Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pier0g

AKG GHS-1

Recommended Posts

Niedawno zakupiłem słuchawki AKG GHS-1. Są świetnie, ale nie wiem dlaczego są takie ciche. I tutaj pojawia się problem, bo wszystko mam na maksa w ustawieniach dźwięku z windowsa i sterowników karty dźwiękowej. W sumie w grze nie przeszkadza to za bardzo, ale za to przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów już trochę tak. Nie przeszkadza w sensie że nie słyszę nic, ale jest ciszej i np. w muzyce nie można poczuć tej mocy. Może te słuchawki zostały zrobione głównie pod gry. A może jeszcze przechodzą proces wygrzewania (nie wiem dokładnie co to jest, ale słyszałem ze każde nowe słuchawki muszą pograć żeby nabrać odpowiedniej barwy, czy coś takiego). Jakieś pomysły co z nimi jest ? A może to przez kartę dźwiękową (która jest tragiczna) ?

Link to comment
Share on other sites

Przewertowałem jakiś czas temu ogromną ilość for, poradników i innych artykułów dla dźwiękowych fanatyków, więc mogę Ci pomóc szukać przyczyny.

Wygrzewanie odrzucam na wstępie. W tym zjawisku chodzi o brzmienie dźwięku, a nie jego głośność. Jakość wysokich i niskich tonów itp. itd. Wiele osób twierdzi, że słuchawki muszą się dotrzeć i właściwe brzmienie uzyskują po graniu przez ileś-tam-godzin.

Przyczyny szukałbym właśnie w karcie dźwiękowej - mocne słuchawki potrzebują mocnego źródła. Możliwe, że Twoja karta nie daje wystarczająco dużego kopa. Jeśli masz taką możliwość, to przetestuj je na jakimś lepszym sprzęcie (Asusowskie Xonary, czy jakiś Kreatywny Soundblaster, albo wieża stereo czy dobrze MP3). Podaj też model karty, zobaczymy po specyfikacji, czy to w ogóle ma prawo działać :P

No i moim zdaniem interesu nie zrobiłeś, jest taka stara prawda (prawdziwa, moim zdaniem), że lepsze są gorsze słuchawki z lepszą kartą niż lepsze słuchawki... bez karty :P

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zakup jak najbardziej się opłaca, ponieważ w grach jest wyśmienicie (nie wiem dlaczego ale właśnie w grach głośność jest dobra) i ogólnie grają o wiele lepiej od posiadanych przeze mnie Gamecomów. W wakacje jeszcze pracuję dlatego myślę, że później (na początku sierpnia) kupię sobie lepszą kartę dźwiękową. varamir polecał mi ASUS Xonar DS albo DX. Na razie moją kartą jest jakiś Realtek chyba. Nie wiem jak sprawdzić dokładnie model karty.

Link to comment
Share on other sites

Model płyty głównej wystarczy. A jeśli w planach masz wymianę karty, to ja nie widzę problemu, to były tylko takie luźne przemyślenia :P

Pogrzeb też w ustawieniach. Z tego, co ludzie mówią, często idzie 'wyklikać' rozwiązanie problemu, bo np. na teoretycznie dobrych ustawieniach jest problem, a ustawiając wyjście słuchawek jako te dla głośników, wszystko robi się cacy. Popróbuj, nie zaszkodzi. Tylko pamiętaj, jakie były wartości domyślne.

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

A gdy wyjmiesz jacka i włożysz z powrotem pokazuje się takie okienko i trzeba kliknąć OK? Jeśli są tam zaznaczone głośniki to zmień na słuchawki.

Link to comment
Share on other sites

Te słuchawki, zdaje się, mają na przewodzie pilota, nie jest on może przypadkiem ściszony? Sprawdź też czy nie masz gdzieś w panelu sterowania karty muzycznej włączonej symulacji jakiegoś nietypowego środowiska (duża hala, łazienka itp.). Takie głupie efekty potrafią często wygłuszyć wszystkie dźwięki. Same słuchawki są raczej "niskooporowe" więc nawet nędzna integra powinna być w stanie je "napędzać".

Link to comment
Share on other sites

właśnie... sam się dziwię, bo na wyjeździe używałem ich z fonem i mp3 i nie było problemu z głośnością... ja stawiam na pilota, bo łatwo go przeoczyć (jak ktoś u mnie jest to muszę wskazywać palcem ;))... A kopa to one mają...

Link to comment
Share on other sites

Niedawno zakupiłem słuchawki AKG GHS-1. Są świetnie, ale nie wiem dlaczego są takie ciche. I

Dzisiaj dostałem moje własne nowiusieńkie AKG GHS-1

Zamiawiałem razem z KArtą dźwiękową ASUS Xonar DG, ale nie mieli jej na stanie to przyszły same śłuchawki...

Moja KArta muzyczna obecna to zj**ana straszna i obleśna - integra,

Z tego co koledzy mi doradzali, powiedzieli (CI koledzy Tutaj na Forum Actionum) że Asus Xonar DG ma specyficzny X-Ram oraz Wzmacniacz słuchawkowy dla Słuchawek o oporności od 32 do 64++ Ohmów).

co sprawia że poczujesz ten bas :D wiem co masz na myśli jak tylkko sam je dostąłem w swoje łapsa to pierwsze co poszło w ruch to dubstep ;)

niestety nie testowałem na mojej 1000W wieży z dwóch powodów:

1. musiałem iść do pracy

2. byłem już prawie spóźniony

obiecuję że jak wrócę do domu (co daje jeszcze ok 2H) to pwierwsze co zrobie to walne po basie i dopisze /odpisze co z realną głośnością.

ale włączyłem sobie Trailer BF3 w full HD (- dodatek Intro GULF OF OMAN) ... popłakałem się bo piwerwszy raz w życiu usłyszałem tak jakościowo wysokie tony :D

w Grze nie testowałem - czekam na Xonara ;)

EDIT:

System na max + wieża na max + słuchawki na max

= doyeahbitny bass .. piękny sopran 0 harczenia xD czystość w swojej klasie :D:D:D

teraz nie moge się doczekać tego Xonara :D

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...