Skocz do zawartości

Gothic III - gra się zacina


Abrez

Polecane posty

Mój sprzęt :

Płyta: Główna: Asus M4N78

Procesor: AMD PHENOM II X3 710

K. Graficzna: Gigabyte GTS 250 1024 Mb

Pamięć: DDRII 2048 MB 800MHz CL6

Problem polega na tym, że gra nawet w niskich detalach się zacina na chwileczkę żeby wczytać teren który ma zostać zaraz pokazany. Najczęściej dzieje się tak gdy wejdę w jakąś nową uliczkę lub wyjdę za pagórka. Czy istnieje jakiś patch na optymalizację do tej karty graficznej, dodam że posiadam najnowsze sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gothic 3 nawet nawet po wrzuceniu wszystkich community patchy możesz mieć problemy, na niektórych konfiguracjach potrafi co jakiś czas chrupać, ustaw na najwyższych i zobacz czy jest tak samo. Jeśli tak to zostaw na high i po prostu przywyknij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jest grą o otwartej strukturze przecz co co jakiś czas gra musi doczytać teren. Na słabszym komputerze i na lepszym i tak gra w wielu miejscach robi krótkie zwiechy. Chyba nie ma rozwiązania tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie CDA jest właśnie ten patch. W dużej mierze optymalizuje on grę i likwiduje problemy z płynnością, ale Gothic 3 sam z siebie lubi poprzycinać. Pobaw się ustawieniami, możesz rozszerzyć pamięć wirtualną, choć nie wiem, czy to coś da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytać teren to okey, ale nie co jedno ruszenie myszki w lewo lub w prawo. Dajmy na to sam początek gry i walkę, no i zanim najechałem myszką na to okey to już mnie 3 razy ktoś walną. Ja sobie ten tytuł jednak daruję i idę grać w Call-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Starzec

Ja pogrywałem w Gothica 3 z rozszerzoną pamięcią ramu(Vista i 8GB pendrive 2.0 z czego wykorzystałem tylko 2 bo więcej nie ma sensu :wink: ) i włączonym programem GameBooster. i jakoś dawało radę. Paradoksalnie im więcej podnosiłem jakość wyświetlania grafiki, tym mniej się zacinało :wacko: Tylko wtedy często wyskakiwało "Where is guru" A na niskich detalach uświadczyłem Tego "Where" tylko kilka razy z początku i sporadycznie przez całą grę.

Wszystko pięknie się zakończyło w mniej więcej 2/5 gry kiedy popsuły się sejwy i trzeba było orać od nowa :rozpacz: . Od tamtej pory co jakiś czas kopiowałem sobie sejwy po prostu do innej lokalizacji na dysku :icon_biggrin: I jak się okazało bardzo dobrze zrobiłem, bo sejwy uszkodziły się jeszcze 2 razy :sweat:

Edit: Patche miałem poinstalowane, bo jak spróbowałem bez, to w rozdziałce 800/640, miałem piękny pokaz slajdów i co chwila było: "Where is guru".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Starzec
Ta gra taka jest ...u mnie też się tnie ...

Spójrzcie też na youtubie ...prawie każdy tak ma.

Gothic 3 nigdy nie będzie niestety grywalny. Żadne patche tego nie zmienią, mogą tylko załagodzić sprawę. Swoją drogą to JooWood mogłoby sypnąć kasą i przeprowadzić jakąś restrukturyzację silnika tej gry, co raczej możliwe nie jest niestety. :dry: znając hojność i szybkość działania tego wydawcy, choćby w sprawie patchów :klnie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na win7 pro x64, działa na początkowej lokacji tj. okolice Reddock(dopiero zacząłem) nawet do 80fps dojdzie full detale (tylko AA x2, bez sync) i czasem przy obracaniu kamery spadnie do 10fps- przytnie, ale to jest rzadkość/czasami . Grafika podkręcona ciut, ale msiafterburner pokazuje zużycie grafiki max 83% gdzie przy Wiedźminie 2 jest na 100%. Mam nawet docka z bajerami włączonymi.

Druga kość 2gb według mnie by pomogła, grałem na swoim kompie kiedyś na nie podkręconej grafice i 2gb ram tylko i na patchu 1.73 i nie dałem rady grać na full detalach- nie wiem dziwne. Rozdzielczość na jakąś 12XX dać max, powinno pomóc, i wszystko na low/wyłączyć i sprawdzić jak działa, i powoli podwyższać grafikę(tak jak z podkręcaniem)

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...