenie sporo nizszej... Ewentualnie mozna poszukac na ebayu, jesli nie masz nic przeciwko kupnie za granicami Polski. W UK Tannoy M2 schodza za ok. ?50, wiec jest taniej. M1 widzialem w komplecie ze wzmacniaczem za ok. ?30, wiec powinienes cos znalesc. Niestety, na chwile obecna jest niewiele ofert.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego urządzenia - miałem to w łapach i co do nagrywania się świetnie spisuje. Ale co do nagrywania gitary - za to odpowiada karta dźwiękowa, która jest tam w środku, tak samo mógłbym nagrywać wpinając w integre bezpośrednio. No i darmowy soft. Te M1 też fajne, ale czy również wymagają wzmacniacza? Nie mogę się tego doszukać. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, M1 rowniez wymagaja wzmacniacza. Cale szczescie, ze M1 (i M2) maja stosunkowo nieduze zapotrzebowanie na moc. W googlu poszukaj informacji o roznych tanich, uzywanych wzmacniaczach, ktore zdolaja napedzic te glosniki. Podobno swietnie graja ze wzmacniaczami Onkyo, ale nie wiem, jak popularne sa uzywane jednostki tej firmy.

W chwili obecnej lepiej moze poczekac o pozbierac troche kasy. Teraz M1 i M2 sa bardzo drogie ze wzgledu na bardzo pochlebne opinie na forach takich, jak audiostereo lub audiohobby. Wzroslo zapotrzeboanie i ludzie coraz bardziej zawyzaja cene. Za maksymalnie dwa miesiace cena powinna spasc. Jesli mozesz poczekac - poczekaj. A jesli nie, to chyba lepiej poszukac innych glosnikow. Przy obecnych cenach kupno M1 + wzmacniacza wyniesie pewnie ponad 400zl, a to przekracza Twoj budzet. Sam jednak slabo znam sie na glosnikach, wiec nie wiem, co jeszcze warto kupic.

Twoje miejsce jest dosc ograniczone, wiec nie mam 100% pewnosci jak spisza sie M1. Byc moze powinienes zwrocic sie ku Genius SP-HF1800A. Maja dobry dzwiek, zmieszcza sie na biurku, a do tego regulacja wyzszych i nizszych tonow moze sie przydac, jesli okaze sie, ze ze wzgledu na akustke glosniki maja problemy z gornym lub dolnym rejestrem. Bez problemu mozna kupic ponizej 300zl.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa to dla mnie nie problem, jednak myślę, że nie potrzebuję aż tyle kasy wydawać na głośniki, bo możliwe, że nie pokażą i tak swoich możliwości na tej karcie oraz wolę przeznaczyć pieniądze na moją inna pasję, bądź co bądź związaną z muzyką, gitarę. Co do tych geniusów to można je kupić nowe za 150zł. :) Poszukam jeszcze na forach specjalizujących się w sprzęcie muzycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wierzę :)

jak masz więcej, to możesz kupić takie Reloopy ADM5, Studiophile AV40, czy Fostex 0.4... osobiście uważam że takie 500zł, jak się chce kożystać ze słuchania muzyki, może być potrzebne... o ile się może tyle wydać. sam stwierdzam ze dość wtopiłem kasy na budżetówki "bo może mi spasuje" i mierzę wyżej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...