Skocz do zawartości

Rozwiązany: Czy potrzebna pasta termoprzewodząca do 2500k?


DeMola

Polecane posty

Witam.

Zakupiłem i5 2500k i inne komponenty potrzebne do złożenia kompa. Zastanawiam się nad tym czy powinienem kupić jakąś paste termoprzewodzącą do boxowego chłodzenia ,gdyż w pudełku żadnej pasty nie było. Na części wentylatora stykającej z procesorem są jakieś 3 szare paski "czegoś" i nie wiem czy to czasem nie jest właśnie pasta.

http://www.youtube.com/watch?v=qiyn2FB6sDU w minucie 1:16 widać o co mi chodzi

Jezeli tak to czy ona jest wystarczająca? Jeżeli nie to myślę nad kupnem pasty podanej w linku:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=41831

Obecnie mam w obudowie komputera jakiś wentylator no name 80 mm, który na rozruchu czasem nie chce sie zakręcić bez mojej pomocy;/ po za nim mam jeszcze 2 wolne miejsca gdzie mogę przykręcić wentylatory 120mm.

Planuje kupić 2 wentylatory :

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=26339

Bym zamontował jeden z tyłu, drugi z boku obudowy na dole, a ten co mam obecnie 80mm założyłbym też z boku ale nieco wyżej nad tym 120mm.

Co o tym myślicie? Od razu mówie że budżet mam mocno okrojony i na wentylatory czy coolery za 50- 200zł mnie nie stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylatorów, to na boku bedą wdmuchujące, a z tyłu wydmuchujący jeden z tego co rozumiem ;),Z tego co przeczytałem wszystkie 3 miejsca na wentylator mogą być zajete przez 120 mm wentylatory, tak więc sam bym polecił dokupienie trzeciego, zwiększy to prawdopodobnie wydajnosć w porównaniu do tego starego(80mm) a i też powinien być cichszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslałem ze każdy będzie wydmuchujący. Miejsca na wentylatory mam następujące:

z tyłu - 80 mm lub 120 mm

z boku - 80 mm (obecnie jest tam tuba prowadząca do procesora, którą mam zamiar odkręcić)

i trochę niżej z tego samego boku - 80 mm lub 120 mm

Mam obecnie z tyłu wentylator 80 mm , który bym podłączył zamiast tuby, a w pozostałe 2 miejsca bym podłączył te wentylatory które pokazałem w linku. Co sądzicie o ich wydajności i głośności?

Na chłodzenie masz nałożoną pastę (to są te 3 paski o których wspominasz).

Ja bym brał np. Zalmana STG-2 jak już. Ale nie ma potrzeby na dobrą sprawę.

yojo2 , a myslisz że te 3 paski pasty wystarczą jeżeli nie mam zamiaru sie narazie bawić w OC? Wogóle to o ile by spadła temp procesora po nałożeniu tego zalmana w stosunku do tych 3 pasków pasty boxowej?

Co sądzisz o zamontowaniu 2 wentylatorów które zamieściłem w linku wyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zł drozej w tym sklepie, z drugiej strony to nawet cooler box'owy na procka powinien zagluszczyc te wentylatory co dałeś.

Sam moge powiedzieć ze Zephyr120mm są zadowalające, mam aktualnie 3 zamontowane i sa ledo slyszalne,a ich efektywnosc jest zadowalająca.

Bierz te co sam podałeś, każda karta w idle będzie i tak głosniejsza ;D a wentylatory muszą być wydajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zł drozej w tym sklepie, z drugiej strony to nawet cooler box'owy na procka powinien zagluszczyc te wentylatory co dałeś.

Sam moge powiedzieć ze Zephyr120mm są zadowalające, mam aktualnie 3 zamontowane i sa ledo slyszalne.

Skoro mówisz że cooler z boxa zagłuszy to biorce te 2 co ja wybrałem bo zależy mi na dobrym przepływie powietrza bo nie chce przegrzać nowego sprzętu..... Chyba że wezme 1 Xilence a drugi ten zephyre:) Ale to już mały dylemat. Teraz mnie bardziej martwi czy zamawiać pastę termoprzewodzącą do procesora i5 2500k przy boxowym chłodzeniu.... Szczerze mówiąc nie bardzo chce mi sie wydawać 25-36 zł za pastę zalmana czy arctica.....

Dlatego pytam czy jest ona konieczna przy tym boxie i ewentualnie na jaką obniżkę temperatury można liczyć przy jej zastosowaniu...

Zależy mi żeby nie uwalić temperaturą nowego 2500k bo do tanich on nie należy....jezeli box bedzie skuteczny przy normalnej pracy procesora bez OC to będe happy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".jezeli box bedzie skuteczny przy normalnej pracy procesora bez OC to będe happy "

Musi byc bo inaczej nie był by dołaczany do tego procesora, inną sprawą jest że lepiej zmienić chłodzenie, niż ładować kase w lepsza pastę termoprzewodzącą teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".jezeli box bedzie skuteczny przy normalnej pracy procesora bez OC to będe happy "

Musi byc bo inaczej nie był by dołaczany do tego procesora, inną sprawą jest że lepiej zmienić chłodzenie, niż ładować kase w lepsza pastę termoprzewodzącą teraz.

czyli podsumowując mogę spokojnie brać te 2 wentylatory, a w pastę mogę sobie darować bo box wystarczy....no chyba ze bede chciał sie bawić w OC to wtedy najlepiej zainwestować w coolera za 150-200zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z czystym sumieniem mogę swoje zamówienie ograniczyć tylko do 2 wentylatorów i nie wydawać niepotrzebnie kasy na pastę.... :) Mam nadzieję że to nie jest ocena jednostki , tylko faktycznie tak jest najrozsądniej:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą popatrz na tematy w dziale "Składamy komputer, kupujemy części". Tam różni ludzie podają zestawy, a pasty termoprzewodzące lądują bardzo rzadko. Tylko jeśli autor tematu deklaruje mocne OC.

@down

To też, ale tutaj główne zagadnienie to właśnie pasta, a nie coolery, więc o niej pisałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą popatrz na tematy w dziale "Składamy komputer, kupujemy części". Tam różni ludzie podają zestawy, a pasty termoprzewodzące lądują bardzo rzadko. Tylko jeśli autor tematu deklaruje mocne OC.

@down

To też, ale tutaj główne zagadnienie to właśnie pasta, a nie coolery, więc o niej pisałem ;)

mi chodziło głównie o dowiedzenie się czy te 3 szare paski na boxowym chlodzeniu to jest pasta termoprzewodząca... Jeżeli to jest pasta i jest ona wystarczająca to więcej do wiadomości mi nie trzeba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...