Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sebekkot

Kompilator C++ dla DOS'a

Polecane posty

To w końcu ma być DOS czy chcesz po prostu pisać aplikacje z interfejsem konsolowym?

Przecież piszę że dla DOS'a a dos jak wiadomo ma interfejs tekstowy. Dla pewności nie chodzi mi o konsole w systemach z graficznym interfejsem typu Windows, Linux tylko o prawdziwego DOS'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Linuxie można wyłączyć serwer X'ów i wtedy masz czysty tekstowy interfejs. Są nawet dystrybucje, które mają tak domyślnie, choćby Ubuntu CLI. DOS to system bardzo przestarzały. Nie wiem co dokładnie chciałbyś zrobić, ale moim zdaniem jedyne dla czego warto bawić się dziś DOSem to nauka programowania przerwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Linuxie można wyłączyć serwer X'ów i wtedy masz czysty tekstowy interfejs. Są nawet dystrybucje, które mają tak domyślnie, choćby Ubuntu CLI. DOS to system bardzo przestarzały. Nie wiem co dokładnie chciałbyś zrobić, ale moim zdaniem jedyne dla czego warto bawić się dziś DOSem to nauka programowania przerwań.

Wiem o tym pobrałem kiedyś Slaxa (bez graficznego interfejsu) cała dystrybucja ma rozmiar 50 MB. Pisałem w Pascalu program który przestawia kartę w tryb 13h i wyświetla grafikę właśnie za pomocą przerwań (wstawki asemblerowe).

Jeżeli programowałeś wcześniej w Turbo Pascal'u to powinien cię zainteresować Turbo C++ Borlanda - jest niemal identyczne jak Turbo Pascal tyle, że piszesz oczywiście w C++.

Stąd możesz sobie ściągnąć:

http://cc.embarcadero.com/item/26014

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...