Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafioza02

Upgrade komputera kumpla do 1000zł

Polecane posty

Otóż mój kumpel potrzebuje upgrade'a kompa. Ma około 1000zł na wydatki. Chodzi o samą skrzynkę bez monitora. Z poprzedniego kompa zostaje tylko obudowa(opcjonalnie albo nowa) i napęd DVD. Jakieś sugestie.W tym przedziale cenowym będzie ciężko??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolega ma zasilacz? Może się okazać, że też się nada. A to zawsze oszczędność, która przy takim budżecie się bardzo liczy.

Moja propozycja na teraz - z założeniem, że zasilacz do wymiany. Mam nadzieje, że używki wchodzą w grę. Jedyny sposób by było jako tako wydajnie.

MOBO: MSI 870-C45 - 195zł

CPU: AMD Athlon II X3 455 - 247zł

RAM: DDR3 4GB 1333MHz CL9 GOODRAM - 97zł

GPU: PALIT GTX 260 core 216 896MB BOX - 288zł - używane

HDD: 500GB 7200RPM SATAII 16MB HD502HJ NCQ - 130zł

PSU: FORTRON FSP350-60 HLN - 55zł - używane

= 1012zł. Minimalnie ponad budżet, ale no już więcej pomysłów mi brak.

Z nowych części masz tutaj: dość solidną przyszłościową płytę główną - obsługa nowych procków FX, całkiem wydajny trzyrdzeniowy procesor, 4GB szybkich pamięci DDR3, szybki dysk 500GB

Z używanych: Świetne w tej cenie GPU - GTX260 216sp. Radzę się spieszyć, bo drugie może być ciężko trafić no i solidny zasilacz, który bez problemu starczy do tej konfiguracji.

Generalnie napisz jaki twój kolega ma zasilacz. Ja allegro przetrząsam czasem po 2-3h, więc może uda się jeszcze coś ciekawszego znaleźć :)

Niestety by wsadzić wszystko nowe, to trzeba ok. 200-250zł więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...