Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boguss10

Wiedźmin 2 - Pytanie.

Polecane posty

Witam, tak jak spora część użytkowników również mam problem z zacinającym się Wiedźminem, a w zasadzie miałem, bo po wyłączeniu tego Uberprobkowania czy jak to tam, gra zaczęła chodził chyba już OK. Ale jednak OK to nie jest, mam raptem 20 FPS'ow w pierwszej misji (co napisałem niżej) ;) A chyba powinienem mieć więcej? Najnowsze stery pobrane, 3D nvidia odinstalowane..

Co to jest w ogóle te Uberprobkowanie? I dlaczego aż tak ścina kompa?! Odinstalowanie sterów 3D nic mi nie dało.. Tylko wyłączenie tego czegoś coś daje.. Ale nie za dużo. A denerwuje mnie sam fakt, że na nowiutkim kompie, ta opcja tak ścina grę ..

mój komp to

I7 4x 3,4 GHZ

GeForce GTX 550 Ti 1GB

8GB Ram

Win 7 64

rozdzielczość na jakiej gram to 1920-1080..

Aha no i jeszcze tak:

Podczas 1 misji? Tam gdzie atakuje nas smok, i wszędzie jest ogień mam około 20FPS? To chyba nie za dużo?(mimo, że się nie ścina).. Co ja mam zrobić, komp jest chyba bardzo dobry patrząc na wymagania gry -.-

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uberpróbkowanie: tryb renderowania wysokiej jakości w którym całe sceny są renderowane kilkukrotnie, tak, by uzyskać najlepszą możliwą jakość tekstur, szczegółów i antialiasingu (przewyższającego nawet antialiasing i anizotropię na najwyższych ustawieniach)."- cytując uwagi do gry. Masz zainstalowanego patcha 1.2? W wersji 1.0 zabezpieczenie antypirackie powodowało że gra działała 30% wojniej.

EDIT: Możesz teź spróbować wyłaczyc opcję SSAO. Nieźle zwieksza sie wtedy wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc już wszystko jasne - popatrzyłem, poczytałem recenzje i dochodzę do takiego wniosku że wydajnościowo karty: GeForce GTX 550 Ti 1GB oraz ATI 6770 1GB są bardzo podobne do siebie. Jednak ja pracuję w rozdzielczości 1680 x 1050, czyli takiej jaką ma mój 22" monitor w formacie 16:10

Ty pracujesz w dużo wyższej rozdzielczości swojego monitora: 1920-1080 i dlatego Twoja karta nie wyrabia.

Więc proponuję w grze zmienić rozdzielczość na mniejszą i będzie dobrze, lub pomyśleć o nowej, wydajniejszej grafice, która w tej rozdzielczości dobrze się będzie sprawowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np tutaj: http://www.benchmark.pl/strona/31

oraz tu: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

W drugim linku wybierz np "moją" grafikę gtx460 768mb i jak widać która ma lepsze wyniku w 3dmarkach. 550 ma mniej jednostek shader i tmu co się odbija na wydajności jak i te nazewnictwa wydajnośc zmiennoprzecinkowa itd. też tego ma mniej.

Ja na swoim kompie, mam 30fps średnio na max detalach bez uberpróbki i rozmazywania ekranu przy ruchu myszki, i vsync-synchronizacja pionowa- też obniża fps.

Frapsem testowałem Wieśka i wykazał mi te 30fps średnio a max ponad 40fps w nie których okolice pokazuje. A mam dużo gorszy procesor niż Ty, mam mniej ram(wiem to bez znaczenia i tak:P) ale ja nie mam fullhd gram tylko w 1680x1050, w fullhd miałbym gorszy fps, ale wystarczyło by kilka rzeczy off i dalej było by płynnie:)

Pozdro

P.S Tak dla ciekawostki dopisze z uberpróbki i all na włączone to jakieś 10-15fps i to już nie grywalne było choć wyglądało dużo ładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm panowie, ale to chyba wina źle zoptymalizowanej gry czy jak to tam nazwać?

Bo nie uwierzę w to, że na takich kompach jakie posiadamy, to tak słabo chodzi :)

Bo z tego co czytam to trzeba by było zapłacić za PCta ze 4-5 kafli żeby mógł uciągnąć uberprobkowanie i reszte -.-\

edit. spróbowałem Twoich ustawień, i mam 45 fps :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym kompie:

CPU: Intel Core i5 2500K 3,30Ghz

MOBO: Asus P8P67 LE Rev.3.0

RAM: Kingston HyperX Blu DDR3 2 x 2 GB 1333 MHz CL9

GPU: HIS Radeon HD 5770 1024MB

Zasliacz: Modecom Carbon MC 620W

mam 30-40 fps na wysokich, wyłączone SSAO, ubersampling i V-Sync.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...