Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaczek93

Co tu można ulepszyć?

Polecane posty

Tak z ciekawości zapytam się co ewentualnie można byłoby wymienić w moim PieCu aby nieco zwiększyć jego wydajność. Wszystkie nowe gry ciągnie bez problemowo, co prawda nie na max detalach ale zdarza się że wysokie też stuknął bez problemowo. Jednak już ku mojemu zdziwieniu Wiedźmin 2 był jedynym tytułem, który ciął mi się nawet na niskich detalach i osiągał coś koło 15-20fps.

Tak więc oto moja konfiguracja:

AMD Athlon 4200+ 2,21 Ghz X2 (Dual Core)

2GB RAM

Radeon HD 4670

Płyta główna:GIGABYTE GA-MA69G-S3H

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 80+ OEM

Komputer był już po jednym "apgrejdzie", wymieniłem zasilacz i kartę ale to już jakiś czas temu.

Osobiście wydaje mi się że najsłabszym ogniwem mojego komputera jest procesor.

Tak czy inaczej, poproszę o jakieś porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie większym problemem niż procesor jest wolna karta graficzna. Przydałoby się ją wymienić na np. HD5750.

Oczywiście procesor też można wymienić. Tak się dobrze składa że płyta obsługuje część procesorów AM3, i można tu wstawić np. Athlona II X4. Przy czym taka wymiana nie ma większego sensu jeśli nie wymienisz wolnego HD4670.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszego tzn. masz na myśli kartę graficzną czy procesor?

Z tańszych procesorów można zobaczyć Athlona II X3, z tańszych kart graficznych... można się rozejrzeć za czymś używanym, np. HD4850 lub GTS250, ew. 9800GT. Przykładowo HD4850 jest wydajniejszy od HD4670 o blisko 70% więc na pewno będzie to odczuwalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to lepsza karta zależy ile masz kasy jeżeli możesz sypnąc groszem to zakup sobie radeona hd5830 albo hd5850 jeżeli trafisz na allegro na taniego . Po wymianie na taka karte waskim gardłem będzie procek . Wymień na nowszego athlona x4 . Taki upgrade da duży zaszczyk mocy i wiekszosc gier ktore ci chodzily na minimalnych pojda na maksymalnych . Taniej można ale będzie to bez skuteczne wydasz półowe mniej a i tak efekt będzie mizerny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...